Jump to content
Dogomania

SZASTA-błąkający się wychudzony Husky Rumia Lotnisko-już znalazł dom :)


moniAmi

Recommended Posts

W Rumi w okolicach działek na ulicy Partyzantów błąka się od jakiegoś czasu wychudzony pies Husky. Ma piękne, błękitne oczy, sierść zaniedbaną, jest wychudzony, nie ma obroży. Nie wygląda na domowego pupila. Jest bardzo przyjacielski, podchodzi na zawołanie, daje się głaskać, widać, że lgnie do człowieka, przytula się.
[B]Zwracam się z prośbą o pomoc dla niego, bo nie wiem jak mu pomóc ?[/B]
Pytałam ludzi w tej okolicy, nikt go nie zna, tylko kojarzą, że się błąka od jakiegoś czasu. Sprawdzałam ogłoszenia, obdzwoniłam kilka miejsc, ale nikomu nie zaginął.
Nakarmiłam go dziś, ale nie mogę go zabrać do siebie. Mogę go dokarmiać, ale jemu potrzebny jest dom...
[IMG]http://kolorowymotek.pl/images/husky1.jpg[/IMG]
I drugie:
[IMG]http://kolorowymotek.pl/images/husky2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

No właśnie. Nie chcę go dawać do schroniska, bo wiadomo :( Gdyby nie to, że niedługo spodziewam się drugiego pieska w moim domu (choć jeszcze nic pewnego) to bym go wzięła.
Dlatego piszę tu:
[B]Może ktoś przyjął by go pod swój dach ? [/B]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, może faktycznie dziewczyny z tego forum coś pomogą. Zarejestrowałam się tam, ale czekam na aktywację.
Co do chipa, to postaram się wziąść psiaka do mojego weta, żeby sprawdził
.....
Niestety, byłam i pies nie ma chipa, ani tatuażu. Wet określił go na 2 lata. Jeszcze dwa zdjęcia, tu widać, że jest w kiepskiej kondycji:
[IMG]http://kolorowymotek.pl/images/husky_1.jpg[/IMG]
I pyszczek:
[IMG]http://kolorowymotek.pl/images/husky_10.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

opisz troche jaki on jest, jak sie dal wziac na smycz, jak sie zachowywal u veta?? jest teraz znowu na ulicy? gdzie to dokladnie jest???
ja zalozylam mu watek na husky adopcje ...

samo schronisko nie jest zle, gdynia, dabrowka k. Wejherowa - tam psy maja dobre warunki, wystarczajaco zarcia, itd. nie sa dreczone ani glodzone.
najgorsze jest to, ze rejon Rumii niestety podlega pod inne schronisko-mordownie (z tego co sie orientuje) i jak go wylapia - to po nim ... wiec dobrze byloby go przetrzymac choc kilka dni, zeby moc zyskac troche czasu i znalezc jakies rozwiazanie ...

Link to comment
Share on other sites

Pies lgnie do człowieka, idzie jak się go woła. Sam wskoczył do samochodu, nie było problemu z założeniem obroży. Sam podstawia się do głaskania, w stosunku do innych psów raczej ok, u weta w poczekalni chciał się bawić ze wszystkimi psami, nie wykazywał żadnej agresji. Nie umie chodzić na smyczy, ciągnie strasznie i ciężko było go utrzymać. Nie dał sobie zajrzeć głęboko do paszczy, ale dał się zbadać ogólnie. Jest zdrowy, tylko wycieńczony, rzucił się na jedzenie, widać, że jest wychudzony, więc musiał głodować.
Mam problem z przetrzymaniem go, próbowałam na noc zamknąć go w garażu, ale okrutnie skomlał i drapał w drzwi, więc wypuściłam go do ogrodu. Nie mogę go wziąć niestety do domu.
Sprawę komplikuje też to, że moja suka ma anginę i gorączkę, wet mówił, żeby psy się nie stykały, bo ten wycieńczony Husky na bank się zarazi.
Nie chcę, żeby trafił w ręce Straży Miejskiej, bo Rumia ma podpisaną umowę ze schroniskiem w Małoszycach, a to niestety mordownia z tych najgorszych :(
[B]Jeżeli ktoś ma miejsce i może wziąć psiaka na tymczas, to bardzo proszę[/B]

Ps. Wiem, że Dąbrówka jest ok, bo mam psiaka z tamtąd :) Ale wydaje mi się, że tam go nie przyjmą, bo to nie ich rejon...

Link to comment
Share on other sites

Nie obyło się bez problemów, ale dziś po południu pies pojechał do DT ! Mam nadzieję, że będzie sprawował się wzorowo, jeżeli tak to może zostanie tam już na stałe... ;)
Ilonajot - dziękuję, sama nie wiedziałam o istnieniu forum shusky, a właśnie dzięki temu, że zgłosiłaś tam psiaka, znalazł DT, a może też dom :)

Pozdrawiam,
Monika

Link to comment
Share on other sites

supi, bardzo sie ciesze! ja nie jestem jakas szczegolna milosniczka huskych, ale w lecie znalezlismy dom przez to forum haszczakowi ze schroniska w starogardzie gdanskim. bardzo sprawnie to poszlo, dziewczyny (i chlopaki!) z huskyadopcje dzialaja naprawde bardzo sprawnie ... i maja takie bardzo klarowne zasady, co mi sie podoba.
malo sentymentalizmu, sporo konkretow ;)

moniAmi - zmien prosze tytul watku - na DT ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Ilonajot']supi, bardzo sie ciesze! ja nie jestem jakas szczegolna milosniczka huskych, ale w lecie znalezlismy dom przez to forum haszczakowi ze schroniska w starogardzie gdanskim. bardzo sprawnie to poszlo, dziewczyny (i chlopaki!) z huskyadopcje dzialaja naprawde bardzo sprawnie ... i maja takie bardzo klarowne zasady, co mi sie podoba.
malo sentymentalizmu, sporo konkretow ;)

moniAmi - zmien prosze tytul watku - na DT ...[/QUOTE]
Szasta sprawuje sie rewelacyjnie.Pracuje nad jego zostawaniem w domku i jest okay .Niedługo zobacze jak bedzie się zachowywał gdy w pobliżu też nie będzie drugiego psa.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...