-
Posts
2390 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Tilia
-
ojoj przepraszam za ciszę, nie dość że mało mam fotek to jeszcze dogo nie działa wtedy kiedy ja mogę zajrzeć :( [IMG]http://www.lukrowi.pl/_img/_pictures/509.jpg[/IMG]
-
Ślicznie jej w niebieskiem :) w ogóle bardzo fajne kolorystycznie te portreciki wyszły :)
-
kupowałam na prezent piersiówkę i miała w zestawie blaszkę- po wygrawerowaniu można ją było przykleić do piersiówki- może coś takiego? cienka blaszka grawerowana z imieniem psa?
-
Z Frogów pasowałyby mi "kości i łapki", "wiosenny" i "szare kości" :) może gdzieś na wystawię je znajdę, a jak nie to się do Agaty odezwę. Cocker, masz zdjecia psiaka we Frogach? Small, jaki wzór zamówiłaś?
-
Small, krowy są cudne, ale ja chcę koniecznie szelki od góry zapinane :( jest mi wygodniej tak zapinać stado przed spacerem, no i jakoś lepiej się takie układają. Jak coś fajnego znajdziesz to daj znać. Takimi z siatki się interesowałam, ale one mogą sierść niszczyć... może frogi któreś? sama nie wiem Obróżkę mamy mięciuteńką, skórkową czarną, nie ma miejsca na dopinane literki, ma tylko diamenciki. Nie pamiętam, chyba to zooleszcz jest, wkażdym razie mięciutka, tylko szkoda że przy jej grzywie obroża mało przydatna ;)
-
poszukaj na allegro- są firmy które robią nadruki na koszulkach (może na jednolitym kwadracie też by zrobiły) oraz haft komputerowy
-
[quote name='AnkaZ']To ja może z innej beczki, to nie chamstwo innych psiarzy, ale myslę, że tu pasuje. W weekend na grillu z rodzinką, jemy sobie kurczaka i ciotka (38 lat, żeby nie było że ograniczona staruszka) pyta czy może dać resztki psu, mówię że nie. Za chwilę patrzę a ona go woła i karmi. Zwróciłam jej uwagę, tłumaczę czemu nie można, jest ok. Za chwile pies siedzi przy niej i czeka na jeszcze (normalnie tego nie robi bo nigdy nie dostaje), a ta zaczyna gadać, że jak była u koleżanki to tam był pies i żebral przy stole i jakie to było okropne. Normalnie mi para poszła uszami.[/quote] o skąd ja to znam? byłam kiedyś przejazdem u mojej cioci - ciocia dobra osoba kocha wszystkich karmić, a moje psy takie chude... stanowczo zabroniłam jej dawać psom kości z kurczaka, zgodziłam się w ostateczności na jakieś skórki. Na moją uwagę, że kurczaczka lubią owszem, ale chlebka nie zjedzą stwierdziła, że głodne i napewno zjedzą i szybciutko dała im po kromce... wysłuchałam potem jakie mam psy niechlujne i wybredne- chleb taktownie wzięły, ale powypluwały na dywan z niesmakiem ;) nie sprzątnęłam po nich ani okruszka :diabloti:może następpnym razem nie da :mad:
-
Szare noszą się ostatnio na różowo :D a Szczota nie nosi obroży bo hodujemy grzywę ;) a dla niej szele muszą być niebanalne- mały militarny stworek wygląda zabawnie, pasuje jej taki styl. Natomiast Guapa nic błyszczącego nie dostanie- moja siostra ma w niej "udziały", a ona diamencików na Guapie nie przełknie :D :D Small, kupię jej nowe szele- tylko jakie???? muszą być śmieszne i wyraziste jak ona. Może któreś z Lupine? mały gremlin z diamencikami- koniec świata ;) (choć powiem Wam w tajemnicy, że jej obróżkę z diamencikami nabyłam, leży nadal z metką i czeka na lepsze czasy...)
-
[URL="http://www.ara.waw.pl"]www.ara.waw.pl[/URL]
-
a możeby tak gustowną dopinaną do obroży literkę czy kostkę? taką z York Avenue? hmm do Szczoty szeleczek moro nie bałdzo... Szarym?
-
w hurtowni... niedrogo, niecałe 6 zł, nawet bliżej 5 o ile pamiętam
-
u nas jedna sterylizowana, reszta na razie "naturalna"- też mało plamią (no, w nocy niestety hmm trochę), ale czasem jak idziemy w gości, to cieczkowa w bokserkach chodzi ;) na rudą bokserki za duże...
-
ten sweterek jest fajny, bo jest dość długi, więc okrywa nerki a nie tylko ozdabia :) Small, to jest świetne :D :D :D :D [URL]http://allegro.pl/item358005298_welurowe_majtki_na_cieczke_koronka_pink_r_0.html[/URL]
-
ten sweterek jest fajny, bo jest dość długi, więc okrywa nerki a nie tylko ozdabia :) Small, to jest rewelacja :D :D :D :D [URL]http://allegro.pl/item358005298_welurowe_majtki_na_cieczke_koronka_pink_r_0.html[/URL]
-
zobaczę w domu, może na metce tego sweterka jest jakiś namiar na firmę która to szyje
-
dzieńdoberek :D wklej jej zdjęcie z patyczkiem- to moje ulubione :D a banerek mogę zrobić jakby co tylko napisz mi co ma na nim być
-
Szczota dziękuje za komplementy :D a sweterek wygodny jest, rozciągliwy, suce wcale nie przeszkadzało że ma coś na sobie- skakała i biegała jak zwykle. Co prawda miała go tylko dwa razy, bo nie było potrzeby, ale może jeszcze się przyda ;) acha, kupiłam go w hurtowni
-
[quote name='Agnieszka K.']A jesli babeszjoza jest we krwi, widac ja pod mikroskopem, a pies nie ma ZADNYCH objawów??[/quote] Znajoma miała taką sytuację- niby nic się nie działo, ale miała przeczucie, że może być coś nie tak- no i we krwi wyszła babeszjoza. Podali suce leki i choroba nie zdążyła się rozwinąć i dać objawów ani nic uszkodzić.
-
[quote name='Agnieszka K.']Wystarczy zrobi rozmaz i obejrzec krew pod mikroskopem, na miejscu, trwa to max 10 minut.[/quote] Nie wszyscy chcą to robić sami nie wiem dlaczego- moi np sami robą wstępne badanie moczu pod mikroskopem, ale krew pod kątem babeszjozy wysyłają do laboratorium. Poza tym zdarzają się próbki krwi w których babeszjozy nie ma, a faktycznie w organiźmie jest. Być może dlatego niektórzy widząc chcarakterystyczne objawy i psa w złym stanie wolą dać Imizol pd razu.
-
Chefrenek, tak, okolice Wilanowa. Wczoraj poszliśmy z psami na pola na rower. W pewnym momencie weszliśmy w taką okolicę, że nie dało się jechać, musieliśmy się przeciskać przez łąkę zarośniętą prowadząc rowery. Po jakichś 50 metrach zauważyłam na spodniach kleszcza (jasne spodnie! widać na nich paskudztwa!)- zdjęłam 5. Po następnych może 100 m (szłam pierwsza więc miałam najwięcej- 15 (!!) Ja nie mam zamiaru czekać gdy pies się leje przez ręce, zwłaszcza że objawy bywają bardzo charakterystyczne. Dwa takie przypadki miałam w rodzinie- opóźnione podanie Imizolu poskutkowało uszkodzeniem nerek i wątroby u dwóch suk (obie dostały objawów w tym samym czasie i weterynarz stwierdził, że to nie może być babeszja). Zanim zrobiono badania krwi i przyszły wyniki babeszjoza już pouszkadzała narządy, nie mówiąc o cierpieniu obu psów, mających problemy z poruszaniem, gorączkę ponad 40 stopni, ból brzucha... na szczęście obie udało się uratować, ale przez tydzień kilka razy dziennie miały podawane kroplówki, potem długą dietę itd.
-
czy klasyfikacja premium-super premium jest oparta w ogóle na jakichś konkretnych kryteriach? bo ja mam wrażenie, że to jedynie nazwa jaką nadaje swoim produktom producent w zależności od uznania może faktycznie w tej hurtowni mają stare ceny rybnej (może jakieś zapasy?), bo premium adult podrożał (zdaje sie do 120 zł) już kilka tygodni temu, cen pozostałych karm przed zmianami nie pamiętam więc nie wiem czy sie zmieniły
-
Ja używałam, co prawda wspomagająco na serce (aczkolwiek podobno tak naprawdę nie działa na serce ;) ), wetka mnie ostrzegła, że ma działanie odchudzające zwłaszcza jak pies ma przy tym sporo ruchu, jednak gdy pies nie ma co spalić dodatkowo, to efektu w postaci chudnięcia nie ma. Faktycznie, moja suka była tak chuda, że spadku masy ani wagi nie było. Jeśli chcesz psa delikatnie odchudzić - spróbuj. Ja stosowałam dwa preparaty dla psów z Karnityną, pierwszy był zdaje się Dolfosu, a drugi to tabletki "fitness dog", trzebaby poszukać w necie. to chyba to, chociaż miało inne opakowanie (parę lat temu) [URL]http://www.nokaut.pl/oferta/dolfos-karnityna-preparat-mineralno-witam-1kg.html[/URL] oraz fitness [url]http://www.nokaut.pl/oferta/mikita-fitness-dog-50-tabl.html[/url]
-
o to i ja też poproszę koszulkę napisy: "tak, to psy" "nie, nie wilczarze" "to siostry, nie mąż i żona, a to małe to terierek nie ich dziecko" ;) i jeszcze parę innych by sie przydało
-
To zależy czy lecznica ma swoje laboratorium, zdecydowana większość wysyła krew do analizy, niektóre laboratoria podają wyniki po 3-4 godzinach, ale mało które są czynne w weekendy czy święta. Nam się przytrafiła babeszjoza w sobotę- charakterystyczne objawy, ścięło sukę w ciągu kilku godzin. Nie było po co czekać na wyniki (prawdopodobnie do poniedziałku). Z tego co wiem w Warszawie i okolicach jest tak dużo przypadków babeszjozy że wielu weterynarzy podaje Imizol i resztę bez czekania na wyniki krwi. Nie słyszałam o przypadku wstrząsu po podaniu Imizolu (teoretycznie może się zdarzyć), natomiast przy babeszjozie każda godzina jest cenna.
-
czasem nie ma czasu na to by czekać na wyniki...