Jump to content
Dogomania

Czy ktoś wie jaka to rasa?


aterus

Recommended Posts

Witam serdecznie. Od kilku dni zawzięcie googluję, żeby dowiedzieć się jakiej rasy są psy, które ostatnio często widuję:
Opis: bardzo, ale to bardzo krótka kufa (prawie jej brak), uszy małe przylegające do głowy, wzrost ok 30 cm w kłębie, sylwetka prostokątna, ogon dość długi, zakręcony, noszony nad grzbietem. Widziałem osobniki białe w duże czarne łaty i jasnobeżowe.
Włos przylegający, długości ok 3 cm na całym ciele, tylko na końcu ogona trochę dłuższy. Nie wiem czy sierść była strzyżona, czy to naturalna długość.Najpierw myślałem, że to może jakieś ogolone shih tzu, ale chyba nie.
Z pewnością nie były to kundle:widziałem kilka różnych i wszystkie były bardzo podobne, co sugeruje, że istnieje jakiś ustalony wzorzec. Być może jest to jakaś nowa rasa jeszcze nie uznana prze FCI, albo hybryda (ale tu w Polsce?).
Wpisywałem w grafice google słowa kluczowe, ale nie wyskoczyło żadne zdjęcie przedstawiające tego zwierzaka.
Jak na złość od kilku dni nie spotykam na ulicy żadnego z tych psów, więc nie mogę zapytać właścicieli.Czy ktoś ma jakiś pomysł, co to za rasa?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...