Jump to content
Dogomania

Pointer ALLEGRA Landalena!!!


tongue

Recommended Posts

Tak, już odebrałam tą wiadomość. Bardzo dziekuję.

Cieszę sie przeogromnie, że osobiście poznam włascicelkę Idy, no i oczywiście samą Idę. Zaszaleję z aparatem i będzie nowa galeria zdjęć na mojej stronie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to i ja sie odezwę jako wystawiajaca pointerki.
Też uważam że niewielu jest sędziów w Polsce, którzy na pointerach się znają.Albo nie wiedzą nic i starają sie kosić wszystkich albo są zbyt pobłażliwi.My co prawda medali mamy i to sporo ale nie zawsze ta ocena mi odpowiadała.Wynika to niestety z bardzo małej i niewyrównanej stawki jaka pojawia się na naszych wystawach. W ojczyźnie rasy wygrywają psy jakie u nas dostają często ocene bdb.
No ale nic nie zmienimy tylko trzeba jeżdzić do fachowców. :)

Link to comment
Share on other sites

"moje" pointery są nie moje ale oby dwa wystawiałam.
Są to Sasquehanna Gryka i Grot.Pies jest moich teściów a suka mojego kolegi a mieszka u mnie.
A to ilu sędziów zna sie na pointerach nie jestem w stanie odpowiedzieć.Nie mam pojęcia.
Ja byłam w Polsce tylko u jednego znawcy ale z zagranicy a reszta to....piiiiiiiiiiiiiiiip, no może jeden polski sędzia....Ale trzeba jeżdzić jak najwięcej żeby chociaż te psy pokazywać bo są tak mało popularne...
U sędziów którzy się nie znają na rasie chociaż dostawałam dobre oceny,medale itp to jakoś mnie to niesatysfakcjonowało.
Ja nie bede w Sopocie bo nie mogę niestety ale bedzie Grot z moją szwagierką.A szkoda.A właśnie kto sędziuje pointery???

Link to comment
Share on other sites

No to się teraz zdenerwowałam, że mnie nie będzie.
Sinko to właśnie sędzia, o którym mam takie dobre zdanie.Sędziował "moje" psy na pierwszej ich międzynarodowej wystawie.Nie wygrały wtedy moje psy ale opis fachowy,rzeczowy, bez zarzytu.Gryka wygrała wtedy klase młodzieży a Grot był drugi w klasie.
Szkoda że nie sprawdziłam i nie wiedziałam wcześniej a teraz już za póżno, nie zorganizuję sobie dojazdu.

Link to comment
Share on other sites

Czy możesz napisac coś więcej Paolinka, poszło odbrze ale czemu masz takie złe doświadczenia z tym sędzią???
Na temacie o Sopocie też wszyscy go chwalą i są bardzo zadowoleni :niewiem:
Jak możesz to napisz kilka słów o wynikach bo nic nie wiem co tam sie działo,kto wygrał kto przegrał?

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi ale dalej uważam go za fachowca.Moje "pointery" na międzynarodówce w Warszawie dostały od niego ocenę doskonałą i Gryka wygrała klasę, a Grot był 2/3 w klasie.Ale chyba juz to pisałam.
Dla mnie to jest nadal klasowy sędzia i wie co robi.Nie mogę odnieść się do sopockiej oceny pointerów,być może bym się z nim zgodziła ale tego nie widziałam więc głosu nie zabieram.Nie widziałam także twojego pointera na innych wystawach więc nie wiem czy zasługiwał na doskonałą ocenę czy nie?
Czytałam natomiast jak ludzie go chwala( także w innych rasach) na topiku o sopockiej wystawie, mimo że co niektórzy przegrali i tak mają o nim bardzo dobre zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Ok, moze troche przesadzilam... ale zdenerwowalam sie ta sytuacja - po opisie sedzia mowi do mnie ze mam bardzo ladnego psa, ladnie wystawiany, blablabla, gratuluje mi... ja zadowolona schodze z ringu (i mysle ze mamy z glowy "duze"zw.mł.), zagladam w teczke w celu sprawdzenia opisu a tu wypada mi czerwona wstazeczka :o Pierwszy raz spotkalam sie z taka sytuacja, wczesniej wszystkie psy ktore wystawialam, jak i moje Beagle zawsze byly doskonale.... :-?
No coz, nie bede sie zrazac - mamy w koncu tego BIS Junior, wiec to o czyms swiadczy :) Uznam to za wypadek przy pracy... ja na pewno sie nie poddam :wink:

Link to comment
Share on other sites

No niestety Paolinka, tak bywa.Nie wystarczy dobrze psa pokazać aby zapracowac mu na ocenę doskonałą. To ocena eksterieru psa a nie junior handling.
Niewiele jest w Polsce pointerów, które na taka ocene zasługują.
A u nas już niestety sędziom "wszedł w krew" nawyk że ocena doskonała to ocena wyjściowa.Niestety ucierpiało juz na tym bardzo wiele ras.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak juz wyżej napisałam nie widziałam Twojego pointera,widocznie niezbyt uważnie czytasz moje posty. Ale nie ma to znaczenia.Uważam że pointery w Polsce są na bardzo niskim poziomie i nie uleczą tego oceny doskonałe rozdawane na prawo i lewo. I nie kłoce sie z Tobą tylko wymieniam poglądy. I napisałam już że nie wypowiadam się na temat sopockich ocen bo nie byłam na tej wystawie.
Wypowiadam się ogólnie na temat sedziowania i pointerów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...