Jump to content
Dogomania

Nieżyt jelita:(


Magdula

Recommended Posts

Wstawiłam taki temat na weterynarii, ale nikt nie chce pomóc:(Tu jest bardziej kameralnie i przyjaźnie:)więc może ktoś z was pomoże...Byłam przed wczoraj u weta bo Antar miał od tygodnia biegunkę i okazało się , ze ma nieżyt jelita. No i stąd moje pytanie - czy któryś z waszych piesków przechodził taka chorobę? Nie moge nic znaleźć w necie, a chcę wiedzieć wszystko - czym to sie leczy, jaka dieta, itd.Wszystko , co przychodzi wam do głowy na ten temat. Narazie jeżdzimy na zastrzyki i podaję mu mnóstwo tabletek, ale wolę mieć jakieś pojęcie o chorobie, bo w przypadku zapalenia 3 powieki, wet tez mi powiedział , że konieczny jest zabieg pod narkozą, a jak potem doczytałam, to poleca sie raczej antybiotyki i dolegliwość sama przechodzi, gdy pies osiągnie dojrzałość. Poza tym trochę obawiałam sie narkozy..No więc proszę bardzo- podpowiedzcie coś jak możecie

Link to comment
Share on other sites

Ja niestety nie pomogę, wiem tyle, że dolegliwości jelitowe sa częste u ON.
Może napisz do vetserwisu? [url]www.vetserwis.pl[/url] Na odpowiedź troche się czeka, ale zawsze będzie to kolejne spojrzenie na sprawę.

No i jeśli nie ufasz za bardzo weterynarzowi, do którego chodzisz z Antarem, to może idź jeszcze do innego? Z jakiego miasta jesteś? Na weterynarii jest topik "Weterynarze godni polecenia". Jeśli nie ma tam poleconego nikogo z twojej miejscowowści, to zawsze możesz zdac pytanie, czy ktos nie zna dobrego weta z tych okolic.

Co do samej biegunki - Sabinę tez czasem dopadają (bo w końcu to ON :wink: ), lekarz zawsze zaleca nam w takich przypadakch głodówkę i ewentualnie węgiel, albo taką zawiesinę dla niemowląt (nie pamiętam nazwy). Jeśli to nie pomaga, podaję psu Nifuroksazyd - przez trzy dni, 3-4 tabletki dziennie. Nifuroksazyd to antyseptyk jelitowy, można go kupić wyłącznie na receptę. U mojej suki sprawdza sie świetnie, a biegunki potrafi miec i przez tydzień, jak Antar.
No, ale Antarek pewnie cierpi na coś powazniejszego :(

Link to comment
Share on other sites

Moj Haker jest uczuleniowcem,nie toleruje niczego procz suchej kramy i odrobiny mieska bardzo chudego z warzywami ale tez niezbyt czesto.Wiele ON cierpi na ta przypadlosc objawia sie ona wlasnie biegunka,jezeli pokarm jest nieodpowiedni to zaraz mamy rewolucje.Chorowal tez na wirusowe zapalenie jelit,ktore objawialo sie biegunka i goraczka.Magdaula czy Antar ma jakies dodatkowe objawy??Jezeli chodzi o wetow w Toruniu to jest dwoch godnych polecenia jezeli bedziesz chciala to podam.

Link to comment
Share on other sites

Acha, własnie, dieta :wink:

Na sprawy żołądkowe dobry jest kleik ryżowy (czyli ryż rozgotowany na papkę) z gotowaną rozciapaną marchewką (nierozdrobnionej psy nie trawią) i gotowany kurczak/indyk.

Moja Sabina jednak niezbyt dobrze toleruje gotowane jedzenie. Zmieniłam jej więc dietę na BARF, ale było jeszcze gorzej - miała na przemian biegunki i zaparcia :roll:

Od dłuższego czasu jest na suchej karmie (ale nie tej z supermarketu, typu pedigree, bo po niej gwarantowana sraczka :wink: ). Jadła już Royala dla seniorów, Bento-Kronen z jagnięciną i Acanę z jagnięciną. Jeśli chodzi o sprawy żołądkowe, to wszystkie karmy dobrze tolerowała.

Ostatnio dostała mega sraczki po tym, jak dodałam jej do karmy trochę surowej cielęciny :-? Po surowym kurczaku nic jej nie było... Ale też nie ma reguły, czasem reaguje biegunką na kurczaka, a na cielęcine nie. Loteria :wink:

Jeśłi jednak wolisz gotować psu, to na razie podawaj kleik ryżowy z marchewką i kurczakiem, a w podbramkowych sytuacjach możesz dawać samą tzw. marchwiankę - taką samą, jaką podaje sie niemowlętom, twoja mama na pewno będzie wiedziała, co to :wink: No a potem, jak już wyprowadzisz psa na prostą, pozostaje metoda prób i błędów :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, wiedziałm, że można na was liczyć :D jestem z brodnicy więc jakbyś mogła rysiczko podac mi jakieś namiary na dobrego weta w toruniu to byłabym wdzięczna.Antar na szczęście nie ma innych objawów, narazie podaję mu kleik ryzowy z kurczakiem i jakieś tabletki od weta, jeżdżę też na zastrzyki.Nie wiem skąd to sie mogło wziąć, bo Antar jest na Acanie i ryżu z mięsem i jak dotąd nie było żadnych problemów.Mam nadzieje, że szybko wróci do zdrówka.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje ze mu przejdzie.Podaje namiary na mojego ulubionego weta Cezary Korzeniowski,albo Joanna Mikuc.Pan Cezary przyjmuje w lecznicy na ul.Wyszyńskiego.Jezeli zdecydujesz sie przyjechac to daj znac chetnie wybiore sie z Toba.Przyjmuje w godzinach od 8-14 pozniej sa juz inni lekarze.Tel.502-172-997(Cezary).

Link to comment
Share on other sites

Na biegunki dobra jest smecta - lekarz kazał aby bokser kuzynki brrał w razie rewolucji
no i ważne napojenie, aby się nie odwodnił
poprzedni pies miał problemy z układem pokarmowym, stosowaliśmy bento kronen light albo royala light
z tego co wiem są karmy weterynaryjne dla psów z problemami jelitowymi, żołądkowymi ale to trzeba u weta skonsultować
podobno pomaga
pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

O dziekuje za zainteresowanie moim sierściuchem :D No więc jest juz lepiej, do jutra jeszcze kleik, a od czwartku stopniowo normalne żarcie.Kupa w porządku a to chyba dobry znak :D Apetyt ma ogromny i bardzo rozsmakował sie w klieku ryzowym - po prostu go uwielbia.Zastanawiam sie , czy nie wprowadzic go na stałe do diety, ale jeszcze sprawdze czy tak można.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...