Jump to content
Dogomania

Pomocy!!!


kaska_w

Recommended Posts

no właśnie nie w nas,ja sprzątam dość dokładnie,bo odkąd syn zaczął raczkować porządnie odkurzam i myję podłogi,kurz od zawsze bardzo często scieram.
Może na strychu warto by było przeprowadzić dezynsekcje przy pomocy specjalistów.Zobaczymy jak to będzie,bo wydaje mi się,że sami będziemy musieli na to wykładać z własnej kieszeni i się martwić.Właściciel nie przejął się nawet gniazdem pszczół 4 lata temu pod dachem przy oknie sąsiadów,sami wzywali straż...i tępili.
Dobry pomysł z tą obrożą w worku z odkurzacza,pomyślałam też nad położeniem takiej koło kratki wentylacyjnej która wychodzi na strych.
Dzisiaj weterynarz,więc może coś jeszcze doradzi,bo spryskanie każdej szczeliny w domu jest niemożliwe.A częste stosowanie frontline chyba też dobrze nie działa na kota,a kociak jest młody (3,5 miesiąca)
By syna nie gryzły zakraplam mu ubranko olejkiejm olbas oil są to krople do inhalacji o zapachu eukaliptusowo miętowym.Podobno pchły nie lubią mięty a akurat kot zaczął spać koło jego łóżeczka
Kupimy paprocie jakieś
Nie wiem czy wilgoć ma też tu coś do rzeczy,bo podczas każdej zimy pojawia się nam na frontowych ścianach.

Szczurów nie ma ani myszy,nikt nigdy ich nie widział,ani na strychu ani w piwnicy.
Poczwarki dość długo mogą być na diecie w porównaniu do dorosłych osobników,z informacji z neta dowiedziałam się,że dorosłe 7-10 dni,a poczwarki długimi tygodniami mogą postować...
Tylko nie wiem jak szybko dochodzi do rozmnażania u nich,bo skoro dorosłe składają jaja na zwierzaku,któe potem spadają,to jak się wylęgną i wskoczą na żywiciela to czy nie zdążą sie najpierw rozmnożyć a potem jeść...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kocisko nasze zostało jedynie spryskane preparatem na pchły na bazie alkoholu,bo na kropelki na skórę jest za mały,za 2 tygodnie powtórka,podobno mają się wytępić...zobaczymy,weterynarz nie znalazł ani jednej pchły na kocie,ale odchody owszem wszystko przez gęstą sierść naszego egzotyka.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja tez mam ten sam problem,pies byl zakraplany dwa tygodnie temui przedwczoraj znow znalazlam pchly.Rece opadaja.Krople to juz mam wrazenie ze nie dzialaja w ogole,po 5 godzinach od kolejnego zakroplenia znalazlam kolejna "kolezanke" maszerujaca w sierci.Gaja czesto kima na kanapie,czasem wlazi nam do lózka..Czym opryskac sprzety zeby pozbyc sie cholerstwa raz na zawsze?U siebie w zoologicznym nawet nie pytam,bo pojecia o niczym kompletnie nie maja tylko wciskaja byle co..o ile te "byle co" na stanie posiadaja.. ;/

Link to comment
Share on other sites

wiadomo ze gdzies tam kropoelka ucieknie,ale staram sie zawsze zeby preparat trafil na skóre..choc kto wie,moze pierwsze aplikacje byly niedokladne..tak czy inaczej kropelki tez sa nowe,fiprex,miejmy nadzieje ze beda skuteczniejsze..

Link to comment
Share on other sites

Chcialam tylko dodac ze poki co po kropelkach fiprex spokoj,wlasnie wyszesalam panne i znalazlam kilka "zwlok",miejmy nadzieje ze to wystarczy i tylko panikowalam z tymi pchlami w domu :D (Ale profilaktycznie pozbylam sie kilku rzeczy i zrobie maly oprysk miszkania,a co :D )

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi się że na pchły lepszy będzie sabunol
najlepiej krople na psa a na mieszkanie spray
sabunol zawiera [COLOR=#000000][FONT=Verdana] Piryproksyfen (2%) - hormon juwenilny (IGR) nie dopuszcza do rozwoju jaj i larw pcheł w otoczeniu psa
[FONT=arial]więc lepiej niż fiprex który tylko zabija dorosłe pchły na psie

[/FONT]​[/FONT][/COLOR][TABLE="class: productInfoContent, width: 100%"]
[TR]
[TD][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="class: pageHeading, align: center"]DR SEIDLA Sabunol - płyn na otoczenie zwalczający pchły i kleszcze 300ml[/TD]
[TD][COLOR=#C45F2B][FONT=Tahoma]16,90zł[/FONT][/COLOR][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][IMG]http://www.krakvet.pl/images/pixel_trans.gif[/IMG][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: main"][TABLE="align: right"]
[TR]
[TD="class: smallText, align: center"][TABLE]
[TR]
[TD="class: borderimg, align: center"][URL="http://www.krakvet.pl/seidla-sabunol-plyn-otoczenie-zwalczajacy-pchly-kleszcze-300ml-p-4762.html"][IMG]http://www.krakvet.pl/thumbnails/drseidla_sabunol_otoczenie_75_106.jpg[/IMG][/URL][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[URL="http://www.krakvet.pl/seidla-sabunol-plyn-otoczenie-zwalczajacy-pchly-kleszcze-300ml-pi-4762.html"]Kliknij aby powiększyć[/URL][URL="http://www.krakvet.pl/dr-seidla-m-21.html"][IMG]http://www.krakvet.pl/thumbnails/drseidla_logo_120_57.jpg[/IMG][/URL]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: smallText, align: center"]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[B]Zastosowanie[/B]

Sabunol płyn to preparat przeznaczony do zwalczania pcheł w otoczeniu, w którym przebywają zwierzęta. Zawiera mikrokapsułkowane składniki aktywne o przedłużonym działaniu: pyriproksyfen i permetrynę. Jest bezpieczny dla zwierzęcia i jego właściciela.

[B]Zalecenia[/B]

Eliminuje pchły w otoczeniu zwierząt: na legowiskach, dywanach, kanapach, w budach, piwnicach, klatkach (czyli w miejscach, w których pchły przebywają przez większą ilość czasu - pomiędzy okresami żerowania na żywicielu) itp. poprzez:

Likwidację i odstraszanie dorosłych pcheł w otoczeniu zwierząt - do 2 miesięcy.
Likwidację larw i jaj pcheł w otoczeniu zwierząt - do 2 miesięcy.
Przerywanie cyklu rozwojowego pchły w otoczeniu zwierząt.

[B]Składniki aktywne[/B]

Trans/cis permetryna - działa insektobójczo i odstraszająco na pchły i kleszcze
Pyriproksyfen - hormon juwenilny (IGR), nie dopuszcza do rozwoju jaj i larw pcheł w otoczeniu psa.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEIMAR']wydaje mi się że na pchły lepszy będzie sabunol
najlepiej krople na psa a na mieszkanie spray
sabunol zawiera [COLOR=#000000][FONT=Verdana] Piryproksyfen (2%) - hormon juwenilny (IGR) nie dopuszcza do rozwoju jaj i larw pcheł w otoczeniu psa
[FONT=arial]więc lepiej niż fiprex który tylko zabija dorosłe pchły na psie

[/FONT]Sabunolu uzylam jako pierwszego,kompletnie sie nie sprawdzil,podany byl na pewno wlasciwie.Psiak zlapal towarzystwo od pierwszego napotkanego zapchlonego pieska w ilosci wprawiajacej w oslupienie po tygodniu,nawet niecalym i kropelki ktore powinny jeszcze "swiezo" dzialac sobie z nim nie poradzily tak jak te ostatnie.
[/FONT][/COLOR][TABLE="class: productInfoContent, width: 100%"]
[TR]
[TD][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="class: pageHeading, align: center"]DR SEIDLA Sabunol - płyn na otoczenie zwalczający pchły i kleszcze 300ml[/TD]
[TD][COLOR=#C45F2B][FONT=Tahoma]16,90zł[/FONT][/COLOR][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][IMG]http://www.krakvet.pl/images/pixel_trans.gif[/IMG][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: main"][TABLE="align: right"]
[TR]
[TD="class: smallText, align: center"][TABLE]
[TR]
[TD="class: borderimg, align: center"][URL="http://www.krakvet.pl/seidla-sabunol-plyn-otoczenie-zwalczajacy-pchly-kleszcze-300ml-p-4762.html"][IMG]http://www.krakvet.pl/thumbnails/drseidla_sabunol_otoczenie_75_106.jpg[/IMG][/URL][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[URL="http://www.krakvet.pl/seidla-sabunol-plyn-otoczenie-zwalczajacy-pchly-kleszcze-300ml-pi-4762.html"]Kliknij aby powiększyć[/URL][URL="http://www.krakvet.pl/dr-seidla-m-21.html"][IMG]http://www.krakvet.pl/thumbnails/drseidla_logo_120_57.jpg[/IMG][/URL][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: smallText, align: center"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[B]Zastosowanie[/B]

Sabunol płyn to preparat przeznaczony do zwalczania pcheł w otoczeniu, w którym przebywają zwierzęta. Zawiera mikrokapsułkowane składniki aktywne o przedłużonym działaniu: pyriproksyfen i permetrynę. Jest bezpieczny dla zwierzęcia i jego właściciela.

[B]Zalecenia[/B]

Eliminuje pchły w otoczeniu zwierząt: na legowiskach, dywanach, kanapach, w budach, piwnicach, klatkach (czyli w miejscach, w których pchły przebywają przez większą ilość czasu - pomiędzy okresami żerowania na żywicielu) itp. poprzez:

Likwidację i odstraszanie dorosłych pcheł w otoczeniu zwierząt - do 2 miesięcy.
Likwidację larw i jaj pcheł w otoczeniu zwierząt - do 2 miesięcy.
Przerywanie cyklu rozwojowego pchły w otoczeniu zwierząt.

[B]Składniki aktywne[/B]

Trans/cis permetryna - działa insektobójczo i odstraszająco na pchły i kleszcze
Pyriproksyfen - hormon juwenilny (IGR), nie dopuszcza do rozwoju jaj i larw pcheł w otoczeniu psa.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/QUOTE]
Sabunol byl piewrszym preparatem ktorego uzylam,kompletnie sie nie sprawdzil.Sunia zlapala towarzystwo od pierwszego napotkanego zapchlonego psiaka i to w ilosci wprawiajacej w oslupienie.Mimo ze krople powinny jeszcze dzialac w pelni,na krwiopijcach kompletnie nie zrobily wrazenia i konieczna byla kolejna aplikacja.

Link to comment
Share on other sites

no ale musisz mieć coś co zabija nie tylko dorosłe pchły ale też jaja i larwy
co z tego że zabijesz pchły na psie jak za chwile wyklują się kolejne pokolenie z jaj złożonych w legowisku czy materacu czy gdzieś w mieszkaniu

Link to comment
Share on other sites

gaja spoko-przeciez i tak jest teraz sezon na kleszcze więc zakrasplamy co miesiąc,tak?więc nie musisz się martwić ani o jaja ani o larwy ani o żadną inna formę rozwojowa pchły.do tego częste odkurzanie w domu i git![CENTER][COLOR=#000000]

[/COLOR][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']gaja spoko-przeciez i tak jest teraz sezon na kleszcze więc zakrasplamy co miesiąc,tak?więc nie musisz się martwić ani o jaja ani o larwy ani o żadną inna formę rozwojowa pchły.do tego częste odkurzanie w domu i git [CENTER][/QUOTE][/CENTER]
no chyba nie do końca taki git
siebie też zakropisz?
a o pogryzienia ludzi chodzi
GAJA napisałem Ci co ja bym zrobił a co ty zrobisz to już twój wybór
oprócz spryskania całego mieszkania Sabunolem w sprayu jeszcze częste odkurzanie wszystkich zakamarków, a jeśli masz w domu steamer (urządzenie produkujące parę wodną) to też bym wszystkie materace legowiska tym steamerem przejechał
nie tylko pchły mogą być problemem ale też pluskwy a wtedy to już jazda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEIMAR'][/CENTER]
no chyba nie do końca taki git
siebie też zakropisz?
a o pogryzienia ludzi chodzi
GAJA napisałem Ci co ja bym zrobił a co ty zrobisz to już twój wybór
oprócz spryskania całego mieszkania Sabunolem w sprayu jeszcze częste odkurzanie wszystkich zakamarków, a jeśli masz w domu steamer (urządzenie produkujące parę wodną) to też bym wszystkie materace legowiska tym steamerem przejechał
nie tylko pchły mogą być problemem ale też pluskwy a wtedy to już jazda[/QUOTE]
Zrobie tak jak pisales,zreszta wspomnialam o tym wczesniej,tyle co do skutecznowsci sabunolu mam pewne wstwpliwosci,tez o tym pisalam,takze spokojnie.. :D I dzieki za wszystkie rady :)

Link to comment
Share on other sites

spokojnie weimar-myślę że u gai az tak zapchlonego domu nie ma żeby na ludzi skakały.
swego czasu moje koty dworno-domowe także pchły przynosiły na sobie(jak niedobra pani zapomniała w czas zakroplić)i co-nikogo nie pogryzły a zakroplenie wystarczyło,żeby pchły na kotach wytępić.także bez paniki zbędnej.
ale jeśli się obawiasz to zawsze możesz popryskac dom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam dwa psiaki, które systematycznie zakraplam adwantixem na przemian z fripexem, teraz mają obroże bayera to ich nie zakraplałam. No i złapały pchły. Co prawda te, które złapię na nich nie są napite - na 20 może jedna co przy rozgniataniu ma troszeńkę krwi. Mimo iż mają obroże zakropliła je adwanixem...no i pchły po około tygodniu są nadal ;/
Czytam, że trzeba spryskach dom - szczególne miejsca - sabunolem. Najbardziej dziwi mnie to iż pomomo obróżek i teraz zakropleniu pasażerowie nadal są. Znacie coś jeszcze aby pozbyć się tych wstręciuchów?
A może \znacie jakiś dobry szampon przeciw pchłom?

Edited by b-b
Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']Mam dwa psiaki, które systematycznie zakraplam adwantixem na przemian z fripexem, teraz mają obroże bayera to ich nie zakraplałam. No i złapały pchły. Co prawda te, które złapię na nich nie są napite - na 20 może jedna co przy rozgniataniu ma troszeńkę krwi. Mimo iż mają obroże zakropliła je adwanixem...no i pchły po około tygodniu są nadal ;/
Czytam, że trzeba spryskach dom - szczególne miejsca - sabunolem. Najbardziej dziwi mnie to iż pomomo obróżek i teraz zakropleniu pasażerowie nadal są. Znacie coś jeszcze aby pozbyć się tych wstręciuchów?
A może \znacie jakiś dobry szampon przeciw pchłom?[/QUOTE]
przeszukaj internet
wydaje się, że najskuteczniej będzie zastosować kilka metod jednocześnie
psom obrożę i kropelki, może też jakiś puder (tej samej firmy, żeby się substancje chemiczne nie gryzły ze sobą), spryskać zakamarki domu, w necie też kiedyś widziałem spray który działa jak lep na pchły nie wiem na ile skuteczny ale w składzie ma dimetikon (dimethicone) i silikony, które unieruchamiają pchły
jak nie działa jedna substancja aktywna to przerzuć się na inną
może też wypróbuj to, sam nie stosowałem ale w desperacji warto spróbować :[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/obroze_preparaty_przeciwpchelne/spray/30764[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']a przetarłaś podm włos obrożą psa?uprzednio obrożę lekko naciagając?powinno sie zapiąc obroże tak aby wchodziły pomiędzy skórę szyi a obrożą twoje palce.nie może zwisać lużno bo nie będzie działac![/QUOTE]
Pisałam wczoraj między przerwami na Dogo ale jak widać post się wściekł ;/
Wszystko tak robiłam a obroże mają założoną przylegle - nie żeby się podduszały ale jest przy sierści. Niestety czytam coraz więcej opinii o tym, że obroże bayera są do....4 liter. Faktem jest, że kleszcza nie załapaliśmy przez ten czas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEIMAR']przeszukaj internet
wydaje się, że najskuteczniej będzie zastosować kilka metod jednocześnie
psom obrożę i kropelki, może też jakiś puder (tej samej firmy, żeby się substancje chemiczne nie gryzły ze sobą), spryskać zakamarki domu, w necie też kiedyś widziałem spray który działa jak lep na pchły nie wiem na ile skuteczny ale w składzie ma dimetikon (dimethicone) i silikony, które unieruchamiają pchły
jak nie działa jedna substancja aktywna to przerzuć się na inną
może też wypróbuj to, sam nie stosowałem ale w desperacji warto spróbować :[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/obroze_preparaty_przeciwpchelne/spray/30764[/URL][/QUOTE]

Oj szukałam w internecie i niestety na wszystkie zapisy na jakie trafiłam były " przeterminowane" :/ Znaczy pisane z przed czasu kiedy weszła europejska ustawa zabraniająca produkcji produktów z jakimś tam składem. Ja na swoim zadupiu nie mogę dostać niczego do opryskania domu - takiego żeby domownikom nie szkodziło. No bo nie wyprowadzę się na dwa dni kiedy"zagazuję" czymś dom ;)
Muszę zamówić ten płyn i zobaczymy. To jest paranoja ale nawet u mnie nie mogłam dostać szamponu owadobójczego!!! :( W końcu dostałam jakiegoś Reksia ale nie wiem jaką będzie miał skuteczność. Jak widać adwantix odstrasza a nie zabija.

[B][SIZE=4]Dziękuję Wam za rady :)[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że mój wczorajszy post wcięło ;/

Zanim założyłam im obrożę zrobiłam tak jak piszesz - naciągnęłam i pod włos. Założona jest przylegle. Kleszczy nie załapały w czasie noszenia ale jak widać na pchełki to tak nie działa.

Co do środków. U mnie dostępne są tylko pudry, zakraplacze i obroże o płynach do opryskania w domu mogę pomarzyć :/ Nawet głupiego szamponu owadobójczego nie mogłam dostać!!!! Paranoja. W kopńcu złapałam gdzieś Reksia. Dzisiaj je "wyprałam" zobaczymy co z tego wyjdzie. Muszę zrobić większe zamówienie z neta i odpowiednio przygotować się na walkę z nimi i tyle.

Dziękuję za rady :)

Link to comment
Share on other sites

Wczorajszy post wcięło a dzisiejsze, które pozjadoło pokazały się po czasie....kiedyś to forum padnie.... i się nie pozbiera ;/
WEIMAR Dziękuję :)
Właśnie dowiedziałam się, że sąsiedzi mają inwazję pcheł....i nic z tym nie robią!!!
No to ja sobie mogę poskakać. Sama nie dam rady w tej nieuczciwej walce z tymi małymi pasożytami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...