Jump to content
Dogomania

Problem z psem


insomniaaaa

Recommended Posts

mam pewien problem z psem ... otóż pierwsze kółko w grupie mi biegnie , ale jak już trzeba pobiec więcej to zaczyna się problem i się buntuje. to samo ma się do biegania po prostej. tam pobiegnie , ale już z powrotem jest problem i się zapiera. im bardziej ja staram się coś zrobić żeby biegł tym bardziej on się buntuje. nie jest ani chory ( podejrzewano dysplazję lub choroby serca :placz: - inni "życzliwi"). dodam , że ma to miejsce tylko i wyłącznie podczas wystawy i oceny. tak kiedy ćwiczymy nawet przed oceną to wszystko jest ok ... świetnie biegnie , robi ładne nawroty ... tylko , że tak powiem nawala , albo ja bo już nie wiem może ja coś robię źle ... może ktoś by coś doradził ... jak sobie z tym problemem poradzić , bo mam ładnego psa , który traci przez to na ocenie (trudny do oceny w ruchu ).

Link to comment
Share on other sites

Labrador. niby prosty do wypracowania , a jednak .... nie wiem może to trudny okres ;) ... 15 miesięcy. sama nie wiem , dodam , że im więcej psów tym większe cyrki. może jest humorzasty , bo czasem jednak biega. sama nie wiem może to ja jakieś błędy popełniam ... może zła ringówka (zciskowa) ?

Link to comment
Share on other sites

ringówka ma "jakieś tam" znaczenie ale wiek hmm... moim zdaniem prawie najtrudniejszy gdyż pies wtedy jeszcze się uczy :) i najlepiej żeby mu pokazać, że dopóki nie zrobi czegoś tak jak my chcemy to ćwiczymy i nie poddajemy się ;) a może po prostu wie, że przy właścicielce może sobie pozwolić i nie zareagujesz ??

Link to comment
Share on other sites

mateusz ma racje, Labradory to psy na dodatek temperamente, nie możesz sobie pozwolić by pies nakazywał ci co masz robić! A może on woli bieganie na luźniejszej ringówce, też znam takie psy. Albo spróbój w drugiej ręce trzymać parówke i biegając pies co jakiś czas będzie ją podskubywał? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...