Jump to content
Dogomania

Nauka pozycji wystawowej


Paaula

Recommended Posts

Ja osobiście nie uczyłabym stania psa na smakołyk, a mówię to z doświadczenia moją Ibi tak uczyłam i tylko miałam później problemu na ringu z okiełznaniem jej. Trzeba po prostu ćwiczyć z psem kilka razy dziennie ale bardzo krótkie serie ustawiać go w różnych sytuacjach i tyle.

Pozdrawiam i życze wytrwałości

Link to comment
Share on other sites

dokładnie,
W ciągu dnia ustawiaj psiaka, i mów do niego to pomaga - przynajmniej w moim przypadku.
na początku niech stoi minute potem coraz dłużej, i zawsze kończ gdy ładnie stoi, gdy zacznie się wyrywać ustaw go jeszcze raz i wtedy skończ, by wiedział że ma stać a nie wariować.
Mi to pomogło, nawet podczas spacerów zatrzymywaliśmy się na chwile by ładnie stanąć po czym dalej szliśmy :)

Ja swojej Furi dawałam zawsze smakołyk na końcu ćwiczeń by wiedziała że dobrze robi, tak samo na ringu miałam przy sobie malutkie smakołyki i też jej dawałam, najczęściej przed wejściem na ring i po zejściu. Czasami gdy długo trwa i sędzia akurat ocenia innego psiaka też jej dałam, ale nigdy za specjalnie się nie wyrywała do kieszeni z łakociami. Po prostu już wiedziała że jak będzie stała to dostanie :)
Tylko też ze smakołykami nie przesadzaj :)
Mam nadzieje że pomogłam :)

Aha i najlepiej ustawiać ją przed lustrem - wtedy widzisz czy dobrze stoi, zobaczysz z czasem wejdzie Ci i Twojej małej w krew :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...