Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Rogester kennel

NOWY REGULAMIN OBEDIENCE wazny od 01.06.2007

Recommended Posts

Żakla, dopiero teraz trafiłam na ten topik, więc nie wiem czy tydzień przed zawodami cos ci pomogę :oops: Ale w tym regulaminie nigdzie nie jest napisane że trzeba od razu do nogi. Cytat: "ilość komend podstawowych 3 ([U][B]np[/B][/U] 2 x hop, do nogi)". Może też być np. przeszkoda (jako komenda na skok tam i spowrotem), do mnie, noga - też 3 komendy.

[quote name='zakla']W zerowce, po przeskoczeniu przeszkody pies musi bezposrednio przyjac pozycje zasadnicza, nie moze byc najpierw przywolany 'do mnie', tak?[/quote]
Może tylko punkty lecą :evil_lol:. Nam na zawodach w listopadzie p. Lewkowicz za to obciął, bo zgodnie z regulaminem:
[B][COLOR=black][/COLOR][/B][FONT="][I][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=black][U]Pies powinien jak najszybciej [/U]w obie strony przeskoczyć przez przeszkodę i [U]wrócić do[/U][/COLOR][U]nogi[/U][COLOR=black][U]przewodnika.

[/U][/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=black]Za to w 1.
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][FONT="][I][SIZE=2][COLOR=black]Pies powinien przeskoczyć jak najszybciej w obie strony przez przeszkodę i wrócić do przewodnika[/COLOR]bezpośrednio do nogi lub siadając przed przewodnikiem, który następnie daje komendę "do nogi"'.[/SIZE]
:roll: [/I]
[/FONT][FONT="][FONT=Verdana][SIZE=2][/SIZE][/FONT][I][FONT=Verdana][SIZE=2][/SIZE][/FONT][/I][/FONT]

Ale to nie jest link do aktualnych regulaminów obowiązujących w Związku Kynologicznym w Polsce. Aktualne regulaminy można znaleźć tutaj [URL]http://www.zkwp-szkolenie.pl/[/URL]