Jump to content
Dogomania

pytanie na temat spanieli...???...


izaamelka

Recommended Posts

hej... mam do was małe pytanko ... czyałam że większość z was jak nie wszyscy macie spaniele... chciałaby sie dowiedziec jakie te psy są??? jaki mają charakter... podobaja mi siete pieski bardzo... alw was jak znawców chciałabym sie zapytać i dowiedziec cos wiecej o tych pieskach :D :P

Link to comment
Share on other sites

To na początek polecam przekopnie się przez tematy w tym dziale....np.[url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=20385&sid=7786b810caacc1f4d3900747ab8b330d]TEN TEMAT[/url] i zapraszam do odwiedzenia [url=http://www.spaniele.pl]FORUM[/url]o spanielach :D

Powiem tylko tyle,że nie zamieniłabym tej rasy na żadną inną...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

A ja się "podepnę" po ten temat :evil_lol:
Mam już jednego psa - mopsika, ale myślimy żeby na lato przyszłego roku sprawić sobie nowego. Mieliśmy dwa psy w domu, ale jeden niestety umarł i tęsknimy bardzo za nim :-(
Stwierdziliśmy, że na pewno chcemy terriera, bo chcemy psa aktywnego, który dotrzyma nam kroku na rowerowych wycieczkach, polata chętnie za piłeczką i co najwazniejsze - z którym bedziemy mogli chodzić na aglity :cool3: Jednocześnie chcemy pieska niewielkiego - max do kolana, żeby nie było zbyt dużej różnicy między nim a mopsikiem. Słowem - chcemy aktywnego, wesołego rozrabiakę :evil_lol:
Zaczeliśmy myśleć też o innych rasach, poza terrierami.
I teraz pytanie do Was - czy spaniel nadaje się na naszego psa? :cool3:

A i jeszcze - jak jest z chorowaniem spanieli? Jakieś bardzo dające w kość choroby dziedziczne?

Link to comment
Share on other sites

No tak, jak chcesz aktywnego wesołego rozrabiakę, to może to być spaniel. Spaniel będzie zadowolony, że będzie miał kumpla, one lubią żyć w gromadce.
Spaniele nie są bardziej chorowite od innych psów.Dobrze odżywiony i prawidłowo pielęgnowany nie będzie miał kłopotów z uszami, oczami (wyjąwszy choroby genetyczne oczu jak np. postępujący zanik siatkówki), alergiami pokarmowymi. Nie jest to też pies podatny wyjątkowo na choroby aparatu ruchowego.
W zamian za to przemyśl czy nie będzie Ci przeszkadzać obfite owłosienie, które często trzeba czesać, trymować, obcinać i czyścić psa po każdym mokrym spacerze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...