Jump to content
Dogomania

Przesuszony włos


zuzolandia

Recommended Posts

Witam.:loveu:..od jakiegos czasu walcze z przesuszonym wlosem mojej suni....stosujemy olej palmowy i odzywki nawilżająco -regenerujace .2-3 dni po kapieli włos jest świetny ale potem to juz tylko gorzej..robi sie szorstki suchy ...{ taki wlos ma briardka ale akurat u niej to cecha bardzo wzorcowa w przeciwienstwie do shitzaka)...nie mam pomysłu co dalej...
Moze ktos doswiadczony w tej materii mógłby mi coś poradzic ??

Bede wdzieczna za wszelkie poorady :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='jesien222']kupilam ksiazke o shih tzu w naszej ksiegarni i bylo tam napisane ze moge rzywac swojego szamponu i odrzywek.[/quote]
Najpierw zacytuję :roll:
[quote]podstawowa różnicą jest znacząca obecność naturalnej bariery ochronnej na naskórku. U człowieka na ta barierę ochronną składają się zupełnie inne komponenty niż u psa. Tym najbardziej znaczącym czynnikiem ochronnym u psa, są zawarte w wydzielinie gruczołów łojowych substancje, które potrafią doskonale przeciwdziałać niepożądanym mikrobom. Większość środków pielęgnacji opracowywanych dla człowieka w ogóle nie uwzględnia, ochrony substancji łojowej a wręcz jest nastawiona na jej usunięcie. Używanie takich preparatów do pielęgnacji psa pozbawia jego skórę naturalnej bariery ochronnej pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a organizmem psa - czyli przyczynia się do jego chorób.[/quote]
[quote]
Zatem używanie do pielęgnacji psa, jakichkolwiek środków pielęgnacji przeznaczonych dla człowieka może w swej formie przypominać mycie tego naszego ciała w rozpuszczalniku albo tych naszych włosów - w płynie do mycia naczyń lub proszku do prania. Brud pewnie się domyje, ale przecież nie tylko o brud tu chodzi.[/quote]

Zatem ... samą dietą cudów nie zdziałasz :roll: aby włos był piękny i zdrowy :cool3: musi być odpowiednio pielegnowany od środka ( dieta , preparaty jeśli potrzeba) i na zewnątrz (dobrze dobrane psie kosmetyki) :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jesien222']No raczej nie ale co daleuj? Czego urzywac?Prosilam o rady a nie zlosliwe komentarze.[/quote]

[I][B]Witaj...powiem tak ...jak widac oprócz Malenkiej nikt nie napisał co i jak robic zeby było dobrze ...ogolne hasła typu zmien kosmetyki zmien diete niczego raczej nie wniosły :eviltong: ...niemniej poradzilam sobie ..[/B][/I]

[I][B]I moge Ci napisac czego ja uzyłam zeby poprawic jakosc włosa ...( nie jest to jakas wielka zmiana bo okres stosowania zbyt krotki ...ale widac róznice ...[/B][/I]

[I][B]Oprocz wspomnianego juz oleju palmowego nabyłam kosmetyki [COLOR=red]LASER LITTES[/COLOR]...szampon odzywke oraz płynny jedwab ... do tego doustnie stosuje niejaki [COLOR=red]BIOSEL-HK[/COLOR] zobaczymy co z tego wyniknie ale widze ze idzie ku lepszemu :multi:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maleńka']A kto tutaj jest złośliwy?

Nikt Ci nie poleci danej marki szamponu czy odżywki, gdyż każdy pies jest inny i każdemu inny szampon służy.[/quote]

[I][B]Ale mozna polecić coś niecoś do [COLOR=red]EWENTUALNEGO [/COLOR]zastosowania ,[/B][/I]
[I][B]...zamiast prowadzić politykę lakoniczno-cynicznych odpowiedzi :eviltong::eviltong:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

No to polecam szampon i odżywkę dla psów długowłosych, jaką to już proszę sobie wybrać wg wlasnych upodobań, ja nadal nie trafiłam na ten najlepszy szampon, obecnie używam Hery ale nie ten nasz Polski tylko sprowadzony, jest nieco lepszy niż ten nasz.

A co do tego co mnie tak zbulwersowało, to fakt, że nie wierzę, że jakakolwiek ksiązka o shih tzu zaleca stosowanie kosmetyków dla ludzi :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maleńka']

[I][B][COLOR=red]A co do tego co mnie tak zbulwersowało, to fakt, że nie wierzę, że jakakolwiek ksiązka o shih tzu zaleca stosowanie kosmetyków dla ludzi :crazyeye:[/quote[/COLOR]][/B][/I]

[I][B]Tez jest mi ciezko w to uwierzyc :evil_lol: ale jakos specjalnie mnie to nie ruszyło bo czytałam dużo bardziej absurdalne rzeczy :evil_lol::evil_lol:[/B][/I]
[B][/B]
[B][I]Jak wspomnialam kilka postów wyzej testujemy LASER LITES :lol:[/I][/B]
[B][/B]
[B][I]Powiem tak szczerze ze pielegnacja wlosa shihtzu jest o wiele bardziej skomplikowana anizeli dlugowłosego szorstkowłosego berger de brie :eviltong::eviltong:[/I][/B]
[B][/B]
[B][/B]
[B][/B]

Link to comment
Share on other sites

Dzieki bardzo.To juz czyta sie lepiej.Napewno zakupie cos porzadnego ale wobor zapewne bedzie ciezki.
mam jeszcze pytanie czy ktos urzywa oliwki dla dzieci rozcieczonej z woda do rozczesywania wlosow psiakow? wyczytalam gdzies na forum ze to pomaga,nie kreca sie i nie placza po tym podobno.Ja osobiscie boje sie wyprobowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jesien222']Dzieki bardzo.To juz czyta sie lepiej.Napewno zakupie cos porzadnego ale wobor zapewne bedzie ciezki.
mam jeszcze pytanie czy ktos urzywa oliwki dla dzieci rozcieczonej z woda do rozczesywania wlosow psiakow? wyczytalam gdzies na forum ze to pomaga,nie kreca sie i nie placza po tym podobno.Ja osobiscie boje sie wyprobowac.[/quote]

Oliwka jest bardzo tłusta i po rozczesaniu psa musiałabyś go wykąpać, więc lepiej kup jakiś gotowy środek do rozczesywania psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzolandia']Witam.:loveu:..od jakiegos czasu walcze z przesuszonym wlosem mojej suni....stosujemy olej palmowy i odzywki nawilżająco -regenerujace .2-3 dni po kapieli włos jest świetny ale potem to juz tylko gorzej..robi sie szorstki suchy ...{ taki wlos ma briardka ale akurat u niej to cecha bardzo wzorcowa w przeciwienstwie do shitzaka)...nie mam pomysłu co dalej...
Moze ktos doswiadczony w tej materii mógłby mi coś poradzic ??

Bede wdzieczna za wszelkie poorady :multi:[/quote]

moja odpowiedz dziwnie i niestosownie zabrzmi ale ja używam zwyklych szamponuw pantine-prov dla mojego psa chodz to szampon dla ludzi i nie powinno się go stosować na psie ze względu na inna skore to musze powiedzieć że mój pies nie ma ani wysypki jak po szamponach dla tej rasy ani brzytkiego włosa wręcz przeciwnie włos jest lśniący,pachnący i długo trzyma włos puszysty :) powodzenia :)(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='I*love*shih*tzu']moja odpowiedz dziwnie i niestosownie zabrzmi ale ja używam zwyklych szamponuw pantine-prov dla mojego psa chodz to szampon dla ludzi i nie powinno się go stosować na psie ze względu na inna skore to musze powiedzieć że mój pies nie ma ani wysypki jak po szamponach dla tej rasy ani brzytkiego włosa wręcz przeciwnie włos jest lśniący,pachnący i długo trzyma włos puszysty :) powodzenia :)([/quote]

[I][B]Witaj ;-) a wczesniej pisałąs ze masz podobny problem wiec te ludzkie specyfiki to chyba nie do konca sie sprawdzaja prawda? :cool3:[/B][/I]

[I][B]Na poprzedniej stronie napisalam i to w zasadzie pod Ciebie co zrobilam zeby pomóc włosom i co ewentualnie moglabys zastosowac bo niejako o to prosiłas ...z calym szacunkiem ale najwidoczniej czytasz wybiórczo .[/B][/I]

[I][B]Niemniej dziekuje za odpowiedz choc nie skorzystam z porady :loveu:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='I*love*shih*tzu']moja odpowiedz dziwnie i niestosownie zabrzmi ale ja używam zwyklych szamponuw pantine-prov dla mojego psa chodz to szampon dla ludzi i nie powinno się go stosować na psie ze względu na inna skore to musze powiedzieć że mój pies nie ma ani wysypki jak po szamponach dla tej rasy ani brzytkiego włosa wręcz przeciwnie włos jest lśniący,pachnący i długo trzyma włos puszysty :) powodzenia :)([/quote]
A ja mam pytanko :diabloti: Jakie szampony stosowalaś dla "tej rasy" :cool3:?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='AbraCadabra']A ja mam pytanko :diabloti: Jakie szampony stosowalaś dla "tej rasy" :cool3:?[/quote]

teraz stosuje inny preparat jodoforowy od seidli poszłam do zoologicznego i babka powiedziała mi że większość osób dla shih go używa więc kupiłam niestety nie widze żadnej zmiany po za tym że psu się zapach nie podoba...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='I*love*shih*tzu']teraz stosuje inny preparat jodoforowy od seidli poszłam do zoologicznego i babka powiedziała mi że większość osób dla shih go używa więc kupiłam niestety nie widze żadnej zmiany po za tym że psu się zapach nie podoba...[/quote]

W gwoli przypomnienia i wyjasnienia :diabloti:radzę czytać etykiety :evil_lol:

"Zalecenia
Jako środek wspomagający leczenie - stosowany przy podrażnieniach spowodowanych ukąszeniami pcheł, alergicznym pchlim zapaleniu skóry, zapaleniu łojotokowym skóry, zakażeniach grzybiczych, wykwitach bakteryjnych, stanach zapalnych objawiających się świądem, grudkami, strupami i krostami.
[COLOR=red]Jako środek pielęgnacyjny - stosowany do okresowej pielęgnacji psów zdrowych 2-3 razy w roku.
[/COLOR]W celach leczniczych stosowany także u kotów i gryzoni."

Pozdrawiam :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Zuzolandia, na przesuszony włos mogę polecić Super Cream z BioGroom, jak potrzeba można dodać Vita Oil tej samej firmy. Jest to super kuracja na wysuszoną skórę i włosy.
Laser Lites (jak dla mnie) nie ma nic tak dobrze i szybko nawilżającego włos.
Dziewczyny, z tymi ludzkimi kosmetykami na shih tzu, to może hodowcy się nie chwalą albo traktują to jak tajemnicę, ale wierzcie, że wielu używa "ludzkich" i niektóre są naprawdę niezastąpione.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']Zuzolandia, na przesuszony włos mogę polecić Super Cream z BioGroom, jak potrzeba można dodać Vita Oil tej samej firmy. Jest to super kuracja na wysuszoną skórę i włosy.
Laser Lites (jak dla mnie) nie ma nic tak dobrze i szybko nawilżającego włos.
Dziewczyny, z tymi ludzkimi kosmetykami na shih tzu, to może hodowcy się nie chwalą albo traktują to jak tajemnicę, ale wierzcie, że wielu używa "ludzkich" i niektóre są naprawdę niezastąpione.[/quote]

[B]PUMILO[/B]- dziekuje...własnie koncze kosmetyki LASER ..fakt jest znaczna poprawa ale to jeszcze nie jest to co chciałąbym widziec .
Wypróbujemy ten biogroom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/15604.html"]zuzolandia[/URL] bardzo wazną sprawą jest dobranie odpowiednich proporcji kosmetyku.[/quote]

[I][B]tzn? .....mam rozumiec ze proporcje które podają na stosowanych kosmetykach są nieodpowiednie?[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzolandia'][I][B]tzn? .....mam rozumiec ze proporcje które podają na stosowanych kosmetykach są nieodpowiednie?[/B][/I][/quote]Producent podaje proporcjie ale to właściciel dobrze zna włos swojego pupila,mając wiedze o dzialaniu dannej odżywki i obserwując jak działa ten kosmetyk,biorąc pod uwagę wiele czynnikow mozemy zmieniac te proporcji odrobine powiekszajac albo pomniejszając.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...