Jump to content
Dogomania

Dylemat...


xtunax

Recommended Posts

Witam,
musze zacząć od przedstawienia całej sytuacji... Mam 19 lat i od dwóch lat jestem w związku. Mój chłopak postanowił mieć malamuta (mieszka z rodzicami w domu z ogrodem i wszyscy się zgadzali, wiedzieliśmy o bieganiu itd) . Kupiliśmy szczeniaka i w momencie kiedy po szczepieniu miał zacząć zostawać na podwórzu zaczęły się obiekcje mamy (doczytala że te psy uciekają i chciała go zapiąć na łańcuch!).
Koniec końców szczeniak wylądował u mnie. Mieszkam w bloku z tata, nie pracuje ale mam rentę i utrzymanie psa nie było by problemem. Tylko nie wiem czy to dobry pomysł.
I tu pytanie do was... Czy lepiej by małemu było u mnie (w bloku, jak by się uprzec to ma gdzie biegać bo nie daleko mamy las , motocross i duże jezioro), na łańcuchu u mojego chłopaka rodziców czy lepiej jednak będzie go z ciężkim sercem oddać komuś kto ma warunki... Zależy nam na dobru psa i byli byśmy w stanie go oddać do schronu nawet z nadzieja że weźmie go ktoś z domem... Proszę pomóżcie!
Piesek ma pięć miesięcy już i nauczył się czystości, sztuczek, wszystkiego co potrzebne do trenowania uciągu (komendy kierunku, startu, i noszeniaprzezy) i myślę że ktoś by go wzioł ale ciężko się z nim rozstać... :-(

Link to comment
Share on other sites

Ja również mieszkam w blokach i w mieszkaniu o powierzchni 36m2 mam alaskankę, małego mieszańca i na dochodnego, codziennie drugiego malamuta. Dajemy radę :lol:
Jeśli zapewnisz pasiakowi odpowiednią dawkę ruchu, to mieszkanie będzie traktować jako miejsce odpoczynku. Pamiętaj - "Pies zmęczony, pies szczęśliwy"
Jeśli go pokochałaś, to za nic w świecie go nie oddawaj. Ta rasa jest kochana i wbrew różnym opinią, potrafią się odwdzięczyć :loveu: i przepraszam za swoją opinię, ale łańcuch, to niech założy sobie każdy sam, kto chce to zrobić jakiemukolwiek zwierzakowi

[IMG]http://realizacje.cal.pl/czina/zpfor.png[/IMG]

[URL="http://www.czina.be"]www.czina.be[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...