Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

zaznaczanie terytorium

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 toffuś7

toffuś7

Member

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisany 30 październik 2012 - 20:46

chciałam się dowiedzieć jak oduczyć psa zaznaczania terytorium w domu. Pies sika w ten sposób od małego dlatego jest to uciążliwe. Sika tylko w kilku miejscach a po nim zaznacza reszta czy stosowanie jakichś środków pomoże jeśli tak to jakich chyba że macie inne pomysły to chętnie wypróbuje.

#2 kate78

kate78

Member

• Members
  • PipPip
  • 10 postów

Napisany 31 październik 2012 - 06:29

chciałam się dowiedzieć jak oduczyć psa zaznaczania terytorium w domu. Pies sika w ten sposób od małego dlatego jest to uciążliwe. Sika tylko w kilku miejscach a po nim zaznacza reszta czy stosowanie jakichś środków pomoże jeśli tak to jakich chyba że macie inne pomysły to chętnie wypróbuje.

Jedynym, praktycznie niezawodnym sposobem zeby pies przestal znaczyc terytorium jest kastracja.

#3 xxxx52

xxxx52

Banned

• Banned
  • PipPipPip
  • 12002 postów

Napisany 31 październik 2012 - 07:54

sprawdzonym pomyslem jest najnajszybsza kastracja
xxxx52

#4 toffuś7

toffuś7

Member

• Members
  • PipPip
  • 16 postów

Napisany 31 październik 2012 - 19:56

a coś innego niż kastracja np. stosowanie jakiś preparatów może zadziałać(jeśli tak to jakich )

#5 anita44

anita44

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 10:38

Też mam taki problem z moim 5 letnim yorkiem, ale zaznaczanie terytorium zaczęło się jak miał 2-3 latka i czasem sika mniej a czasem obsikuje dosłownie wszsytko. Nie chcę go narażać na kolejną narkozę i operację:( Czy są jakieś inne sposoby by piesio przestał znaczyć terytorium?