Jump to content
Dogomania

Karpiowaty grzbiet


cawir

Recommended Posts

Witam mam mały problem ze swoją sunią jest to pudel duży martwi mnie to że ma lekko karpiowaty grzbiet co zrobić żeby się jej ten krempel wyprostować?? Dużo ruchu raczej nie pomaga zbytnio a jako sunia wystawowa to jakiś tam minus u sędziów ma na wstępie z oględzin :angryy: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cawir']Ogólnie to stary pies nie jest ma prawie 2 latka[/quote]

No masz racje, ani ona stara ani tym bardziej nie ma i nie miała karpia na grzbiecie, zarówno w wieku szczenięcym jak i teraz.
Powiedz mi, gdzie Ty tu widzisz u niej jakieś odstępstwo od linii prostej?

6 tygodni
[IMG]http://www.duzypudel.republika.pl/img/pup6week3.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.duzypudel.republika.pl/img/pup6week1.jpg[/IMG]

jedno z ostatnich
[IMG]http://img397.imageshack.us/img397/6152/kopiadscf1659gp4.jpg[/IMG]
foto ze strony hodowli

Może to kwestia ustawienia, co? Dlatego proponuję popracować nad handlingiem, przede wszystkim nad sobą i nad kontaktem z psem, bo jeżeli się nie poznacie i nie dogadacie to nic z tego nie będzie, a później ewentualnie doszukiwać się dołków i górek ;)

Jak ją ustawiałam i dotykałam to na plecach nic nie miała, były idealnie proste :razz:

[SIZE=1]I żeby było jasne, to nie jestem ani jej hodowcą ani fryzjerem.[/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]
Pozdr, Ania.

Link to comment
Share on other sites

No cóż mogę się jedynie podpisać pod słowami Ani ( [SIZE=1]i ja też nie jestem ani jej hodowcą ani fryzjerem żeby jasne było[/SIZE];))
Widziałam i oglądałam Batildę w wieku szczenięcym i miała jedną z lepszych górnych linii, może nawet lepszą i pewniejszą niż Brocca.
Popracuj ze swoim psem, może nie ma do Ciebie zaufania jako handlera, może za bardzo ją wyciągasz a efektem jest coś odwrotnego czyli kulenie się, może ona cofa się przed sędzią? Pytań może jest sporo, natomiast tak jak i Ania ja nie doszukiwałabym się błędów w budowie a raczej w handlingu. Praca praca i jeszcze raz praca z psem, a nie prostowanie pleców.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie wiem o co Ci chodzi z tym 'ostrym kątowaniem', poćwicz przed lustrem, nie dotykaj pod brzuchem i będzie ok ;):thumbs:

Jak ją ustawisz to poproś kogoś żeby zrobił zdjęcie, zobaczymy co jeszcze popawić bo z samego opisu to ciężko wnioskować.
Pozdr.

Myślę, że temat można przenieść do działu o handlingu bo z lecznictwem to niewiele ma wspólnego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...