Jump to content
Dogomania

zostawianie pieska 6 miesięcy west


katarzyna120

Recommended Posts

Witam

 

Mam taki problem dylemat. Mam 6 miesięcznego westa. Wszędzie za mną chodzi, do łazienki, kuchni, jak zmieniam pozycję, miejsce, on idzie za mną. Jestem dla niego taką mamą. Nawet jak ktoś inny jest w domu a ja wychodzę, to piszczy. Jak mam podejść do tematu zostawiania go w domu,aby nie wył i nie piszczał. Boję się tego strasznie, sama chyba bardzo to przeżywam. W końcu trzeba zrobić zakupy, wyjść gdzieś bez psa. Na co dzień jest z moją mamą, są dzieci, ale mamy go od 2,5 tygodnia więc myślę, że powoli możemy go uczyć zostawania samemu w domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja w przypadku mojego chow chowa zostawilem go samego i wychodzilem do pracy na 10h. zamontowalem kamere na wszelki wypadek. po kilku dniach piszczenia pies sie przyzwyczail ze jest sam i wiekszosc czasu spal i czekal. kamere wymontowalem po 3 dniach.

 

pies mial 3 miesiace.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mój piesek ma teraz trzy miesiące i tez obawiałam się leku separacyjnego . Sammy chodzi za mną wszędzie a jak gotuje to leży przy moich stopach . 

Wzielam go jak miał 9 tygodni i przez pierwsze dwa tyg u mnie w domu nigdy nie został sam . Była akorat moja mama na wakacjach i gdy musiałam wyjść z domu to ona zajmowała się pieskiem . Po dwóch tygodniach mama musiała wrócić do polski i padło pytanie " co ja teraz zrobię " . 

Wymeczylam pieska zabawa i jak widziałam ze jest śpiący wychodziłam z domu na minutę . Jego legowisko było tak ustawione , ze widział drzwi wejściowe . 

Wchodzilsm i wychodziłam . Później przedłużyłam do 5 min , na następny dzień do 10 min . 

Nigdy za obficie się z nim nie żegnałam ani witałam . Teraz mój Sammy ma 3 miesiące , najdłużej został sam w domu 4 godziny . 

Nie widziałam aby było coś zniszczone , kupki tez nigdzie nie zrobił . 

Jego legowisko jest ciagle w tym samym miejscu i widzę go od razu jak wchodzę do domu . Przeważnie śpi na nim gdy otwieram drzwi . 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...