Jump to content
Dogomania

agacia

Members
  • Posts

    1930
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by agacia

  1. Psow w lesie nie puszcza sie ze smyczy,zwlaszcza jesli masz swiadomosc,ze moze pobiec za zwierzyna,ktorej w takim miejscu nie brakuje jak sam wiesz:shake: Nieodpowiedzialnosc i tyle. Zupelnie nie rozumiem Twojego podejscia do sprawy.Jesli wiesz,ze pies Cie nie poslucha jak wyczuje zwierzyne to po co go spuszczasz?:shake:
  2. No i zapomniales o odrobaczeniu ;) Tez pare zl to kosztuje.
  3. Allegro jest zle wtedy jesli ktos psy traktuje jak kazdy inny wystawiany tam przedmiot i sprzedaje psiaka temu kto wiecej zaplaci bez wzgledu jakie psu moze zapewnic warunki. Do czarnego teraz. Jezeli nie stac Cie teraz na kupienie psa z papierami to czy bedzie Cie pozniej stac na jego utrzymanie czy leczenie w razie choroby? Czy nie lepiej odlozyc sobie chocby po 100 czy 200zl miesiecznie przez rok na psiaka,a w miedzyczasie zapoznac sie dokladniej z rasa i hodowlami? Jak ktos napisal wczesniej,nie wszystkie hodowle psow z rodowodem sa dobre,a szanujacy sie hodowca nie bedzie sprzedawal szczeniakow za 500zl chociazby dlatego,zeby potencjalny chetny naprawde zakup psa przemyslal,a nie kupil dlatego,ze naszlo go tak 2 dni temu. Ja proponuje sie troche wstrzymac z kupieniem psiaka tak od razu i porzadnie sie zastanowic czy rzeczywiscie tego chcesz i bedziesz mogl sprostac wymaganiom rasy,poznac ja nieco blizej w teorii i pokorespondowac z hodowcami.A i pytanie o cene w pierwszym mailu powoduje u hodowcow zwykle negatywne nastawienie do chetnego. Za to jezeli zrobisz na hodowcy dobre wrazenie to moze i bylby sklonny spuscic cene lub zgodzic sie na oplate w ratach. I nierzadko jest tez tak,ze to co czlowiek niby zaoszczedzi na kupnie psiaka to pozniej wydaje na leczenie. A jesli nadal Ci na rodowodzie nie zalezy to proponuje adopcje.
  4. Moja znajoma bedzie kryc swoim psem suke,ktora juz skonczyla 8 lat i tez maja pozwolenie na warunkowe krycie. Podobno to ma byc wybitne skojarzenie,ale ja bym chyba wolala nie narazac suki w tym wieku.
  5. Lothia,a cos wiecej na temat tego psa?
  6. [quote name='Zaprzęgowiec']Ja Ice-a wożę na tylnim fotelu ale dla bezpieczeństwa mojego i jego kupiłem specjalną smycz którą podpinam pod zapiecie pasów i pod obrożę. Psiak siedzi sobie spokojnie z tyłu i nie przechodzi na przód.[/quote] Takie pasy sie podczepia do szelek nie do obrozy!! I chyba nawet producenci takich pasow ostrzegaja o tym. Czy wyobrazasz co mogloby sie stac przy gwaltowniejszym hamowaniu?:shake: Kup w sklepie zoologicznym jakies szelki.Takie zwykle spacerowe nie sa drogie.
  7. A kolezanka ma pojecie co to za rasa i jakie ma potrzeby?
  8. Husky to taka rasa,ze ciezko tak naprawde przewidziec jak sie zachowa. 9 razy moze przyjsc na wolanie,a za dziesiatym pojdzie sobie w las. O ile mozna haszczaka przyzwyczaic i pogodzic z kotem to np. z drobiem,czy dzikimi zwierzetami moze byc problem i szczerze mowiac kiepsko widze takie proby. Co do pielegnacji to siersc haszczakow jest malo wymagajaca. Wlasciwie jedynie w okresie linienia trzeba poswiecic wiecej czasu na czesanie.No i gdy haszczak linieje,a mieszka w domu to trzeba codziennie odkurzac jesli nie chce sie miec po katach pozbijanych klebow siersci. Z ta samoczyszczaca sie sierscia to fakt,ze brud sam odpada,ale ja jednak jestem za tym,zeby raz czy 2 razy w roku wykapac psa porzadnie. Wiem jaka czarna woda splywa z Azji podczas kapieli,chociaz wydaje sie,ze jest z wierzchu czysta ;)
  9. No malamut to to nie jest na pewno.Mamutki nie maja niebieskich oczu. Ale rzeczywiscie biedny :(
  10. Mnie zawsze ludzie smiesza,ktorzy jak widza,ze ide z Azja na spacer to mnie pouczaja,ze te psy powinny non stop biegac i ze jak ja moge isc normalnie,a jak jade na rowerze i Azja w szelkach jest(chociaz sie obija nad czym ubolewam:placz:) to wychodze na sadystke co psa meczy ;)
  11. Za to po spacerkach w szelkach pies moze miec garba.I widzialam juz takie garbate pieski,ktore w szelkach chodzily.
  12. Sa w sklepach zoo pasy dla psow do samochodu.Sa to poprostu szelki ze smyczka,ktorej koncowka pasuje do wpiecia pasow. Ot i cala filozofia.
  13. Nie wiem jak przepisy reguluja ta kwestie,ale na pewno pies musi byc zabezpieczony tak,zeby nie przeszkadzal kierowcy. Jesli juz musisz wozic psa na tylnej kanapie to proponuje kupic mu w sklepie zoo szelki z pasami specjalnie dla psow.
  14. agacia

    Polowanie

    Znam haszczaka,ktory w jednym domu mieszkal z krolikiem i chyba przez rok czasu mu krzywdy nie robil do czasu az... Znam tez malamutke,ktora mieszka na wsi i generalnie tez krzywdy nie robi kurkom i kaczkom mieszkajacym na podworku,ale gdzies raz na 3 miesiace jakas pozbawia zycia.
  15. agacia

    Polowanie

    Z oduczeniem go to mozesz miec problem,bo husky tak maja poprostu. Instynkt i tyle. A tak swoja droga to ja chyba bym nie placila za kury,ktore byly poza posesja wlasciciela.
  16. [quote name='NigdyNigdy'] Tak robi na przykład Karel Horak z Czech. Wszystko fajnie, do momentu, kiedy na wystawie w Czeskich Budziejowicach, zaczął opowiadać publiczności o tym, jaką Czesi są potęgą w hodowli Husky :lol: Po tej wystawie stał się jednym z sędziów z mojej "listy" mimo, że dał kiedyś naszemu Bohunowi Best of Group w Palandze :roll:[/quote] No na szczescie ten sedzia,ktorego mialam okazje wtedy ogladac mowil calkiem sensownie.Ale ja tam na ONkach sie nie znam:roll:
  17. Kiedys bylam na jakiejs wystawie juz nie pamietam gdzie i akurat patrzylam na owczarki niemieckie.Bardzo fajnie wtedy sedzia robil zwracajac sie do publicznosci i tlumaczyl dlaczego wybral tego a nie innego psa. Fajne to bylo,a i ludzie ktorzy przyszli popatrzec tylko mogli wiecej zrozumiec o co w tym wszystkim chodzi.Szkoda,ze tylko raz spotkalam sie z czyms takim.
  18. Z firm to np. 3rd pole,Manmat,Rowerland.
  19. Nie wiem czy moge,ale zaryzykuje wstawienie zdjecia :] Np cos takiego [IMG]http://www.3rd-pole.com/files/catalog/images/3rd-pole/obroza_polzaciskowa_medium_simple.jpg[/IMG] [IMG]http://manmatpl.republika.pl/gfx/ozmu.jpg[/IMG]
  20. Jakby ktos nie wiedzial to te obroze sa polzaciskowe,wiec nie podduszaja psa,ale maja ograniczenie i zaciskaja sie na tyle,zeby psu obroza nie spadla z glowy ;)
  21. Ja polecam obroze polzaciskowe z regulacja dlugosci.
  22. Ale nie mozna zapominac o tym,ze szczesliwy husky to zmeczony husky,a ile mu trzeba,zeby sie zmeczyl to juz sprawa indywidualna;)
  23. To juz od psa zalezy i jego wytrenowania. No i zalezy jakim tempem,bo np. mojej Azji jak biegnie przy rowerze wystarczy 5km,zeby byla zmeczona,a jak jest to spacer to moglaby isc i isc. Dodam,ze Azja ma juz 10 lat,no i nie jezdze z nia na rowerze codziennie.Kiedys jak trenowala w zaprzegu midy to mogla wiecej przebiec i czesciej ja trenowalam. Ale nie da sie dokladnie powiedziec,ze musisz codziennie z psiakiem zrobic np. 7 km. Duzo tez zalezy od charakteru psa,bo sa jedne,ktore troche pobiegaja i jest ok,a inne moglyby ciagle biegac ;)
  24. Z powodu jednego lekarza nie mozna calej kliniki od razu skreslac ;) A za suczke trzymam kciuki ;)
  25. Mozesz tez zostawiac psiakowi cos co ja zajmie na dluzej.Jakies gryzaki wedzone czy ze sciegien.Na troszke czasu to starcza,przynajmniej moim psiakom. Z tym drugim psiakiem to z jednej strony polecam,ale z drugiej strony troche bym sie bala jak we dwojke zaczna demolowac:diabloti: Ale faktem jest,ze 2 psiaki razem lepiej sie chowaja.Sama mam drugiego pieska od 1.5roku(kundliczka raczej z tych malych) i widze,ze Azji jest z nia lepiej i zrobila sie radosniejsza,chociaz miala 8 lat jak Lucy do nas przyszla ;) A moze moglabys znalezc kogos kto moglby chociaz w srodku dnia wychodzic z psinka na spacer? Sprobuj poszukac tutaj [url]www.petsitter.pl[/url]
×
×
  • Create New...