Jump to content
Dogomania

Jest to poprostu straszne ...


Pchełka

Recommended Posts

Nie moge zrozumieci jednej rzeczy. Jak psy ugryza czlowieka czy cos tam zrobia to zaraz czeba go usypiać .. a czlowiek jak zrobi ccos takiemu bezbronnemu psu , to wszystcy machną na to rekom'CO ICH W KONCU TO INTERESUJE' jest to straszne !!!!!

Co o tym myslicie ?

Link to comment
Share on other sites

"Ten świat jest absurdem" - te słowa Camusa cytuję ostatnio za często...
Koleżanka z podwórka miała psa, ślicznego małego kundelka, który (nie wiem czemu) "rzucił" się na jej babcię - oczywiście nic jej się nie stało. Pies został uśpiony. I za nic nie mogę tego zrozumieć.
Człowiek tytułuje się "panem świata", wszystkie inne stworzenia są po to, by mu służyć - chyba o takie przekonanie chodzi?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='Błyskotka']Myślę że łatwiej jest pozbawić życia zwierzę niż skazać człowieka na karę śmierci.[/quote]
Jasne. Znam wiele przypadków pogryzień jak to ustaliła policja z agresji psa.
Pod naszą kamienicą był komis aut. Pilnował go Kazan - mieszaniec Onka. Biegał i szczekał , a 13 letni sąsiad rzucał w niego co dzień kamieniami. Krzyczałam na niego , ale to nic nie dawało. Rodzice oczywiście też nie reagowali ( pili nałogowo). Pewnego dnia w komisie zmienił się właściciel a pies został. Właściciel zostawił uchyloną bramę zupełnie nie sprawdzając co robi Kazan. No i stało się. Pies z grupki dzieci bawiacej się pod kamienicą dopadł właśnie tego gnoj.ka i go mocno użrł. Nie dawałam rady wytłumaczyć policji że wina jest ewidętnie tego gnoj.a , a nie psa.
Słabszy zawsze niestety przegrywa. Kazan mu tylko oddał, a nie ugryzł żadnego innego z bawiących się dzieci.

Link to comment
Share on other sites

Mieliśmy bardzo dominującego rottweilera , był szkolony od pierwszego dnia kiedy znalał sie u nas . Kupiliśmy go po przeczytaniu chyba wszystkiego na temat tej rasy . To był świadomy wybór . Wszystko było ok do momentu kiedy pies osiągnął wiek 3 lat . Zacząl dziwnie się zachowywać , warczał na córkę ( najmłodza w rodzinie ) tylko wtedy kiedy nas nie bylo w pobliżu , nie pozwalał jej zejść z łóżka . Zadzialaliśmy , ale to nie pomoglo - doszlo do ostrzegawczego ugryzienia . Robiliśmy wszystko ,zeby pies i dziecko mogli zyć pod jednym dachem . Niestety pomimo tresury pies zaatakował po pół roku drugi raz . Obyło sie bez rozlewu krwi ale zrobilo sie groźnie . Wszyscy mowili - uśpij ! My zaś uparliśmy sie , ze pies ma żyć . Poszukalismy mu nowego domu bez malych dzieci . Zaznaczę ,że pozostali domownicy mieli absolutną wladzę nad psem a pies był posłuszny i znał swoje miejsce w stadzie . Nie pozwolił jednak na to ,żeby mala dziewczynka była wyżej w hierarchi niż on . Nowi właściciele wiedzieli ,ze pies nie może mieć stycznosci z malymi dziećmi . W tej rodzinie sa sami dorośli . Mialam wiele telefonów dotyczacych naszego psa . Wielu ludzi chcialo psa bardzo agresywnego do pilnowania posesji czy firmy . Wszystkim odmówiliśmy . Tam gdzie poszedł nasz Maks miał kochającą rodzinę i spędził następne lata swego życia szczęśliwie a jego nowi wlaściciele nie mogli nadziwić się jego łagodnosci i dobrych manier . Długo utrzymywaliśmy kontakt i wiem że zrobiliśmy najlepiej jak można bylo .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']Mieliśmy bardzo dominującego rottweilera , był szkolony od pierwszego dnia kiedy znalał sie u nas . Kupiliśmy go po przeczytaniu chyba wszystkiego na temat tej rasy . To był świadomy wybór . Wszystko było ok do momentu kiedy pies osiągnął wiek 3 lat . Zacząl dziwnie się zachowywać , warczał na córkę ( najmłodza w rodzinie ) tylko wtedy kiedy nas nie bylo w pobliżu , nie pozwalał jej zejść z łóżka . Zadzialaliśmy , ale to nie pomoglo - doszlo do ostrzegawczego ugryzienia . Robiliśmy wszystko ,zeby pies i dziecko mogli zyć pod jednym dachem . Niestety pomimo tresury pies zaatakował po pół roku drugi raz . Obyło sie bez rozlewu krwi ale zrobilo sie groźnie . Wszyscy mowili - uśpij ! My zaś uparliśmy sie , ze pies ma żyć . Poszukalismy mu nowego domu bez malych dzieci . Zaznaczę ,że pozostali domownicy mieli absolutną wladzę nad psem a pies był posłuszny i znał swoje miejsce w stadzie . Nie pozwolił jednak na to ,żeby mala dziewczynka była wyżej w hierarchi niż on . Nowi właściciele wiedzieli ,ze pies nie może mieć stycznosci z malymi dziećmi . W tej rodzinie sa sami dorośli . Mialam wiele telefonów dotyczacych naszego psa . Wielu ludzi chcialo psa bardzo agresywnego do pilnowania posesji czy firmy . Wszystkim odmówiliśmy . Tam gdzie poszedł nasz Maks miał kochającą rodzinę i spędził następne lata swego życia szczęśliwie a jego nowi wlaściciele nie mogli nadziwić się jego łagodnosci i dobrych manier . Długo utrzymywaliśmy kontakt i wiem że zrobiliśmy najlepiej jak można bylo .[/quote]
Moim zdaniem to z Waszej strony był właściwy wybór. trudno przecież drżeć o dziecko cały czas. Szkolenia może i by coś dały jednak zbyt duże ryzyko.

Link to comment
Share on other sites

Ja nigdy nie zrozumiem,w jaki sposób człowiek sobie nabył prawo zabijania innych...to nie on ich stworzył i nie ma prawa wiec pozbawiac ich życia.
A nawet tekst z Małego Ksiecia" ze ,,człowiek jest odpowiedzialny za to co oswoił" mowi sam za siebie, co nie oznacza ze ma od razu pozbyc sie problemy,ale własnie być odpowiedzialnym za dobro zwierzęcia,które wziął pod swoją opiekę.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie zawsze psują zwierzęcy swiat, a potem z wielkim szumem go naprawiają. Tak już jest i nic chyba się nie zmieni. Świdomosć rodziców wychowuących swoje dzieci często jest bardzo niska, to i skąd pociechy mają się uczyć ,bo chyba nie z gier komputerowych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...