Jump to content
Dogomania

Jak mogę oduczyć Setera kopania dziur???


gossia

Recommended Posts

Moja 3 letnia Seterka przekopuje nam cały ogródek.. wiem że to pies myśliwski.. wiecznie czegoś szuka i węszy. Ale nie chodzi mi tylko o te dziury.. pół metrowe.. Niektóre dziury zakopuję. Używa do tego pyszczka.. potem ma strupki na nosku.. dosyć duże.. nie wiem jak sobie z tym poradzić :( Nieraz leci jej krew.. ehh.. Pytałam już weta to powiedział że to jest Seter i tego nie zmienię.. a z noskiem to bd tak dalej.. jeśli ją to nie boli to ja też nie powinnam się martwić. No on chyba jest jakiś inny. Ciekawe czy on by się nie martwił :/ a do tego jej nosek nosek traci pigment.. nie wiem czy to jest powodem kopania.. staje się taki.. różowy. Pomóżcie mi jakoś ;/ jak mogę ją tego oduczyć???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']Znajdź jej inne zajęcie, bierz na długie spacery, szkól ją... Widocznie się nudzi, to kopie... to nie pies ogrodowy, ale jak sama zauwazyłaś: myśliwski... On potrzebuje zajęcia.[/QUOTE]
Dziękuję Ci bardzo za radę.
Może by tak pogadać z myśliwym.???
Mój wujek jest.. zdechł mu teraz Wyżel Niemiecki Szorstkowłosy
[*] :-( może Lejdi by się nadawała..(?)..
Jak myślisz. - to dobry pomysł?
pozdrawiam ;*

Link to comment
Share on other sites

niekoniecznie trzeba dawać do myśliwego, a nie każdy pies się nadaje. Myślałam raczej o szkoleniu posłuszeństwa, może jakieś sztuczki? 3letnią seterke ciężko raczej od zera przysposabiać do polowań, ale może akurat? Na jak długie spacery poza teren ogródka wychodzicie? I jak wogóle wygląda wasz codzienny rytm dnia?

Link to comment
Share on other sites

moja Faza kopala tylko w miejscach gdzie nie było trawy. Jak rosła trawa to nie zaczynała kopać. Myślę, że miejsca w których Twoja seterka kopała trzeba w tym momencie ogrodzić, a na wiosne zasiac trawę. Moja po jakimś czasie przestała kopać o ogródku, za to uwielbiała to robić w lesie szczególnie w okolich cieczki ;)
Gdzieś słyszałam jeszcze o wkopywaniu kilka cm pod powierzchnia ziemi siatki ogrodzeniowej. Podobno pies po kliku razach stwierdza, że mu się to wcale nie podoba...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...