Jump to content
Dogomania

Doris moje słoneczko


dagos1

Recommended Posts

  • Replies 609
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć wszystkim.
My już po zabiegu, nie pisałam wcześniej, bo nie miałam siły ani czasu.
Okazało się, że usunięto ... 8 zębów, narkoza była przedłużana, bo tyle to trwało. Na szczęście wszystko OK. Lekarz stwierdził, że to sprawa genetyczna, bo nie jest możliwe, żeby w wieku 10 m-cy było aż tyle zębów do usunięcia.
Nie wiem z jakiej strony, z tym, że hodowczyni od której brałam Dorkę mówiła, że ona nigdy nie usuwała zębów swoim psom, więc może od strony ojca?????

Dorka przedwczoraj w nocy miała straszną biegunkę, może po narkozie albo antybiotyku. Prawie całą noc nie spałam bo co chwilę chodziła kupkać i za każdym razem kończyło się to myciem. Jest trochę przytłumiona do dzisiaj, ale jest już lepiej.

Zdjęcia będą może jutro, bo nie chcę jej męczyć.

Buziaki dla wszystkich koleżanek i kolegów od Dorci.

Link to comment
Share on other sites

Ojej biedna Dorcia :loveu:
dobrze że już pomału dochodzi do siebie :)
Jazz w sumie spał dużo, bo aż do rana, ale nic mu się nie działo, tylko jak chciał wstać po godzinie jak spał w domu to spadał cały czas i miał taki smutne oczka, było mi go szkoda strasznie..


Cześć Dorki :multi:

Link to comment
Share on other sites

Cześć :p

Oj to fest tych zębów Wam zostało... No ale już z głowy.
Tak btw to ja znam tylko jednego yorka, któremu by wszystkie zęby wypadły same - mojego synusia Alusia. Nawet nasi weci się zdziwili.
Podrap Dorcię za uchem, niech dziewczyna dochodzi do siebie bo szkoda taką piękną pogodę marnować na chorowanie ;)

Link to comment
Share on other sites

Przez te zęby zapomniałam napisać co z tą skórą, więc żadnym pasożytów ani innych bekteryj na skórze nie ma. Zresztą wet powiedział, że żadnym zmian skórnych jako takich nie ma. Jedynie to złuszczanie. Najprawdopodobniej jest to związane z cieczką, fakt, że jej nie suplementowałam w tym czasie niczym. Akurat zrobiłam przerwę, potem ona dostała cieczkę i dalej nic nie podawałam. Widocznie organizm potrzebował witamin.

Wcześniej podawałam Omegan i Kerabol i teraz też zaczęłam, zobaczymy. Dostała tylko jakiś zastrzyk witaminowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*kleo*']
Tak btw to ja znam tylko jednego yorka, któremu by wszystkie zęby wypadły same - mojego synusia Alusia. Nawet nasi weci się zdziwili.[/QUOTE]

Mojemu Apkowi wszystkie zębole same wypadły :eviltong:
Co to jest btw ? :razz:

Cześć !!
Całusek dla Dorci :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jot11']Mojemu Apkowi wszystkie zębole same wypadły :eviltong:
Co to jest btw ? :razz:

Cześć !!
Całusek dla Dorci :loveu:[/QUOTE]

BTW - by the way :P czyli "przy okazji' :D

Mój Antoś wczoraj zgubił 4-tego kła :evil_lol: reszta też bezproblemowo wypada... A skończył niedawno 5 miesięcy. Mam nadzieję, że po wymianie zębów skończy się problem z nieprzyjemnym oddechem :p chociaż pastę już mamy i stosujemy raz na tydzień :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiniaaa']BTW - by the way :P czyli "przy okazji' :D

Mój Antoś wczoraj zgubił 4-tego kła :evil_lol: reszta też bezproblemowo wypada... A skończył niedawno 5 miesięcy. Mam nadzieję, że po wymianie zębów skończy się problem z nieprzyjemnym oddechem :p chociaż pastę już mamy i stosujemy raz na tydzień :eviltong:[/QUOTE]

Moim zdaniem powinno się poprawić. U nas już jest lepiej, a nieźle już jej z pysiorka zajeżdżało:evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiniaaa']BTW - by the way :P czyli "przy okazji' :D

Mój Antoś wczoraj zgubił 4-tego kła :evil_lol: reszta też bezproblemowo wypada... A skończył niedawno 5 miesięcy. Mam nadzieję, że po wymianie zębów skończy się problem z nieprzyjemnym oddechem :p chociaż pastę już mamy i stosujemy raz na tydzień :eviltong:[/QUOTE]

[quote name='dagos1']Moim zdaniem powinno się poprawić. U nas już jest lepiej, a nieźle już jej z pysiorka zajeżdżało:evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]

Dziewczyny miałam ten sam problem z zapachem z pyska.. strasznie miał intensywny ten zapach, ale u mnie to chyba było po royalu, bo RC miał taki intensywny zapach nawet jak się pudełko z karmą otworzyło... i teraz myjemy zęby codziennie deodentem i jest super, zęby coraz ładniejsze i zapachu już nieprzyjemnego nie ma :multi: ale chyba jak sie skończy deodent to kupie jakas paste i szczoteczke bo Jazz ledwo daje sobie psyknąć na te zębiska, albo wacikiem umyć..


no i po za myciem zębów to zmieniliśmy RC na Acane i to też chyba zrobiło swoje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dagos1']Myślisz, że szczoteczką pójdzie łatwiej, niż wacikiem?
Ja psikam, chociaż Dorka nie przepada za tym, ale jak jej chcę zęby obejrzeć, to tak zaciska szczękę, że nie widzę mycia szczoteczką.[/QUOTE]

właśnie się zastanawiam, bo jak mu psikam to go trzymam i jakoś mi się udaje, a szczoteczke trzeba wsadzić do pyska.. sama nie wiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chrupcia']właśnie się zastanawiam, bo jak mu psikam to go trzymam i jakoś mi się udaje, a szczoteczke trzeba wsadzić do pyska.. sama nie wiem[/QUOTE]

My mamy Stoma Żel, hodowca mi ją poleciła. Można stosować na waciku, szczoteczką, czy nawet palcem. Ale tak ładnie pachnie, że Antoś od razu by mi ja zjadł z palca :D

Co do karmy, to my mamy jeszcze ok 2 kg royala, później też chyba zmienię mu na coś innego. Oby ten nieprzyjemny zapach z pyszczka się skończył :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiniaaa']My mamy Stoma Żel, hodowca mi ją poleciła. Można stosować na waciku, szczoteczką, czy nawet palcem. Ale tak ładnie pachnie, że Antoś od razu by mi ja zjadł z palca :D

Co do karmy, to my mamy jeszcze ok 2 kg royala, później też chyba zmienię mu na coś innego. Oby ten nieprzyjemny zapach z pyszczka się skończył :evil_lol:[/QUOTE]
:
Jazz royala nie chciał jeść, drapał się i strasznie mu z pyska śmierdziało (inaczej tego ująć nie potrafie, chociaż nie lubie tego słowa ):lol:
zdecydowałam się na acane i jest ok ze wszystkim, problemy zniknęły :) a o tym środku nie słyszałam może spróbujemy, bo deodent ma taki dziwny zapach i Jazz go strasznie nie lubi..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiniaaa']BTW - by the way :P czyli "przy okazji' :D

Mój Antoś wczoraj zgubił 4-tego kła :evil_lol: reszta też bezproblemowo wypada... A skończył niedawno 5 miesięcy. Mam nadzieję, że po wymianie zębów skończy się problem z nieprzyjemnym oddechem :p chociaż pastę już mamy i stosujemy raz na tydzień :eviltong:[/QUOTE]
U Mailo wczoraj jeden kieł wypadł, dzisiaj na wersalce trzonowca znalazłam:lol:
zapaszek z pycholka też taki sobie:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...