Jump to content
Dogomania

wieeeelki apetyt ,czy to normalne??


DALMATYNKA0987

Recommended Posts

sunia ma 2,5 mies. no i ciagle by jadla,nie wiem czy to nie dziwne?

3 tyg. temu byla odrobaczana, wazy 8 kilo nie jest gruba i to mnie dziwi bo naprwde sporo je :crazyeye:

ile je pewnie spytacie? no sypie tak na oko karmy ale tak mniej wiecej wydaje mi sie ze z 300 -400 gram dziennie ?to za duzo czy za malo??

sierść ma lśniącą ;)
MOZE TO TAKI GLODOMOR??

DODAM ZE DUZO BIEGA NA PODWORKU DOSC AKTYWNA Z NIEJ PANNA:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Skład:

mięso drobiowe i produkty pochodzenia drobiowego (min. 38 %), ryż, kukurydza, pszenica, pulpa buraczana, drożdże, tłuszcz drobiowy, olej z łososia, minerały, DL-metionina, L-lizyna, miedziowy siarczan pięciowodny (CuSO4 x 5H2O), witamina A, witamina D3, witamina E.

Analiza Składu:

Białko - 32 %
Tłuszcz - 16 %
Wilgotność - 10 %
Błonnik - 4 %
Wapń - 1,6 %
Fosfor - 1 %
Miedź - 20 mg
Witamina A - 20 000 IU
Witamina D3 - 2000 IU
Witamina E - 200 mg

Link to comment
Share on other sites

Eee, to jakas lepsza Brita znalazlam i sie zasugerowalam skladem.
To, co masz, to odpady, byle co, malo ciekawe, wiec i duzo schodzi, a szczyl niekoniecznie ma realizowane zapotrzebowanie na poszczegolne skladniki.
Ja tam sie upieram przy normalnym zywieniu, zamiast przemyslowego fastfooda.
Poczytaj o barfie, w przypadku 50 kg psa idzie niewiele ponad 0,5 kg, w przypadku szczeniat wiecej, z czasem dawka sie zmniejsza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']eee, to jakas lepsza brita znalazlam i sie zasugerowalam skladem.
To, co masz, to odpady, byle co, malo ciekawe, wiec i duzo schodzi, a szczyl niekoniecznie ma realizowane zapotrzebowanie na poszczegolne skladniki.
Ja tam sie upieram przy normalnym zywieniu, zamiast przemyslowego fastfooda.
Poczytaj o barfie, w przypadku 50 kg psa idzie niewiele ponad 0,5 kg, w przypadku szczeniat wiecej, z czasem dawka sie zmniejsza.[/quote]

ktorym britrm sie zasugerowalas?
Nie stac mnie na lepsze karmy mam 2 psy i kota ;)
a dokarmiam jedzeniem gotowanym ,makaronem z marchewka do tego miesko z korpusow ,lub inne podroby i dlatego uwazam ze nie powinna byc non stop glodna

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego sie nie mozesz przekonac ;)?
Akurat dokarmianie wypelniaczem najwyzej rozepcha i utuczy, lepiej dawac zmielony korpus, za jakis czas pokrojony na kawalki, ze startymi warzywami/owocami i dodatkami.
A na ten brit spojrzalam: [URL]http://www.pl.brit-petfood.com/karmy-dla-psow/brit-care-junior-large-breed-lamb-rice/5[/URL]
jednak jesli zawiera tak samo malo miesnych w stosunku do wypelniaczy, to zachwycajacy nie jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DALMATYNKA0987']sunia ma 2,5 mies. no i ciagle by jadla,nie wiem czy to nie dziwne?

3 tyg. temu byla odrobaczana, wazy 8 kilo nie jest gruba i to mnie dziwi bo naprwde sporo je :crazyeye:

ile je pewnie spytacie? no sypie tak na oko karmy ale tak mniej wiecej wydaje mi sie ze z 300 -400 gram dziennie ?to za duzo czy za malo??

sierść ma lśniącą ;)
MOZE TO TAKI GLODOMOR??

DODAM ZE DUZO BIEGA NA PODWORKU DOSC AKTYWNA Z NIEJ PANNA:diabloti:[/QUOTE]

Ja myślę, że suczka ma szybką przeminę materii,dużo jje i tego po niej nie widać,tak jak jest u niektórych ludzi, "tyle ile wchodzi to tyle wychodzi"...Inna sprawa że psiak jest młody i jest w fazie wzrostu więc się rozwija.Jeżeli jest żywotny i energiczny, i nie widać objawów chorobowych myślę ze nie powinnaś się martwić,był odrobaczany więc jest ok;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bursztynowy']ja myślę, że suczka ma szybką przeminę materii,dużo jje i tego po niej nie widać,tak jak jest u niektórych ludzi, "tyle ile wchodzi to tyle wychodzi"...inna sprawa że psiak jest młody i jest w fazie wzrostu więc się rozwija.jeżeli jest żywotny i energiczny, i nie widać objawów chorobowych myślę ze nie powinnaś się martwić,był odrobaczany więc jest ok;)[/quote]

dzieki :0 tez tak mysle - duzo biega po ogrodzie z mamusia to i chce sie jej jesc:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...