Jump to content
Dogomania

Kati

Members
  • Posts

    2401
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kati

  1. Mój pies do tego sportu się nie nadaje, bo jak wskoczy do wody to od razu pójdzie na dno. :lol: Kiedyś chyba bylo coś takiego na Animal Planet - który pies dalej skoczy.
  2. Biedny Koksik ['] :placz: Tak strasznie mi go żal.:placz: Na szczęście teraz już nic go nie boli, nikt go nie skrzywdzi. :placz: Dobrze, ze na świecie sa tak wspaniałe osoby jak Doddy i Lavia. Przynajmniej Koksik nie był sam.
  3. [quote name='JASMIN'] Dostanę rodowód eksportowy. [/quote] Czy jak kupuje się psa za granicą to szczeniak od razu ma rodowód, a nie metryke? Czy tak jest we wszystkich krajach? i czy jak ktoś w kupuje w psa w Polsce i wywozi goza granicę to dostaje taką samą metryke jak szczeniak zostający w kraju?
  4. [quote name='coztego']Dlaczego nie masz co marzyć o EKG?[/quote] No właśnie, w wielu lecznicac robią EKG i nie jest to jakieś żadko wykonywany zabieg (w "mojej" lecznicy przed kazdą operacją robią EKG).
  5. dzisiaj znowu byłam u weta, kazał mi się nie martwić wysokim poziomem mocznika, bo i tak jest poprawa kreatyniny. Znowy robiliśmy UGS, ale chyba (mam taką nadzieje) ostatni raz, bo już nie daję razy przewracać psa na plecy - dzisiaj już wet musiał nam pomagać. Na szczęście jest coraz lepiej. Dostaliśmy leki i dodatkowo tabletki na stres, bo Raptus stał sie bardzo marudny. Za 10 dni kolejne badania krwi.
  6. biedna papuga - ma nowego współlokatora. :evil_lol:
  7. Ja niestety nie widziałam tego filmu i bardzo żałuje, ale dowiedziałam się o nim jak już było za późno. :angryy:
  8. [URL=http://imageshack.us][img]http://img301.imageshack.us/img301/8848/b94nr.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img301.imageshack.us/img301/8983/b105pg.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img461.imageshack.us/img461/3206/b119hu.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img461.imageshack.us/img461/774/b127ja.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img461.imageshack.us/img461/6677/b131cj.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img461.imageshack.us/img461/6660/b147jb.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img461.imageshack.us/img461/8751/b150as.jpg[/img][/URL]
  9. Mój pies zaczół domowe szkolenie w wieku 2 - 3 miesięcy, nauczył się podstawowych komend. Jak miał 5 miesięcy poszliśmy na szkolenie i uczyliśmy się dalej - psie przedszkole, agility, kurs PT i PO.
  10. Ja za bardzo nie przepadam za dobermanami (może dlatego, ze miałam do czynienia jedynie z niezrównoważonymi pseudodobkami :roll: ), ale uwialbiam patrzeć na dobki. Ich ruch i wogóle wygląd są cudowne :loveu: a cięte dobermany są takie dostojne, majestatyczne i wogóle - piękny wygląd. Oczywiście naturalne też są niczego sobie, ale do takiego psa po prostu trzeba sie przyzwyczaić.
  11. [quote name='ulvhedinn'] Z rozpaczy zaczęłam jej dawać zioła - mieszankę Klimuszki ("Wróćmy do ziół...") ograniczyłam tylko ilość wiązówki (salicylany!). I efekty były naprawdę dobre, oczywiście nie przerwałam leczenia u weta, wiedział o ziołach, sam się dziwił, że tak skutkują. Grubcia dożyła ponad 23 lat, więc chyba było nieżle. Pozdrawiam wszystkich właścicieli "nerkowców"- trzymajcie się!!![/quote] Mogłabyś napisać coś więcej o tych ziołach?
  12. [quote name='Alicjarydzewska']i na dodatek zawsze taki dostojny , bo mój to taka ciamajda wychodzi na fotach :evil_lol:[/quote] nie zawsze taki dostojny :eviltong: Niedługo wstawie ine fotki i tak wygląda całkiem inaczej. :evil_lol:
  13. Śliczne szczeniaczki, ogonki pierwsza klasa. :loveu:
  14. Jak czytam opis problemu, to tak jakbym czytała o Raptusie. 2 lata temu miał dokładnie to samo. Rok temu zaczeło sie pojawiać, ale za kazdym razem szybko i bez problemów porazieliśmy sobie za pomocą Flucinaru. Jednak jak widać, nie kazdemu psu ta masć pomaga. :shake:
  15. to jeszcze kilka wotek chudego Raptusa, mam nadzieje, ze w końcu troche przybierze na wadze. [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img78.imageshack.us/img78/597/konk4uk.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img352.imageshack.us/img352/564/a22ha.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img352.imageshack.us/img352/3519/a37pe.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img242.imageshack.us/img242/1851/a41vm.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img471.imageshack.us/img471/580/a58ty.jpg[/IMG][/URL] tak go zmęczyła sesja zdjeciowa, ze usnął na stojąco: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/1787/a15id.jpg[/IMG][/URL] ale w końcu poszliśmy dalej [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img65.imageshack.us/img65/8602/a67fk.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img74.imageshack.us/img74/7420/a72xl.jpg[/IMG][/URL] i jak po każdym spacerze czas odpoczynku [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img74.imageshack.us/img74/4083/a88io.jpg[/IMG][/URL]
  16. Kati

    Tabliczki

    [quote name='rebellia']Ja wiem, że muszą być na bank na wszystkich bramach, gdzie można wejść. [/quote] To znaczy, że muszę mieć tabliczki na bramie i na furtce, chociaz jedno jest obok drugiego. :roll: Szkoda tylko, ze ogrodzenie mam jeszcze niekompletne :shake: , ale i tak furtke i brame staram się mieć zamkniętą na klucz - nikt nie wejdzie i nie otworzy furtki, zeby pies się nie wydostał.
  17. Śliczne mopsiki :loveu: [IMG]http://img313.imageshack.us/img313/3276/42oi.jpg[/IMG] ta fotka jest rewelacyjna. :loveu:
  18. [quote name='maxi3']Co roku jest taka wystawa w BEDZINIE organizowana przez TOZ. Zadzwon tam i zapytaj.[/quote] Chyba w Dąbrowie Górniczej. :roll: W edzinie były takie wystawy organizowane przez Urząd Miejski i osoby tworzące Zwiazek Kynologiczny w Będzinie. Teraz gdy powstał oddział ZK w Będzinie, nie ma wystaw psów nierasowych. :shake:
  19. [quote name='sota36']Cholerny mocznik!!![/quote] to naprawde cholerny mocznik :angryy: Jeszcze tak wysokiego Raptus nie mial. :shake: Dzisiaj byłam u weta (ale go nie było :mad: ), więc tylko odebrałam wyniki krwi: ALAT 51 (norma 0 - 31) ASPAT 36 (norma 0 - 31) Kreatynina 5.3 (norma 0.45 - 1.1) Mocznik 276 (norma 6 - 45) i moczu: azotany - nieobecne białko - lekki opal bilirubina - nieobecna ciała ketonowe - nieobecne ciężar właściwy - <=1.005 glukoza - nieobecna krew - nieobecna leukocyty - obecne PH - 6.5 urobilinogen - w normie osad - nabłonki:płaskie. Liczne wpw. okrągłe 0-2 wpw. krwinki biale: 20-30 wpw. krwinki czerwone wyługowane: pojedyncze wpw. składniki mineralne: bakterie. liczne wpw. komórki drożdży. nieliczne wpw. śluz. dość liczne wpw. nic z tego nie rozumiem, np. dlaczego normy są różne, porównując z poprzednimi badaniami. :-o Dopiero w poniedziałek będe rozmawiać z wetem, może będe troche mądrzejsza. :eviltong:
  20. Śliczny Szogun :loveu: I co ze zdjęciami, kiedy będzie ich więcej. :roll: Jak nie umiesz odwrócic to wstaw nieodwrócone, najwyżej odwrócimy monitory. ;)
  21. Sliczna sunia :loveu: świetne fotki.
  22. Wyniki już są, chociaż nie są kompletne, bo dostałam je telefonicznie. Kreatynina - 5.3 czyli od początku wykrycia choroby jest poprawa (było 5.97 i 5.7) :multi: Za to znowu wzrósł mocznik - ponad 200, a było już 125. :shake: W czwartek znowu wizyta u weta.
  23. [quote name='skubi']Mimo twoich podejrzeń, zdjęcie jest od przodu :evil_lol:[/quote] w przypadku psa po lewej stronie to na upartego można dopatrzeć się jego nosa, ale pies po prawej zdecydowanie jest tyłem. :eviltong:
  24. Biedny kot, takie ma odpowiedzialene zadanie. Widać, że wolałby na myszy polować, ale nie zawsze można mieć co się chce. :lol: Sliczna fotka. :loveu:
  25. Aż mi się płakać chce jak oglądam takie piękne psy, które tak strasznie cierpią żyjąc w schronisku. :-( Oby jak najszybciej znalazły nowy dom.
×
×
  • Create New...