Jump to content
Dogomania

Żywienie psa z problemami żołądkowymi


Gudai

Recommended Posts

Hej :).

Około 3 tygodnie temu wzięliśmy do domu psiaka ze schroniska. Mieszaniec, niecałe 3 lata, waży ok. 25 kg. Jest całkiem żywym psiakiem, uwielbia spacery i bieganie na dworze. W domu za to w większości odpoczywa :). 

Odkąd go wzięliśmy ma spore problemy żołądkowe. W schronisku złapał lamblię, czym już się zajęliśmy, ale od praktycznie początku ciągle ma biegunkę. Miał robione badania, kilka dni temu ponownie był u weterynarza. Dostał tabletkę przeciw biegunce, dzisiaj mają być wyniki badania kału. Jak nic nie wyjdzie to wtedy jedziemy z nim na pobranie krwi.

Weterynarz powiedział, żebyśmy przestali karmić go jak do tej pory (puszki Dolina Noteci) i żeby przejść na dietę niskotłuszczową. Tu zaczyna się mój problem. Totalnie nie wiem jak się za to zabrać!

Lekarz zaproponował żywienie psiaka ryżem, kurczakiem i okazyjnie warzywami, dopóki nie wyjaśni się, co jest z Vuko nie tak. Jak powinnam dobrać proporcje? Czy jest jakiś wzór, według którego mogłabym sobie wyliczyć ile powinien jeść mięsa, ile ryżu i ile warzyw? Bardzo się boję, że mimo starań go głodzimy. W każdym razie na razie dostaje od nas 2 razy dziennie jedną saszetkę ugotowanego ryżu, ok. 120g ugotowanego mięsa i jedną startą lub gotowaną marchewkę. Czy to brzmi w porządku?

Z góry dzięki za wszelkie rady :).

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wydaje mi się, że proporcja ryżu jest troszkę za wysoka, psy nie powinny dostawać nadmiaru węglowodanów. Reszta ok. W przypadku buldoga francuskiego mojej sąsiadki na problemy gastryczne pomogło też podawanie raz dziennie porcji suchej karmy weterynaryjnej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...