Jump to content
Dogomania

Rozedma płuc, zapalenie macicy, pies oddycha tylko przeponą - jak pomóc?


Karolajnaxx

Recommended Posts

Mam ogromny problem, moja 7-letnia suczka rasy Cocker Spaniel Angielski ma dwa schorzenia stwierdzone przez weterynarza - zapalenie macicy i rozedmę płuc.
Najpierw, ponad 2 tygodnie temu zauważyliśmy u niej problemy z załatwianiem się, ogólnie osłabienie i zmęczenie. Po wizycie u weterynarza, zrobieniu badania krwi i USG okazało się, że to zapalenie macicy i stan ropny. Lekarz najpierw dał tabletki na zmniejszenie zapalenia, bo, jak powiedział, była szansa na to, że niepotrzebna będzie operacja usunięcia macicy i jajników. Niestety, po podaniu leków i kolejnej wizycie stwierdził, że owszem, wyniki krwi są lepsze, jednak operacja jest nieunikniona i umówiliśmy się na termin - 2 dni później. Pies zaczął ciężej oddychać i po przyjechaniu na umówiony termin lekarz zauważył, że płuca są wypełnione płynem i praktycznie nieużywane, a oddycha tylko przeponą. Nie mógł więc otworzyć psa. Podał francuskie tabletki na 8 dni, niestety nie pamiętam nazwy, które miały pomóc. Dwa dni przed zakończeniem podawania tabletek zauważyliśmy pogorszenie się stanu zdrowia i po telefonicznej konsultacji, weterynarz kazał podać Furosemidum. Dwa dni później (w czwartek) pojechaliśmy do niego z psem, bez poprawy stanu zdrowia i kazał podawać jeszcze Digoxin. Dziś jest sobota, a mam wrażenie, że zdrowie psa nadal się nie poprawia. Musimy ją karmić i poić przez strzykawkę, bo nie ma siły gryźć i ruszać pyskiem, do tego od czasu do czasu obficie się ślini. Jak pomóc pieskowi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...