Jump to content
Dogomania

on-ek a temperatura na dworze


Recommended Posts

[quote name='p_rafal']Też jestem ciekawy, bo słyszałem, że nadchodzą duże mrozy...
Mój ma 7 miesięcy, może nocować w budzie [ocieplona - 2 ściany + styropian i przedsionek, w środku słoma] ? (długowłosy oczywiście)[/quote]
Po pierwsze nie ma róznicy długo czy krótko włosy...a wręcz bywają długowłose bez podszerstka-i te moga marznac.
Jest kilka zsad trzymania psa w kojcu w zimie.
Po pierwsze dzielimy posiłki tak aby pies dostawał je co najmniej 2 razy na dobe ,najlepiej w temperaturze pokojowej,wode tez podajemy kilkakrotnie unikając pozostawiania miski z zamarzająca woda w kojcu.
Dawka żewieniowa powinna bys adekwantnie do temperarury na zewnatrz zwiększana.ja w okresie zimowych mrozów stosuje poza 2 normalnymi posiłkami dodatkowy jailepiej wieczorny w postaci rozmoczonej ciepłym rosołkiem (wywarem z mięsa)karmy .Generalnie w okresie zimowym wskazane jest podawanie karmy wcześniej namoczonej.Poza karmą podaje także w miare potrzeby immunowit,rutinoscorbin lub tran.
Po drugie bardzo ważane jest aby podłoże,ściułka w kojcu była regularnie sprawdzana i sucha!!!!!To bardzo ważne,jeśli pies bedzie miał sucho w budzie i kojcu sam da rade sie ogrzac...mokrego sam nie wysuszy.
Po trzecie-Bardzo Wazne-nie wolno psa brac do domu!ani na pół dnia ani nocy a potem wypuszczac na dwór-bo przeziebienie murowane!.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...