Jump to content
Dogomania

klatka kennelowa do nauki czystości


agnieszka_90

Recommended Posts

Witam, od 6 dni mam szczeniaka - 10 tygodniowego yorka. Mam dla niego klatkę, w której piesek przebywa wtedy kiedy nikt nie może go pilnować, żeby nie załatwiał się w domu. Z racji, że pogoda dopisuje to pies jednak większość dnia spędza na podwórku i ma mało możliwości żeby załatwić się w domu. W sumie w ciągu 6 dni zdarzyły się ze 3 wpadki. Oczywiście pies jest nagradzany i chwalony za każde załatwienie się na podwórku. Czy jeżeli pies praktycznie nie ma możliwości załatwić się w domu a tym samym ja nie mogę mu pokazać, że jest to zachowanie niepożądane (poprzez przeniesienie go na dwór) to nauczy się, że załatwiać ma się tylko na dworze ? Na ten moment kilka razy był już wypuszczony na mieszkanie ale zawsze było to pod nadzorem i w sumie oprócz tych 3 wpadek (których niestety nikt nie zauważył a tym samym pozostało je tylko sprzątnąć) nie chciał zrobić siku czy kupy. Obawiam się jednak, że samo załatwianie się na dworze to może być za mało i pies nie będzie wiedział, że w domu nie wolno.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agnieszka_90 napisał:

Mam dla niego klatkę, w której piesek przebywa wtedy kiedy nikt nie może go pilnować, żeby nie załatwiał się w domu.

Co wtedy z sikaniem? Robi w klatce?

1 godzinę temu, agnieszka_90 napisał:

Na ten moment kilka razy był już wypuszczony na mieszkanie ale zawsze było to pod nadzorem

A co w nocy? To maluszek, więc pewnie sika w nocy?

Mimo pięknej pogody na pewno spędzacie również czas w domu. Piesek pozostaje wtedy na zewnątrz? Nie bardzo to sobie wyobrażam, wiec pewnie razem z Wami jest w domu (posiłki, wieczory, noce, codzienna aktywność domowa). Wtedy trzeba go obserwować i wynosić na zewnątrz na siku - po zabawie, po spaniu, po jedzeniu...średnio co 3-4 godziny (w nocy też warto raz wyjść, bo znacznie przyspiesza to naukę).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W nocy wychodzimy raz, zawsze wyprowadzam go dosyć późno i potem jeszcze raz w nocy, ma też tam matę ale póki co nie użyta. Raz też w nocy nie chciał wyjść pomimo zachęcania i też się tam nie załatwił, dopiero rano czyli po ok 7h. Nie załatwia się w klatce jak do tej pory. Nie zostaje na dworze sam bo wolę żeby był pod nadzorem gdyż jak to szczeniak, ma silną potrzebę gryzienia wszystkiego a nie chce żeby się zatruł czymś. W domu go wypuszczam zawsze po załatwieniu się na podwórku, najdłużej biegał ciągiem ok 3 h i wtedy nic nie zrobił ale też go wyprowadziłam kilka razy (raz się załatwił) i mocno pilnowałam. Ostatecznie się pobawił i poszedł się położyć. Przed chwilą zaś byliśmy na podwórku, wysikał się dwa razy, pochwalony, smaczek dostał. Weszliśmy do domu i po chwili wysikał się w kuchni (w sumie to zaczął bo go widziałam, przerwałam i wyniosłam ale nic nie zrobił). Na 4 wpadki 3 to siku właśnie w kuchni, nie wiem czy to przypadek. Szczerze mówiąc nasz poprzedni pies z czystością miał problem, co był naszą winą oczywiście i nie chciałabym popełnić teraz błędów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...