Jump to content
Dogomania

SZCZENIAK czy DOROSŁY HUSKY


ORFEUSZ

Recommended Posts

Orfeusz, ile ludzi tyle pomysłów. Biorąc dorosłego psa wiesz czego się spodziewać (mowa o wyglądzie), natomiast nie wiadomo jaki ma charakter i nawyki, a pies to nie tylko zabawa na wystawie - psa ma się kilkanaście lat. Dlatego wolę zostawić sobie szczeniaczka po mojej suni - wiem czego oczekiwać po jego wyglądzie i mogę ułożyć go po swojemu.

Link to comment
Share on other sites

[I]Orfeusz zdecydowanie doradzam zakup szczeniaczka z dobrej hodowli i po dobrych rodzicach. Zwróć uwagę koniecznie na rodziców, na ich pochodzenie, exterier, charakter. Bardzo ważne jest aby maluch nie był tylko po "dobrych rodzicach" czy wspaniałym ojcu!, ale miał dobre pochodzenie ze strony dziadków i pradziadków, gdyż szczenię również dziedziczy po nich wiele cech. Na dobrego maluszka trzeba czasami poczekać cierpliwie, porozglądać sie po hodowlach, zorientować sie w ich planach hod.i zarezerwować wstępnie szczeniaczka, zaznaczając oczywiście iż ma być to szczenię doskonale zapowiadające się pod kątem wystaw![/I]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Wszystko zależy drogi Orfeuszu od tego ile chcesz zainwestować i jakiej klasy psa kupić:cool3: - [/SIZE][SIZE=3]sądzę że jesteś ambitny;)[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Kupowanie szczeniąt nawet z wybitnym rodowodem po wybitnych rodzicach niesie za sobą pewne ryzyko :cool1:[/SIZE][SIZE=3]podkreślam pewne ryzyko że szczenie nie będzie naszym wymarzonym championem[/SIZE][SIZE=3]- np. niedawno znajoma mojej znajomej[/SIZE][SIZE=3]po przeszło dwóch latach oczekiwania sprowadziła szczenię Akity z Japonii po wybitnych rodzicach ze znanej hodowli - koszt ok 80tyś zł.PLN, - losy wystawowe psiaczka są.... różne:cool1:[/SIZE][SIZE=3]...na szczęście właścicielce nie tylko na tym zależy:loveu:[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Kupno doskonałego dorosłego psa wystawowego gwarantuje sukces:evil_lol:[/SIZE][SIZE=3] ale jest bardzo kosztowną zabawą:crazyeye:( zakładam, że ten dorosły pies w wieku 3-6 lat jest wybitny, znacząco utytułowany) [/SIZE][SIZE=3]nie znam dokładnych przedziałów cenowych[/SIZE][SIZE=3]- sądzę, że to koszt średniej klasy samochodu. W[/SIZE][SIZE=3] dorosłego psa inwestujesz raz, organizujesz dobrego handlera wozisz oboje po wystawach i przez jakiś czas cieszysz się z wygranej:diabloti:[/SIZE][/FONT][/COLOR][SIZE=3][COLOR=black][FONT=Comic Sans MS] Pies, który przyszedł mi do głowy to Np. KALISBERG del Karraces - a tak z czystej ciekawości może ktoś się orientuje za ile został sprzedany? [/FONT][/COLOR][/SIZE]

[COLOR=black][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]wybór Orfeuszu należy do ciebie[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Witam,dziękuje za podpowiedzi,żeczywiście wybór należy do mnie,jednakże takich pieniążków nie mam jak na Kalisberga,a szkoda.Najlepiej mieć szczeniaczka i dorosłego,ale to nie taka prosta sprawa,bo mieszkam w bloku,jeszcze jedno,zanim podejme decyzje, jaką hodowle byście mi zaproponowali,pomimo,że was znam i wasze sukcesy,ale na kimś się opieracie,chciałbym rzetelnej podpowiedzi,bo wy wiecie,pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ode mnie tylko mała podpowiedź Orfeuszu: zwróć uwagę na rodziców i dalsze pokolenia oraz ''wujków'', ''ciotki'' i ''pół-rodzeństwo''. ;-) Nie zawsze ładny pies da ładne szczenięta. Warto pooglądać duuużo zdjęć i porozmawiać z osobami, które nie mają klapek na oczach i nie uważają, że tylko ich psy są idealne.
Poza tym nie zawsze pies zza granicy będzie lepszy od tych urodzonych w Polsce... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...