Jump to content
Dogomania

Nauka - szczeniak sam w domu


Monislawa165

Recommended Posts

Hej,

Od ponad  miesiąca jestem szczęśliwą posiadaczką kundelka, wiem tylko, że matką suczki była też zmieszana labradorka. Z młodą (ma teraz 2,5 miesiąca) chodzimy na psie przedszkole, dużo czasu jej poświęcamy jest to dość energiczny skaczący i gryzący szczeniak, czasem nawet pyskuje hehe. Będzie miała charakterek dlatego staramy się ją ułożyć i oduczać złych zachowań. Tu pojawia się moje pytanie bo dokładnej odpowiedzi nie znalazłam, a więc moja kochana zostaje sama dość często na różny czas zaczęliśmy od 5min, raz 1h najdłużej 4h i zawsze przez ok 2-3 minuty wyje lub nawet szczeknie albo skoczy na swoją bramkę od pokoju ( ma tylko wydzielone jedno duże pomieszczenie jak nas nie ma )  a później te bite 4 h śpi albo zajmuje się sobą gryzaki, zabawki , konga idą w ruch i nie wydaje żadnego dźwięku już przez cały czas (mam pewność bo mamy kamerę w mieszaniu). Pytanie brzmi czy na razie to jest normalne, czy powinniśmy to już korygować ?

Uprzedzam że wszystkie zabawki gryzaki, nawet włączony TV , nie podejrzewam lęku ponieważ malutka się cieszy na zabawki konga i z fascynacją się nimi zajada jak wychodzimy a wyje jak się zorientuje że nas nie ma. Malutka umie się zając sobą i nie zawsze chodzi za nami krok w krok. Proszę o radę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...