Jump to content
Dogomania

Sucha kąpiel


mam psa

Recommended Posts

witam,

moj pies suka Dog de Bordeaux bardzo źle znosi kompiele, miala tak zawsze pomimo ze staralismy sie ja do tego zachecac. Moglbym ja zawieźc do jakiegos salonu ale bedzie to dla niej chyba zbyt stresujace.

Moje pytanie dotyczy jakiejs polecanej przez Was metody umycia psiny na sucho ...

wiem ze sa rózne srodki ale kompletnie nie mam o nich zadnego zdania, prosze o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Podniosę temat. :roll:
Pies, którego przygarnęli moi dziadkowie boi się wody.
Absolutnie nie wejdzie do zbiornika, strumienia tez się boi.
I to w naprawde powaznym stopniu. Warczy, szczeka, a przede wszystkim widzę, że starsznie się męczy. :placz:

Jednak muszę Go juz jakos wyczyscic.

Z góry dziękuję za rady. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie podejdzie nawet jednego kroku za czymś dobrym (np. szynką) ? On ma granicę od której już jest "groźnie". Trzeba obserwowac od kąd ta granica się zaczyna. Jak zacznie przejawiać oznaki stresu to do tyłu aż się uspokoi. I tak dalej. Siedzieć nawet godzinę za tą "granicą" i w końcu zrobić krok. I usiąść znowu po czym dać psu smakołyka i z entuzjazmem go chwalić. Moja Niki
[*] bała się ulicy i to skutkowało - nauczyła się chodzić po chodniku w przeciągu tygodnia lecz nadal bała się samochodów więc pokonywała na początku krótkie trasy. Życze powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jednak za nic w świecie nie wejdzie do wody, to można wypróbować ten suchy szampon. Ja dostałam od znajomej trochę na spróbowanie i całkiem niezłe efekty były. W gruncie rzeczy mniej zachodu z tym, jak z taką normalną kąpielą. To był taki szampon Hery [url]http://www.zoomania.pl/product_info.php/products_id/2003[/url], ogólnie to dobra firma. Szampon jest też w przyzwoitej cenie, więc myślę, że warto spróbować.

Link to comment
Share on other sites

tzw. suchy szampon ma rowniez firma [url=http://www.1allsystems.com]#1 All Systems Professional Pet Care Products[/url] , nam sie znowu udało "normalnym" :loveu: ale na 100% wypróbuje ta firme.

psisko nie lubi kompieli ale glaskanko z suchym to juz cos innego...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...