Jump to content
Dogomania

Paraliż czterech łap + podwyższone enzymy wątrobowe ALAT


Mizi

Recommended Posts

Witam serdecznie, może ktoś spotkał się z czymś takim i jest w stanie jakoś pomóc, udzielić wskazówek.
Piesek ma 9 lat, tydzień temu miał problemy z tylną łapką i nie mógł wstawać - jak wstał to z wielkim trudem. Wybraliśmy się do weterynarza, który podał środki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne i kazał ograniczyć ruch pieska. Następnego dnia roki nie mógł już w ogóle wstać, słaniał się na nogach, tylko leżał lub siedział. Pojechaliśmy do weterynarza, który zrobił USG - wszystko w normie, morfologia krwi w normie, z badania bio-chemicznego miał przekroczone enzymy ALTA - 362 wynik. Dostał kolejne leki przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz inne wzmacniające płyny dożylnie i oczywiście roki miał mieć ograniczonych ruch do minimum. Tak, że tylko był znoszony, załatwiał się i z powrotem wnoszony do domu. Ciągle dostaje tabletki na wątrobę oraz przeciwzapalne. Wczoraj byliśmy na kolejnej wizycie kontrolne gdzie miał już ściągnięty wenflon, ponieważ je i pije (bardzo dużo pije, aż jestem zdziwiony), lecz żadnej poprawy w jego stanie - chodzeniu nie ma. Lekarz powiedział, że sam nie wie co to jest, możliwe, że uszkodzone są stawy (roki waży 15kg) lub coś się stało z rdzeniem kręgowym stąd cały paraliż.
Całe dnie piesek leży, dyszę i nic więcej. We wtorek kolejna wizyta - decydująca co dalej...
Spotkał się ktoś z czymś takim ? Co to może być ? Warto dodać jeszcze, że psina co jakiś czas dostawał paraliżu, bywało tak, że było kilka miesięcy przerwy i atak. Pies cały drętwiał i tracił zupełnie kontakt z otoczeniem, z tego co wyczytałem to mogła być padaczka.
Nie wiem co dalej, weterynarz zapewne nie da gwarancji, że po operacji będzie dobrze...rodzice rozważają uśpienie psiaka...

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy dzisiaj z psiną. Poprawiło mu się trochę, zaczął się lepiej poruszać trochę. Dostał porcje zastrzyków oraz leków do domu na wątrobę oraz silne leki przeciwzapalne i Adavin (jeśli dobrze przeczytałem z recepty), bo lek do kupienia w aptece. Kolejna wizyta za 2 tygodnie, i czeka go około 3-4 tygodni leżenia i brak ruchu - jedynie tylko chwile na spacerze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...