Jump to content
Dogomania

Ochrona zwierząt- moje plany. Proszę o rady.


Kamil7

Recommended Posts

Cześć wszystkim!
A więc tak: mam 16 lat, jestem w 3 gimnazjum i mam następujące plany: chciałbym w przyszłości pracować w ochronie środowiska, no może głównie w ochronie zwierząt którym los nie sprzyjał niestety. To jest moje marzenie od kilku lat. A teraz nadszedł ten moment kiedy muszę wybrać liceum no i profil rozszerzony. I w takim razie jaki powinienem wsiąść jeżeli chcę iść pózniej na studia w tym kierunku, w kierunku ochrony zwierząt?

Link to comment
Share on other sites

Nie musisz iść na żaden konkretny profil, żeby móc studiować w danym kierunku. Ja jestem w liceum na profilu dziennikarskim, ale na studiach idę na zootechnikę. Jednak jeśli chcesz, to po prostu się zorientuj jakie profile są i wybierz najbardziej odpowiedni.
W mojej szkole był profil biologiczny, jednak z rokiem, w którym do szkoły przyszłam, to go znieśli. Może coś takiego jest u Ciebie?
Fajnym pomysłem jest też technik leśnik, po tym już możesz ubiegać się o jakąś pracę i kontynuować naukę. To fajna sprawa, możesz wielu zwierzątkom pomóc. Pamiętam leśniczego sąsiada mojej babci. Ciągle miał jakieś zwierzątka u siebie na podwórku. A tu zranioną sarnę, a tu jakiegoś lisa. Kiedyś do niego poszłam i podbiegły do mnie dwa małe dziki. Radocha była, że szok:D
Wszystko zależy od Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...