Na zawodach pies musi miec ukonczony 1 rok,a zawodnik zaleznie od klasy. !8 lat chyba trzeba miec skonczone w tych najliczniejszych jesli chodzi o ilosc psow w zaprzegu klasach. W D chyba moga juz 12 latki startowac :wink:
Maciek mieszka,a przynajmniej kiedys mieszkal gdzies blisko mnie. Ja nie wiem jak to jest z przesylkami u niego,bo zawsze sprzet odbieralam osobiscie 8)
Ja chce namowic rodzicow przynajmniej na jeden dzien 8) Metros jakby mi sie udalo to moglabys sie zabrac z nami,ale wtedy bez psow. A jak mi sie nie uda ich namowic to i tak bede chciala przyjechac :wink: Czy ktos bedzie jechal w sobote rano lub piatek wieczorem?
A wiec zaczne od midow i sprintow. Mid jest to wyscig na srednim dystansie,czyli z tego co sie orientuje mniej wiecej 40km. Sprint jest wyscigiem na dystansie krotkim i dystans dobierany jest w zaleznosci od ilosci psow w zaprzegu i wacha sie tak +- od okolo 5km do 10 chociaz czasem te najliczniejsze zaprzegi maja po 20km. Jesli chodzi o oznaczenia klas w sprintach to litery oznaczaja liczbe psow a cyfry rase.
1-syberian husky(z papierami) 2-alaskan malamute(z papierami) chyba jeszcze grenlandy i samoyedy 3- cala reszta.
D-2 psy
C- 3-4
B 4-6psow (w pierwszym biegu minimum 5)
A 6-8 psow (w pierwszym biegu min. 7)
O co najmniej 9 psow
Velo lub inaczej bikejouring to jeden pies ciagnacy rower,a skandynawka czyli S i w zaleznosci od plci(K lub M) to pies ciagnacy biegnacego(lub idacego :wink: ) czlowieka.
W midach podzial na klasy jest inny ale go nie pamietam. A i w zimie skandynawka na nartach biegowych jest,chociaz niektorzy organizatorzy robia klase dla nienarciarzy 8) Jak jeszcze cos sobie przypomne to napisze:)
Jak widzisz,ze pies sie zalatwia to go szybko na dwor wynies.Wiem,ze to czasem nie jest mozliwe zwlaszcza jesli sie mieszka w bloku,ale pies powinien skojarzyc zalatwianie sie z pobytem na dworze.
Albo tak jak to jest we Wroclawskim Amaroku,ze masz psa,ale nie masz mozliwosci zeby go trenowac z takich czy innych wzgledow,wiec go oddajesz do czyjegos zaprzegu. Zdaje sie,ze tam kazdy pies nalezy do kogos innego 8)
Z tego co sie orientuje to ZH ma chyba szelki z manmata,a tam nie uzywaja polaru tylko czegos innego. Ale bluze lub kurtke z polaru to chyba ma kazdy :wink:
Jesli we Wroclawiu to tez jest to chyba powinnam sie cieszyc,ze nie znam zadnego psa z tymi objawami i Azji tez nic nie jest. Moze chorobsko ominie moja dzielnice. Zycze wszystkim psiakom szybkiego powrotu do zdrowia
Ja moze tez przyjade na weekend na narty i przy okazji na zawody 8) Chociaz cos mi sie wydaje,ze w poniedzialek bede miala kolo z histologii to wtedy nie bede mogla :(
Proponuje zadzwonic,a nie pisac maila,bo wtedy mozesz sie nie doczekac. Widzialam tez w Galerii Dominikanskiej szelki sled,ale nie proponuje ich,bo sa drogie(cos kolo 70-80zl) 8)
Leszek Azja potrafi wyc,a najlepiej w niedziele z samego rana jak slyszy dzwony w kosciele o 7.30 :roll: Jakos o innych godzinach jej nie wzruszaja :wink: Wyje jak telefon dzwoni dlugo i budzik.I czasem jak chce z nia pogadac to tez wyje 8)
Ja to spie przy otwartym oknie i nie odczuwam zeby zimniej w pokoju bylo,a normalnie to 3 minuty wystarcza zeby bylo zimno.Normalnie czyli jak jest mroz :wink: