Jump to content
Dogomania

Braki zębów - zejście z RINGU dlaczego?


katarzyna siotor

Recommended Posts

Grzywacze mogą mieć braki w uzębieniu... a to czy jeden wyleci z ringu za braki czy nie, zależy od sędziego. Jedni nie zwracają na to uwagi inni nie tolerują braków. Ja osobiście nie spotkałam się, żeby na jakiejś wystawie pies został zdyskwalifikowany z ringu za braki w uzębieniu - jedyne co to taki pies dostał gorszą ocenę - ale to zdarzyło się raz. Większość sędziów na to nie patrzy :) Więc chyba nie ma się co martwić... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='resuruss']Chinski grzywacz odmiana naga nie musi miec kompletu uzebienia.Oczywiscie bylby to ideal nagus z kompletem,ale niestety natura jest przewrotna i gen niosacy brak owlosienia jest sprzezony z brakami zebowymi.
I musze kilka osob tu zdziwic....powder puff tez moze miec braki.Wprawdzie nie powinien,ale we wzorcu nie ma adnotacji na ten temat.Oczywiscie nie nalezy premiowac pp z brakami w zebach,ale nie powoduje to zejscia z ringu.[/quote]No wła śnie tak mi się zdawało, bo przecież wzorzec nic na ten temat nie mówi, a przecież nie możemy tworzyć jakichś nowych wzorcow na własny użytek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nesjanka'][INDENT]no oczywiście mowa tu o tym, że łyse nie muszą mieś wszystkich zębów !!!
bo pp - to muszą !

już kiedyś słyszalam jak ktoś mówił, że łysy został zdyskwalifikowany za brak zęba ....:knuje:

ale ja się z tym do tej pory nie spotkałam

[/INDENT][/QUOTE]
Awystawa w łodzi psy kture mialy braki dostawały niższe oceny prawie byl protest. w kielcach sprawdzane były zabki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katarzyna siotor']Tak Aniu masz racje ale te wyjatki sa piekne i ja tez chciałabym miec pikne psiaki z pełnymi zgryzami.A co sie stanie jak bedzie sie powtarzała sytyacja z łodzi coraz częściej.[/QUOTE]

Ta sytuacja nie moze sie powtarzac, poniewaz braków nie da się uniknąć/przewidzieć - można skrzyżowac ze soba osobniki z pełnymi nożycowymi zgryzami a tak czy siak urodzic się mogą szczeniaki z brakami, bo:

[quote name='resuruss']natura jest przewrotna i gen niosacy brak owlosienia jest sprzezony z brakami zebowymi.[/QUOTE]

wiec sedziowie nie moga wymagac cudów! i wedlug mnie sytuacja z wystawy z Łodzi nie będzie się powtarzać i wręcz odważę się stwierdzić, że ten sędzia nie zna do końca wzorca i genetyki grzywaczy... jedyne co można to nie jeździć do niego :)

Link to comment
Share on other sites

[B][I][COLOR=navy][FONT='Bookman Old Style']Maga: :D [/FONT][/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=navy][FONT='Bookman Old Style'][/FONT][/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=navy][FONT='Bookman Old Style']a oto fragment z wzorca dot zgryzu: [/FONT][/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=navy][FONT='Bookman Old Style'][/FONT][/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=navy][FONT='Bookman Old Style']Zgryz: [/FONT][/COLOR][/I][/B][I][COLOR=navy][FONT='Bookman Old Style']Szczęki mocne, z doskonałym równym zgryzem nożycowym, tzn. górne zęby ściśle zachodzą na zęby dolne, osadzone równo w łukach.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=navy][FONT='Bookman Old Style']Całkowity lub częściowy brak przedtrzonowców, braki i zmiany w uzębieniu wiążą się z genem bezwłosowości, który stymuluje wzrost słabych i cienkich zębów ze słabym szkliwem, a więc jakość uzębienia i wszelkiego rodzaju braki nie mogą decydować przy sędziowaniu tej rasy.[/FONT][/COLOR][/I]
[I][COLOR=navy][FONT='Bookman Old Style']Dyskwalifikacja: duży przodozgryz.[/FONT][/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

CO do LODZI 2005 zgadzam sie w pelni bylam i widzialam ,znany tu na forum piesek lysy juz na dzisiaj bardzo utytulowany za brak klow dostal ocene dobra zreszta duzo szczegolnie dziewczynek nagusek rowniez dostalo ocene dobra ,ale to bylo nietypowe sedziowanie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']CO do LODZI 2005 zgadzam sie w pelni bylam i widzialam ,znany tu na forum piesek lysy juz na dzisiaj bardzo utytulowany za brak klow dostal ocene dobra zreszta duzo szczegolnie dziewczynek nagusek rowniez dostalo ocene dobra ,ale to bylo nietypowe sedziowanie[/quote]Gdzie Ty sie podziewasz. telefonow nie odbierasz od trzech dni. Maila mi złego podalas, prywatnych wiadomości też nie odbierasz. Myślalam, że się coś stalo. Zadzwon do mnie koniecznie.

Link to comment
Share on other sites

Wyglądało też na to, że zna się na papillonach, obejrzała dokładnie mojego ( a byłem zupełnie prywatnie, właśnie z papillonem i pipetem ), nawet dała mi jakąś wizytówkę, właśnie a propos papillona. Oczywiście nie pamiętam, gdzie ją mam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Germanika']Pani Sevczenko jest prezydentem związku kynologicznego na Ukrainie,znanym i cenionym hodowcą pomeranianów,ma też papillony.[/quote]

to trzea ja bylo dac na papillony , bo tu nie ma co sie licytowac musza miec wszystkie zeby :evil_lol: i kazdy bylby zadowolony :eviltong: bo przynajmniej trafilby sie znawca rasy :multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...