Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Posted

FB_IMG_1470745224612.jpg

Witam serdecznie i z miłą chęcią zapraszam wszystkich i każdego z osobna, aby spróbować swoich sił w sportowym ratownictwie wodnym. W szkole dla psów Beethovenmożna zapisać się na kurs z pracy wodnej, na którym wszystkiego się nauczysz. Odwiedźwww.beethoven.com.pl i dowiedz się więcej. 

Dysponujemy czterema programami zaawansowania, programem spersonalizowanym, treningami indywidualnymi, przygotowaniem do egzaminów i zawodów. Posiadamy swój sprzęt i mnóstwo dobrej energii :-) 

 

Co to jest i na czym polega?

Ratownictwo wodne z psem, zwane również pracą wodną, to nic innego jak wspólne pływanie, wykonywanie prostych i złożonych o różnym poziomie trudności ćwiczeń w wodzie oraz wspaniała zabawa rozwijająca dobrą kondycję i więź z przewodnikiem, nauka ratowania i odpowiedniego zachowania w wodzie. 

Ćwiczenia i zadania jakich można się nauczyć to między innymi: wspólne pływanie (team swimming), aportowanie przedmiotów z wody, ratowanie tonącego przytomnego, holowanie za rękę osobę nieprzytomną, skoki z pontonu/łodzi/pomostu, holowanie pontonu/surfera, zanoszenie sprzętu ratowniczego do osoby tonacej, holowanie manekina i wiele wiele innych!

FB_IMG_1470745073351.jpg

Dla kogo ten sport?

Dla każdej osoby potrafiącej pływać. Nie trzeba być ratownikiem wodnym, ani pływakiem olimpijskim aby dobrze się bawić i osiągać sukcesy na zawodach w Polsce i za granicą. Wystarczy że pewnie czujesz się w wodzie i potrafisz pływać.

FB_IMG_1470745119344.jpg

A pies?

Pewnie myślisz, że musi być przedstawicielem jednej z pływających ras? Otóż nie. Wystarczy, że lubi wodę i nowe wyzwania. Jego rasa, wiek i wielkość nie mają znaczenia! Z łatwością można dopasować poziom trudności do predyspozycji każdego czworonoga. Przecież nikt nie każe Wam od razu pracować na plaży. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa!

FB_IMG_1470745156670.jpg

Fajnie jest mieć cel!

I w tym miejscu warto wspomnieć o miejscach i imprezach gdzie możesz sprawdzić na jakim poziomie wytrenowania jesteście, co jeszcze szwankuje, co trzeba doszlifować, a co jest waszym konikiem. Mowa oczywiście o zawodach, certyfikacjach i egzaminach! W Polsce jest ich coraz więcej: Puchar Polski w Gdańsku, Mistrzostwa Polski w Dąbrowie Górniczej oraz czteroetapowy Championat pracy wodnej w różnych lokalizacjach naszego kraju. Warto :-)  ponadto certyfikacje oraz egzaminy MSW dopuszczające psa do pracy.

FB_IMG_1470745133242.jpg

Czekamy też na osoby będące lub chcące być ratownikami WOPR oraz chcące szkolić psa do pracy na akwenach otwartych!

www.beethoven.com.pl

Szkoła dla psów Beethoven

e-mail: [email protected]

Kamila Zawojak tel. 791 723 884

Kasia Kowalska 882 502 305

Masz pytania? Skontaktuj się z nami, i dowiedz się więcej :-) 

Zajęcia prowadzone są nad Zalewem Chechło w Chrzanowie/Trzebini w woj. Małopolskim 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...