Jump to content
Dogomania

Pies sika w domu - głównie w nocy na łóżko


Katrinak123

Recommended Posts

Dzień dobry,

mam wielki problem z moim pieskiem - 2 letnia suczka, miesiąc temu odebrana z psiej fundacji. Po około tygodniu u mnie suczka zaczęła sikać w domu, będąc już po spacerze i głównie w mojej obecności nawet podczas zabawy. Wg informacji z domu tymczasowego pies nigdy nie sikał w domu, u mnie zaczęła to robić i im dłużej tu jest tym częściej pojawiają się takie sytuacje. Chodzimy na długie spacery, staram się organizować jej rozrywki w domu ale mimo to coraz częściej zdarza jej się zesikac. Mam również kota, także adoptowanego który mieszka ze mną od 5 lat. Zwierzęta się tolerują ale raczej unikają kontaktu. Czy to możliwe żeby pies próbował oznaczyć teren przed kotem?

niestety coraz częściej zdarza się ze pies zesikal się w nocy w łóżku (kiedy śpię wiec widzę to dopiero po kilku godzinach), albo wskakuje na kanapę i na nią sika.

 

nie wiem co robić :((( bardzo proszę o pomoc i Podpowiedzi co robić i jaka może być przyczyna :(( dziękuje!

Link to comment
Share on other sites

Nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale mojemu psu ,po przygarnieciu do domu, pomogło na sikanie, na wszystkich dywanach, takie coś. Za każdym razem jak pies załatwił się na dworze to go nagradzalem smakolykiem. Zalatwianie sie w domu ignorowalem.Bardzo szybko pies zrozumiał że nie może sikac w domu. Nauka trwała żeby nie skłamać 2 tygodnie i piesek zrozumiał. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...