Jump to content
Dogomania

Co trzeba dostać przy kupnie rodowodowego szczeniaka?


RudaPaskuda

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nigdy nie uzwalam skrotow,czy BC to Border Colli-pies pasterski,pies pracujacy aktywny ,nadajacy sie do psich sportow.Tak to prawda temu psu nie robi sie RTG
mam nadzieje ,ze osoba pragnaca zakupic psa tej rasy nie zasili kieszeni hodowcy ,ktory trzyma psy w kojcach !

Link to comment
Share on other sites

Tak, BC- to border collie. Nie wiem o co chodzi z tym RTG, ale ja np nie kupiła bym psa(szczeniaczka) po rodzicach, którzy nie byli przebadani na dysplazję i choroby częste dla rasy. Chyba ktoś byłby strasznym frajerem, gdyby kupił szczeniaka rasy średniej lub dużej po nieprzebadanych rodzicach,nie wiem jak sprawa a sie z małymi psami.

jeszcze jedno- xxxx52- border collie to pies pasterski nie pastewny:evil_lol: Pastewny to może byc burak czy trawa.
Tych psów bynajmniej nie przerabia sie na paszę (tłum: patewny- taki który zostanie przerobiony na paszę)

xxxx52- przepraszam, coś mi sie poplątało- z tym RTG to chodziło Ci o ONka.

Link to comment
Share on other sites

ale sie usmialam z wlasnego bledu:roflt:.oczywiscie ,ze myslalam o pasterskim:oops:

o koniecznosci wykonywania zdjec RTG nie myslalam tylko o owczarkach niem,ale takze o labradorach ,retriva,itd

[URL="http://www.zwierzakiuwandy.ovh.org"]www.zwierzakiuwandy.ovh.org[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='xxxx52']ale sie usmialam z wlasnego bledu:roflt:.oczywiscie ,ze myslalam o pasterskim:oops:[/quote]

Ale fanie wyszło w sumie :lol: Od dziś będę określała swoje psy mianem: myśliwsko-pastewne :lol:

Link to comment
Share on other sites

No ja tez sie uśmiałam. Nie jestem maniakiem poprawiania błędów (no może trochę:P) po to, żeby kogoś poniżyc w jakis sposób. Nie robie tego dlatego , bo sama robie błędy:p Ale ten o psach pastewnych był po prostu śmieszny. jak mnie moje wkurzą to je przerobie na pasze dla bydła:diabloti:

Codo RTG. Nie orientuje się jakim sposobem (urządzeniem, metodą) robi się badania na dysplazję. Ale podejrzewam, że wlaśnie RTG. Jeżeli o to samo nam chodzi, to oczywiście się zgadzam z koniecznoscia robienia jej rodzicom szczeniaków. Chyba każdy sie zgadza:D

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='prittstick08']Codo RTG. Nie orientuje się jakim sposobem (urządzeniem, metodą) robi się badania na dysplazję. Ale podejrzewam, że wlaśnie RTG. Jeżeli o to samo nam chodzi, to oczywiście się zgadzam z koniecznoscia robienia jej rodzicom szczeniaków. Chyba każdy sie zgadza:D[/quote]

Tak, RTG. Wiarygodne jedynie pod narkozą i jeszcze lepiej z wpisem do rodowodu.

Link to comment
Share on other sites

tak z NNL i jak sie urodzi taki jak chce czyli cz-b chłopak to jadę na oboz:DTylko czekam aż sie Rose rozsypie i ukaże światu co tam nosi pod sercem :D

Fakt, u BC nie ma wymogu badania na dysplazję ale każda szanująca się chodowla zrobi bioderka i oczy(w wypadku tej rasy)

Do oceny bioder robi sie RTG w zupełnym zwiatczeniu(na tzw "głupim jasiu") w pozycji grzbietowo brzusznej w specjalnej rynience z łapami rownolegle do siebie połozonymi.
Pierwsze RTG to możn ajuż od 3 m-ca robić, ale to raczej dla naszej wiadomości.Wpis do rodowodu to wiek bodajże 15(albo 18 m-cy)

Ja mysle ze pierwszą fotkę mu cyknę koło 6 m-ca a potem z wpisem do rodowodu już:)

Link to comment
Share on other sites

drugi pies ma 13 lat to juz nie,ale jak ja jadę to moja przyjaciółka jedzie ze swoja małą sunią(mix wszystkiego z wszystkim)

A poza tym mój narzeczony ma przyjechać(jeżeli bedzie miał urlop)wiec impreza zapowiada się przednia:)

A Ty jakiego masz BC od Ewy?(tzn kogo po kim?)

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='RudaPaskuda']
Pierwsze RTG to możn ajuż od 3 m-ca robić, ale to raczej dla naszej wiadomości.Wpis do rodowodu to wiek bodajże 15(albo 18 m-cy)
[/quote]

Ja miałam na myśli rodziców. Powinni mieć :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...