Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
JASMIN

Rodowód eksportowy

Recommended Posts

[quote name='Guciek']Ktoś się może orientuje ile oczekuje się na rodowód eksportowy w sezonie letnim? Bardzo się to wszystko wydłuża?[/QUOTE]
[quote name='Guciek']Ktoś się może orientuje ile oczekuje się na rodowód eksportowy w sezonie letnim? Bardzo się to wszystko wydłuża?[/QUOTE]
Ciesz się że żyjemy w Polsce :D ja czekam 7 miesiąc na rodowód Jumperka z Belgii ;)
Jak tak dalej pójdzie, pierwszy raz wystawię go w klasie weteranów w PL :diabloti::p

Witam,
za niedługi czas chcę wyprowadzić się do Irlandii i tam kupić psa. Nie mam jednak pojęcia o jakie dokumenty się starać i jakie wyrabiać. Wiem że piesek ma być zarejestrowany w Irlandzkim I.K.C. przeglądałam forum ale nie doczytałam się nigdzie informacji czy sama rejestracja w I.K.C stanowi rodowód dla zwierzęcia? Wiem, że może moje pytania wydają się śmieszne ale mówią,że kto pyta nie błądzi:) I jeżeli rejestracja będzie dokonana przed moim zakupem czy będę musiała pisać pismo w tej sprawie do I.K.C? Od właściciela, dostane książeczkę szczepień, informacje o chipie czy powinnam dostać coś jeszcze;> To będzie mój pierwszy wymarzony piesek dlatego chciałabym być jak najlepiej przygotowana i poinformowana co zrobić po jego kupnie:)
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc:)

Wydaje mi się, że to pytanie nie powinno znaleźć się na tym watku. Wątek ma tytuł "Rodowód eksportowy" i w Twoim przypadku, CzarnaMambo013, pytanie nie ma nic wspólnego z tytułem watku.

Najlepiej będzie, jak wczesniej skontaktujesz się z IKC i tam dowiesz się wszystkiego. Możesz to zrobić mailowo, jak i telefonicznie. Osobiscie również.
Niestety, nie orientuję się, jakie dokumenty dostajesz w momencie kupna (jezeli chodzi o Irlandię). Na pewno książeczkę zdrowia/paszport z adnotacja o chipie. Na pewno jakiś dokument potwierdzający pochodzenie psa. Co więcej...?

Sama rejestracja psa w IKC nie jest tożsama z wystawieniem rodowodu. Juz sama metryczka jest pewnego rodzaju formą rejestracji psa. Ale sam fakt wystawienia metryczki nie jest tożsamy z wystawieniem rodowodu.
W PL jest tak, że w momencie kupna piesek ma metryczkę a przyszły właściciel decyduje, czy zarejestruje tę metryczkę w oddziale ZKwPL czy nie. Jak już zdecyduje się, że zarejestruje, to wtedy jednocześnie opłaca koszt wystawienia rodowodu. Natomiast jak to jest w IRL..., nie mam pojęcia...

Pzdr.

Jasne-jasne.
Wiem, że nieraz trudno wybrac temat, gdzie zadać pytanie.
Odpowiedziałam, jak umiałam. Może jeszcze ktoś coś napisze. Wydaje mi się, że na DGM jest kilka osób mieszkających w IRL.

Pzdr.

witam planuję kupić psa z Niemiec 2-letniego piesio, posiada rodowód exportowy FCI (Rosja)w rodowodzie widnieją dane dotychczasowej właścicielki nigdy nie był zarejestrowany w niemieckiej organizacji FCI. Jakie dokumenty są mi potrzebne by psa zarejestrować u nas z moimi danymi czy wystarczy umowa kupna psa?? ma być po niemiecku czy po Polsku czy w obu językach ;/