• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Sign in to follow this  
Followers 0
osobek

Luis Pinto Teixeira

8 posts in this topic

Wystawialam u niego bardzo dawno temu. Może już kolo 10 lat minęło. Nie jestem teraz w stanie powiedzieć co i jak było, choć mialam pozytywne wrażenia z sędziowania.
Hania

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po wystawieniu bylam zadowolona, ogolne wrazenia pozytywne, bardzo uprzejmy, usmiechniety, zartowal. Ocenial glownie ruch i katy (bieglam x2), jednak ocenial dokladnie wszystko, mam od niego ladny, szczegolowy opis. Bardzo wyraznie mowil po angielsku;), wg mnie sedzia godny polecenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzis ten sedzia sedziowal mojego bedlington teriera i teriera japonskiego. Bardzo rzeczowy, starannie podchodzi do sedziowania, powiedzialbym, ze dosc surowo. Dokladnie maca psa. Jezeli pies mu sie podoba, na koncu oceny usmiecha sie.

Ogolnie, jest godny polecenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='pawelg']Dzis ten sedzia sedziowal mojego bedlington teriera i teriera japonskiego. Bardzo rzeczowy, starannie podchodzi do sedziowania, powiedzialbym, ze dosc surowo. Dokladnie maca psa. Jezeli pies mu sie podoba, na koncu oceny usmiecha sie.

Ogolnie, jest godny polecenia.[/QUOTE]

A ja mam odmienne zdanie, wystawiałam u niego w 2005 w Danii, mój pies kilka dni przed wystawą włamał się do wiadra z karmą i zjadł prawie 3 kg. :diabloti:

Pan sędzia dał nam ogromnie wyczerpujacy opis cyt:
Za gruby, wolałbym zobaczyć go szczuplejszego. koniec cytatu

Cóż psa można było opisać i dać odpowiednią ocenę. W końcu na wystawę jedziemy po:
opis
ocenę
lokatę
tytuł
ja dostałam wtedy tylko ocenę bdb pojechałam 1200 km w jedną stronę:roll:. Dodam, że była to Dania i była ogromna konkurencja po 6-10 w klasie. Chciałam zobaczyć w opisie co widzi w moim psie na tle duńskich i niemieckich hodowli opartych na angielskich liniach hodowlanych. Dlatego ten Pan jako pierwszy znalazł się u mnie na specjalnej liście :evil_lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałabym się podzielić refleksjami z sędziowania przez pana Luisa Pinto Teixeira (PT) , Pan sędzia niezwykle sumiennie podszedł do oceny wystawianych psów.Nie szafował doskonałymi, pojawiały się i... dobre. Ocenianie; niczym na przeglądzie hodowlanym ;-) . Z tak szczegółowym "oglądem" nie spotkałam się dotąd, pomimo zaliczenia b. wielu wystaw ;-)  ). Otóż pies oceniany był w ruchu i statyce-standard. Mierzona i porównywana była długość i szerokość kufy, czoła, rozmieszczenie i długość uszu, ogona, szerokość i głębokość klatki piersiowej, tęgość psa, długość łap, rodzaj włosa,  zęby, oczy, ich kolor, temperament, reakcja na " rękę" sędziego (chyba spostrzegawczość? ). Jedynym mankamentem było (przy naszej/mojej kiepskiej znajomości angielskiego), że praktycznie do końca nie wiedzieliśmy, który pies wygrał. Dopiero otrzymując kartę oceny i... medal, pojawiał się uśmiech. Nie stawiane były na lokacie. Ogólnie sędziowanie doskonałe.  Pan sędzia b. kompetentny, miły, elokwentny. Sopot 2017

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0