Jump to content
Dogomania

Tłuszczak - POMÓŻCIE!!!


Draco_Fisher

Recommended Posts

Witam!

Jako, iż to jest mój pierwszy post na tym forum, to chciałem się przywitać.
Na imię mam Jacek i jestem z Rybnika.
Moja (a w zasadzie to nasza, bo to piesek rodzinny) czworonożna pociecha to owczarek niemiecki imieniem Homer. W grudniu br kończy 10 lat.
A teraz przejdę do tematu.
Otóż jakieś 4 mies. temu u Homera, nad przednia lewą łapą pojawił się jakiś guz. Najpierw malutki, potem coraz większy. Przestraszyliśmy się nie na żarty. Zdecydowaliśmy się na wizytę u weterynarza. Było robione badanie cytologiczne i wyszło, że jest to tłuszczak i można go usunąć tylko i wyłącznie za pomocą operacji.
Niestety, lekarka stwierdziła, że nie podejmie się operacji, bo tłuszczak jest za duży, pies już jest stary i mógłby tego nie przeżyć. To samo zostało potwierdzone u drugiego weterynarza. Wtedy guz był wielkości męskiej pięści i przez kilka miesięcy się nie powiększał. Psu to nie przeszkadzało.
Ale ostatnio guz zaczął się powiększać. W chwili obecnej ma wielkość około 3-ech męskich pięści. Widać, że Homerowi to w poruszaniu bardzo przeszkadza. Guz dalej rośnie i nie wiem co z tym dalej zrobić :(
Może ktoś z Was spotkał się już z czymś podobnym. Może są jakieś leki, zioła, które pomogą. Jeśli nie da się tego guza zatrzymać, to będziemy musieli psa uśpić, bo widać po nim, że zaczyna się przez to męczyć :cry: :cry: :cry:

Błagam POMÓZCIE!!!

Pozdrawiam, D.F.

p.s. jutro postaram się dołączyć zdjęcia guza :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draco_Fisher']
Niestety, lekarka stwierdziła, że nie podejmie się operacji, bo tłuszczak jest za duży, pies już jest stary i mógłby tego nie przeżyć.[/quote]

A w jakiej kondycji pies jest, poza tym guzem? Jak się czuje, jakie ma wyniki krwi, jak serce?
Szkoda, ze nikt nie usunął guza kiedy był mały... Wówczas wet nie sugerował usunięcia?

Link to comment
Share on other sites

Witaj,
moja owczarka poniemiecka miała usuwanego tłuszczaka i jest to niestety jedyny sposób na pozbycie się go.
Na szczęście nie był aż takich rozmiarów, jeszcze dawał się przesuwać pod skórą, ale widać było że jej przeszkadzał. Po operacji miała spory krater w grzbiecie.
Nie wiem czy w twoim przypadku nie jest już faktycznie za późno na operację, tłuszczak jest olbrzymi :(

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Dzięki za zainteresowanie się tematem :)
Ja jestem z Rybnika.
Tłuszczak nie był od razu wycinany, gdyż czekaliśmy na wyniki cytologii (około 3 tyg :( ) i przez ten czas tłuszczak tak się rozrósł.
Pies jest raczej w dobrej kondycji - potwierdziło to 2-óch wetów.
Ale wybierzemy się jeszcze do trzeciego, ciekawe co powie.

Link to comment
Share on other sites

Koniecznie przebadajcie psa! Serce, watroba, nerki, itd, itp.
Bo tak, jak pisali poprzednicy - na jakiej podstawie ta pani weterynarz stwierdziła, że psa nie można operować? :o
Być może jeszcze nie jest za późno :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Mój pies miał dwie operacje na tłuszczaki (za każdym razem usuwano mu po trzy tłuszczaki). Wielkość tłuszczaka nie odgrywa tak wielkiego znaczenia jak położenie i czy jest otorbiny, czy zaczął wrastać w tkanki.
Mojego psa leczyłam w klinice u d-ra Aleksiewicza w Siemianowicach Śląskich. Polecam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Niech pan szuka dobrego weterynarza.. nie może psina tak szybko odejść, 10 lat to nie jest strasznie dużo!! moja sunia też ma tłuszczaki ale myślę, że nie wadzi jej to, gdyby ona umarła to ja razem z niąą!!!!!!!!!! nie istotne są pieniądze.. nie ma lepszego przyjaciela niż pies! ! ! gdyby one mogły dały by wszystko byśmy nie odeszli... one nie mogą nam pomóc ale my im, owszem! pozdrawiam! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...