Jump to content
Dogomania

Morgan-pierwszy pies, owczrek niemiecki długowłosy.


xAriesx

Recommended Posts

Witam wszystkich. Dopiero się zarejestrowałem, no i chciałem skonsultować z posiadaczami innych owczarków niemieckich długowłosych. Jak już napisałem w temacie, jest to mój pierwszy pies i staram się jak najlepiej nim opiekować. Morgan ma 3 miesiące a zabrałem go od hodowcy 2 dni temu. Nie wiem jak przyzwyczaić go do smyczy, poza tym strasznie się boi nadjeżdżających samochodów gdy spacerujemy i póki co śpi w moim pokoju i tak prawdopodobnie zostanie do następnego tygodnia. W przygotowaniu jest wybieg. Bardzo duży i wygodny. Mam sporo miejsca wokół domu bo mieszkam na wsi, ale nie specjalnie jak na razie chcę trzymać psa w stodole. W związku z tym mam kilka pytań...
1. Jak najskuteczniej przyzwyczaić go do smyczy?
2. Jak przemóc w nim strach przed nadjeżdżającymi samochodami gdy spacerujemy?
3. Czy przeniesienie go z mojego pokoju do budy z wybiegiem nie będzie dla niego zbyt drastyczne po tygodniu przebywania ze mną 24/7??? Jeśli uważacie że tak, jak sobie z tym poradzić?
4. Dlaczego on jest mało aktywny?(mam na myśli, że gdy ja z nim biegam to się z chęcią przyłącza, a gdy chcę żeby sam pobiegał po podwórku z moim nadzorem ale nie czynnym udziałem, on kładzie się pod moimi nogami i natychmiast zasypia)?

Póki co to najważniejsze. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

xAriesX może troszkę poszukaj/poczytaj po forum i znajdziesz info,bo takie powinny być odnośnie uczenia na smyczy itp.napewno powinno to byc powoli,trzeba być cierpliwym;) i zachęcaniem/smakołykami, zajrzyj też na [URL="http://www.owczarek.pl"]www.owczarek.pl[/URL] a mi się wydaje,że (jeśli jest zdrowy) mało biega i mało aktywny,bo szczeniaki jak dzieci też potrzebują dużo snu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...