Ja miałam dalmatynkę bez rodowodu i była agresywna, ale nie można tego uogólniać. Jej zachowanie było jedynie wynikiem mioch błędów i tylko siebie za to winię. Nigdy nie powien, że dalmatyńczyki są głupie, są bardzo mądre i łatwo się uczą. Może są wielkimi indywidualistami, są niezależne, ale na pewno nie są głupie.
Przykre jest to, że wiekszość dalmatyńczyków to psy niewiadomego pochodzenia, mieszańce. Patrząc na ulice, stwierdzam, że jest dużo piegusów, a na wystawach bardzo trudno je spotkać.