Jump to content
Dogomania

problemy trawienne 14 l staruszki z nowotworem listwy mlecznej ;(


anianowak

Recommended Posts

Witam,

Moja sunia rasy kundelek na skonczone 14l i guzki listwy mlecznej zdiagnozowane ok 4mce temu ( Rtg i badania krwi dobre jak na ten wiek ,brak przezutów) ,jak juz wczesniej opisywalam nie zdecydowalismy sie na operacje usuniecia obu listw z powodu wieku psa i ryzyka narkozy .

Ostanio zauwazylam niestety ze sunia miewa gorsze dni gdzie np. nie je nic od rana tylko slychac glośne przelewanie i bąbelkowanie w brzuszku,jest wtedy apatyczna ,chodzi smutna i dopiero wieczorem prosi o jedzenie i wraca do formy,taki dzien niejedzenia i :"bulgotkow w brzuszku " ma średnio raz na dwa tygodnie.Nie ma wymiotów i zaparc.Czy ktos wie co moze byc przyczyna?? To powtarza sie cyklicznie co dwa tygodnie,taki dzien niejdzenia i apati..

Dodaje do karmy kleik siemienia lnianego co niby oslania przewod pokarmowy oraz dbam o diete psa ale moze jakies wskazowki ??


Prosze o rade !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']Sprobuj dorzucic lakcid czy tez multilac,jakis probiotyk[/QUOTE]

Dziekuje za podpowiedz ,juz kupilam synbiotyk (ponoc lepsze dzialanie) ,multilac i dodalam do karmy,mam nadzieje ze osłoni delikatny przewód trawienny Suni.
Jak narazie cieszymy się dobrym samopoczuciem nei liczac problemow z brzuszkiem nic nie dolega.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']Dorzucajac go do karmy ,nie otwieraj kapsulki.musi byc podany w calosci[/QUOTE]

Moja sunia jest malym pieskiem i nie polknie dobrowolnie zadnej kapsulki wiec multilac (probiotyk) został otwarty i dosypany do jedzenia.
A jakie to ma znaczenie czy kapsulka w calosci czy otwarta?;)

Link to comment
Share on other sites

Bakterie zawarte w kapsulce sa chronione niejako przez nia,otwarcie tresci moze spowodowac unieczynnkenie przez sok zoladkowy,ale w tym prep gdzie bakterie poddane sa obrobce nowej technologi moze po wysypaniu jest inczej.zobaczysz,czy znow bedzie psu bulgotac w brzuchu czy nie.czy dziala ten synbiotyk czy trzeba byloby podac w calosci

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']Bakterie zawarte w kapsulce sa chronione niejako przez nia,otwarcie tresci moze spowodowac unieczynnkenie przez sok zoladkowy,ale w tym prep gdzie bakterie poddane sa obrobce nowej technologi moze po wysypaniu jest inczej.zobaczysz,czy znow bedzie psu bulgotac w brzuchu czy nie.czy dziala ten synbiotyk czy trzeba byloby podac w calosci[/QUOTE]


Rozumiem ,dzieki za rade ,zobaczymy za mniej wiecej dwa tygodnie czy problemy trawienne ustapią,jesli nie to pojdziemy do weta na przewietlenie jamy brzusznej bo w najgorszym wypadku rak daje o sobie znac np przez przezut.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='anianowak']Rozumiem ,dzieki za rade ,zobaczymy za mniej wiecej dwa tygodnie czy problemy trawienne ustapią,jesli nie to pojdziemy do weta na przewietlenie jamy brzusznej bo w najgorszym wypadku rak daje o sobie znac np przez przezut.[/QUOTE]

Odpukać problemy z brzuszkiem sie nie pojawily..regularnie podaje probiotyk multilac i narazie forma super,apetyt i ochota na zabawe jak w wieku szczeniecym.:multi:
Czasami podaje suni takze kefir naturalny probiotyki takze zajada z apetytem.

pozdrawiamY!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Problemów trawiennych brak, ale co zauważyłam ...(starszemu jak moja 14l ).. nie warto zmieniać aż tak bardzo przyzwyczajeń żywieniowych.
Nasze problemy z trawieniem wynikaly np. jesli dawalam inna karme niz dotychczas, ryby wędzone , (cieżkostrawne),ser bialy,(nie wiem czy wskazany dla psow)? poprostu cos nowego do czego psi żoładek wczesniej nie byl przyzwyczajony,teraz jemy to co zazwyczaj :gotowany kurczak,zupy,chuda wedlinke,czasem sucha karma pedigree na przegryzke..i odkad tego jadlospisu sie trzymamy psi brzuszek jest zadowolony co widac..;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...