Jump to content
Dogomania

Uroczy i grzeczny Pixel - ZNALAZŁ DOM :)


moniAmi

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu domu dla psiaka. Wczoraj przygarnęłam go, błąkał się po osiedlu w Rumi Janowie podobno już od miesiąca. Spał pod klatkami, podobno ktoś go dokarmiał, ale piesek nie dał do siebie nikomu podejść. Jest mały, bardzo wystraszony, prawie godzinę zajęło mi przekonanie go, że nie chcę mu zrobić krzywdy, kulił się i uciekał na widok wyciągniętej ręki.
Piesek miał obrożę, wyglądała na starą i była wplątana w sierść. Byłam z nim wczoraj u weterynarza, niestety nie ma chipa :( Weterynarz określił go na około 5 lat. Piesek jest zdrowy, ale bardzo wycieńczony. Za tydzień idziemy na odrobaczenie. Na razie dostał krople na pchły.

Piesek bardzo ładnie chodzi na smyczy, jest spokojny, wystraszony, chowa się po kątach i prawie cały czas śpi, lub leży. Z moim psem dogadał się bez problemu, jest bardzo uległy. Na koty nie zwraca uwagi.
Dziś zaczął merdać ogonkiem, więc mam nadzieję, że dochodzi do siebie.
Piesek jest mały, taki niski do pół łydki, ma sierść średniej długości i śliczny pyszczek ;)

Bardzo proszę o pomoc, bo nie mam żadnego doświadczenia w szukaniu dobrego domu dla psa, a nie mogę zostawić go u siebie, bo mam już 2 koty, psa i królika...

Na razie mam tylko takie kiepskie zdjęcia z komórki:
[IMG]http://kolorowymotek.pl/images/pixel1.jpg[/IMG]
i jeszcze jedno:
[IMG]http://kolorowymotek.pl/images/pixel2.jpg[/IMG]
A tu dla porównania z owczarkiem:
[IMG]http://kolorowymotek.pl/images/pixel3.jpg[/IMG]


Monika

Link to comment
Share on other sites

Domyślam się :( Wiem, że on jest taki przeciętny i niezbyt urodziwy, a w dodatku niemłody. Spodziewałam się, że nie będzie łatwo, ale może ktoś go pokocha. Jest taki grzeczny, łagodny i potulny, tak jakby nie chciał nikomu przeszkadzać. Już wiem, że umie podawać łapkę, przynosi patyk gdy mu się rzuca i załatwia się tylko na dworze. Gdyby nie to, że misiąc temu wzieliśmy owczarka niemieckiego z Dąbrówki, to pewnie by u nas został.
Jak dojdzie do siebie to zaprowadzę go do fryzjera na porządną kąpiel i wyczesywanie i wtedy porobię mu ładniejsze zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Nie, jeszcze nie ma żadnych ogłoszeń. Na razie pytaliśmy tylko wśród znajomych i rodziny. Jak będzie miał zrobione lepsze zdjęcia to chcę podrukować ogłoszenia i powywieszać na osiedlu gdzie się błąkał, u weterynarza i w paru innych miejscach. No i tu dałam informację, bo wiem, że tu ludzie też zaglądają jak szukają psa.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, szczerze mówiąc to tu zaglądają raczej osoby oddające psy, wolontariusze i tacy tam. Znalezienie domu przez dogomanię to coraz trudniejsza sprawa. No ale, jak będą zdjęcia to tutaj wstaw koniecznie.
Dobrze byłoby zrobić mu Allegro, co postaram się uczynić w dniach najbliższych.
TRzeba też wykupić ogłoszenie na trojmiasto.pl. Takie płatne jest lepiej widoczne, to całe 6 zł inwestycji. Sprawdzę stan konta telefonicznego i jak będą lepsze foty postaram sie zrobić... chyba że nie mam na koncie. Ale to dobra inwestycja, bardzo dobra.
Musimy też ściągnąć kogoś do pomocy żeby zrobił inne ogłoszenia no ale do tego : zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia.

Jesteś z Rumii tak?

Link to comment
Share on other sites

Tak, jestem z Rumi.
Bardzo dziękuję za chęć pomocy :) Ja zapłace za te ogłoszenia - nie ma problemu. Tylko sama nie wiedziałabym jak je zrobić, więc jak będziesz chciała mi w tym pomóc, to bardzo, bardzo dziękuję. Odezwę się w takim razie jak będę miała lepsze zdjęcia - tak za około tydzień. Do tego czasu postaram się, zeby psiak doszedł do siebie, odrobaczę go, może zaszczepię (zależy co wet na to), wykąpię go i wyczeszę, żeby się ładnie prezentował.
Jeszcze raz dzięki !;)

Link to comment
Share on other sites

Z przyjemnością informuję, że piesek znalazł cudowny dom u wielopokoleniowej rodziny. Będzie miał do dyzpozycji dom z ogródkiem, a do towarzystwa młodą suczkę oraz kota.

Betbet - bardzo dziękuję za chęć pomocy, może będę miała jeszcze kiedyś jakąś bidę szukającą domu, to się zgłoszę.
Pozdrawiam serdecznie,
Monika

Ps. bardzo się cieszę, choć już zdążyłam przyzwyczaić się do malucha i łzy ciekną mi ciurkiem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...