Jump to content
Dogomania

1 wystawa....


malinka_90

Recommended Posts

Witam wszystkich,
Za 15 dni moj pies wystartuje w 1 wystawie. Dowiedzialam sie o tym wczoraj, kiedy poszłam wyrobic psu rodowód..pani zapytala czy startujemy. Zgodziłam sie, ucieszyłam i dopiero kiedy wyszłam zdałam sobie sprawe ze to nie jest takie łatwe.. zacznijmy od tego ze nie wiem w co mam sie zaopatrzec... wiem ze musze miec ringówke (nie wiem jaka grubość, wiem ze ma miec kolor taki jak piesek, w moim przypadku biały), to śmieszne ale przeciez kazdy z nas jakos zaczynal :P po 2 moj pies nie nalezy do najgrzeczniejszych, poza tym bardzo chce sie bawić z psami..jak widzi psa to skacze (jest to nie do opanowania) brak w nim agresji. Nie wiem jak mam z nim trenować...mysle ze truchcik dookola ringu nie bedzie trudny, ale ustawić go tak zeby nie siadal, albo sie nie pokladal nie bedzie latwe...utrzymanie go w miejscu nie bedzie proste :/ Nie znam tez tych wszystkich nazewnictw...zdaje sobie sprawe ze sedzia nie powie mi : "zajela pani takie i takiemiejsce". wiec skad mam wiedziec czy jakie kolwiek miejsce zajęlam. Kolejna sprawa, chyba ostatnia, to pielęgnacja... widzialam nie raz jak wystawcy czesza pieski, psikaja lakierem, pudruja... nie wiem czy tez tak musze robić...nie wiem czy Syberianowi jest to potrzebne. Bardzo prosze o pomoc, bo na sama mysl ze mam wyjsc na ring wzbudza we mnie okropny strach i bul brzucha.. ciesze sie ze moj pies jest nieswiadomy... pewnie tez by sie nieza fajnie czul.
Z góry dziekuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Za 15 dni moj pies wystartuje w 1 wystawie. Dowiedzialam sie o tym wczoraj, kiedy poszłam wyrobic psu rodowód..pani zapytala czy startujemy.[/QUOTE]

Jakoś dziwnie to opisujesz-na wystawe zgłasza się przynajmniej miesiąc wstecz(są terminy) wypełniajac formularz i wysyła się go pocztą lub meilem,oczywiście też jest odpowiednia opłata.Pani w związku raczej niewiele ma z tym wspólnego...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli tak-to czekaj na potwierdzenie i się nie przejmuj,w klasie szczeniąt czy młodzieży na "brak obycia z wystawami"patrzy się przez palce ;)Na wystawie dużo podpowiedza ci hodowcy i właściciele twojej rasy -przynajmniej w mojej rasie tak jest że staramy się sobie nawzajem pomagać:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malinka_90']sugerujesz ze pomyliłam sie i nie znam daty urodzenia mojego psa? Bo nie wiem co masz na myśli[/quote]
Nie, chciałam się po prostu upewnić, bo myślałyśmy, że to szczeniak, a w klasie szczeniąt można jeszcze niektóre zachowania wybaczyć.
Ale twój psiak będzie startował w pośredniej albo nawet otwartej[nie znam jego dokładnej daty urodzenia], więc w jakiej będzie startował?
Do tych klas powinien być porządnie przygotowany.
A skąd jesteście?

Link to comment
Share on other sites

Tak wiec moj pies urodził sie 1.1.07
Jestem z Kielc, jesli chodzi o dyscyplinę, myśle ze zrobiłam pare błędów w wychowaniu, nigdy nie myślalam o wystawach, nie chcialam kupowac psa od "hodowcow" co sprzedaja "sybariany" po 300zl i mowia ze to czysta krew. Kupiłam psa w hodowli, zwiedzalam kupe stron roznych hodowli, nie poszlam na łatwizne i nie wybrałam hodowli pod nosem, tylko pojechalam az pod Toruń. Kiedy go odbieralam właścicielka powiedziala ze jest po super rodzicach i szkoda by było go zmarnować, ale ja nie przywiazywałam wagi do jej slow zbytnio. Kiedy Silver rósł bardzo sie podobal, kazdy mowil NA WYSTAWE DZIEWCZYNO, ale moj pies to pieszczoch, nawet śpi ze mna, jest jak moje dziecko i zawsze jak cos zniszczyl ja przymykałam oko, nie myślałam ze kiedys moze mi sie ta jego dyscyplina przydac na wystawę. Dlatego tez zdecydowałam sie na pewnej nieświadomce,decyzja byla błyskawiczna, bardzo sie boje bo wiem ze moj pies (dzieki mnie) zachowuje sie różnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malinka_90']Witam wszystkich,
Za 15 dni moj pies wystartuje w 1 wystawie. Dowiedzialam sie o tym wczoraj, kiedy poszłam wyrobic psu rodowód..pani zapytala czy startujemy.
[/quote]

Ale ty ten rodowód dopiero poszłaś wyrobić czy już odebrać ??? chyba odebrać bo w kl. powyżej młodzieży wymagany jest już pełny rodowód...nie tylko metryka i w przygotowaniu.....

Nie mart sie , każdy kiedyś zaczynał... fakt, że lepiej robic to wcześniej bo piesek przyzwyczaja sie do ruchu i ringu...i ten cały rwetes nie robi na nim twedy takiego wrażenia....... ale jak będziesz w miarę spokojna to pieskowi sie to udzieli:cool3: Musisz nauczyć go grzecznie pokazywać ząbki i uważnie patrzeć czego wymaga sędzia....biegasz...stajesz....postawa...zęby :eviltong: i z górki......spox

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...