Jump to content
Dogomania

Jak przeprowadzić dobrze socjalizację u szczeniaka?


anndzia

Recommended Posts

Witam!
Za dwa tygodnie zamieszka u nas szczeniaczek rasy shih-tzu. Zależy mi na dobrej socjalizacji, aby w przyszłości unikać problemów. Jak wy przeprowadzaliście socjalizację u swojego szczeniaka? Lub jak byście to robili? Jakie macie rady, a co odradzacie?
Za pomoc dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tak ogólnie: kontakt z psami i ludźmi (oczywiście po szczepieniach), koniecznie możliwość wybiegania się psiaka. Aby nie chodził zawsze na smyczy, znajdź miejsce na spuszczenie. Opłaci się też pójście do psiego przedszkola, ale nie jest to konieczne. Dobrze będzie jeśli będziesz go zapoznawać z różnymi przeszkodami (jak do pokonania skokiem to niziutkie) aby nabrał odwagi.
No i ja powiem ci tyle bo niestety jeszcze nie jestem specjalistą :shake:

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że znajdziesz na forum wiele informacji na ten temat. Przede wszystkim powinnaś zapoznać go z różnymi odgłosami, z którymi przyjdzie mu się stykać, z hałasem, odgłosami ruchu drogowego, motocykle, samoloty itp. pozwolić pieskowi na kontakty z innymi psami i ludźmi w różnym wieku. Mogę ci podpowiedzieć czego nie robić - bo sama popełniłam kilka błędów w okresie dzieciństwa mojej suczki - nie chronić przed doświadczeniami, ignorować objawy strachu - w żadnym wypadku nie pocieszać i ogólnie być odpowiedzialnym, dbać o bezpieczeństwo, ale nie nadopiekuńczym.Zwróć szczególnie uwagę na kontakt z hałasem - nagradzaj smakołykami podczas burz lub fajerwerków, ignoruj gdy będzie się bał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...