Jump to content
Dogomania

Shitzu. Czy szczeniak z ostatniego miotu jest najgorsz


kretka20

Recommended Posts

Czy szczeniak z ostatniego miotu jest najgorszy?? Czy to tylko przesąd? Moja mama kupiła sobie pieska i wydaje mi się że była najmniejsza od rodzeństwa. Nie pytała się hodowcy czy to ostatnia urodzona. Ale straszą nas np.sąsiadki że szczeniak z ostatniego miotu że jest słabszy, może być chorowity, że genetycznie itd.... piszcie czy to prawda??? 

Link to comment
Share on other sites

A czy te sąsiadki, które Was straszą są hodowcami? Mają kontakt z wieloma miotami?

Wiesz, że niektórzy ludzie uważają się za wybitnych specjalistów mimo braku doświadczenia w pewnych sprawach?

Słabszy i chorowity szczeniak zazwyczaj rodzi się po słabych, nieprzebadanych rodzicach (co nie znaczy, że szczeniak po zdrowych rodzicach nigdy nie zachoruje!) i wtedy nie ma znaczenia czy urodzi się jako pierwszy, drugi czy dziesiąty.

Link to comment
Share on other sites

Patrząc na to jak hodowcy podają masy urodzeniowe szczeniąt to kolejność nie ma znaczenia. 
Ja co prawda nie mam doświadczenia w psach, ale miałam wiele miotów świnek morskich i tam równiez nie było takiej zależności. Czasami najmniejszy urodził się pierwszy, czasem środkowy, a czasem ostatni. 
Z tym "ostatni z miotu" to jakiś przesąd z poprzedniego wieku. Jeśli szczeniak jest rzeczywiście słaby to jest to zapewne wina tego jak była odżywiana jego matka, on i czy był odrobaczony/zaszczepiony. 

Link to comment
Share on other sites

Mój pies był 4 z 7. Co nie zmienia faktu, że z miotu był największy. Więc wydaje mi się, że kolejnośc nie ma żadnego znaczenia,
A co do "specjalistów" to raz siedząc z psem u weterynarza, usłyszałem od pewnej pani, że mój pies nie jest w typie shih-tzu, ani nawet nic wspolnego z nim nie ma, bo shih-tzu to są tylko biało-brązowe w ciapki ._. ._. ._. 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

tak, ostatni szczeniak z miotu jest zawsze najgorszy. To tak samo oczywiste jak fakt, że sprawdzając kolor podniebienia psa możemy dowiedzieć się czy będzie agresywny (jeśli ma ciemne- to tak). Pamiętajcie też żeby szczepić psy dopiero jak mają sierść długości 1cm, to się zawsze sprawdza, A, i jeszcze jedna ważna rzecz - każda sunia raz w życiu powinna mieć szczeniaki, tak dla zdrowia, chociaż wiadomo że rodowody dostają tylko pierwsze 4 z miotu.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies był 4 z 7. Co nie zmienia faktu, że z miotu był największy. Więc wydaje mi się, że kolejnośc nie ma żadnego znaczenia,
A co do "specjalistów" to raz siedząc z psem u weterynarza, usłyszałem od pewnej pani, że mój pies nie jest w typie shih-tzu, ani nawet nic wspolnego z nim nie ma, bo shih-tzu to są tylko biało-brązowe w ciapki ._. ._. ._. 
 

:) :) Ta sama sytuacja babka z maltańczykiem w poczekalni u weta wątpiła, że mój psiak to shihtzu, tylko dlatego, że jest biało czarny. Jej zdanie shihtzu są tylko biało beżowe.

Link to comment
Share on other sites

tak, ostatni szczeniak z miotu jest zawsze najgorszy. To tak samo oczywiste jak fakt, że sprawdzając kolor podniebienia psa możemy dowiedzieć się czy będzie agresywny (jeśli ma ciemne- to tak). Pamiętajcie też żeby szczepić psy dopiero jak mają sierść długości 1cm, to się zawsze sprawdza, A, i jeszcze jedna ważna rzecz - każda sunia raz w życiu powinna mieć szczeniaki, tak dla zdrowia, chociaż wiadomo że rodowody dostają tylko pierwsze 4 z miotu.

pa-tti,trzeba było dodac jeszcze ze to była wersja ironiczna,bo niektórzy moga uważac to za prawdę ;)

Link to comment
Share on other sites

tak, ostatni szczeniak z miotu jest zawsze najgorszy. To tak samo oczywiste jak fakt, że sprawdzając kolor podniebienia psa możemy dowiedzieć się czy będzie agresywny (jeśli ma ciemne- to tak). Pamiętajcie też żeby szczepić psy dopiero jak mają sierść długości 1cm, to się zawsze sprawdza, A, i jeszcze jedna ważna rzecz - każda sunia raz w życiu powinna mieć szczeniaki, tak dla zdrowia, chociaż wiadomo że rodowody dostają tylko pierwsze 4 z miotu.

:) :) :) uśmiałam się :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...