Jump to content
Dogomania

Chihuahua problem z kupnem


foksikGrodziskWlkp

Recommended Posts

Witam piszę w imieniu mojej mamy która chciałaby zakupić chi "na kolanka". Osobiście nigdy nie widzieliśmy tego pieska na żywo .Miałabym parę pytań i liczę na odpowiedzi , z góry dziękuje. Znalazłam ostatnio ofertę sprzedaży chi za 700zł która mnie zaniepokoiła , nie wiem dokładnie jak wygląda odpowiednia budowa tej rasy (bo wiem tyle co ze zdjęć i literatury) ale pieski z tej oferty miały dość oklapłe uszka , miały 7 tyg, po rod. rodzicach , odrobaczone, zaszczepione . Czy uszka chi nabierają odpowiedniego wyglądu z wiekiem czy już w wieku 7 tyg powinny mieć takie "sterczące" , a nie takie jak miały te pieski na zdjęciach ???? Wiem, też ile kg powinna ważyć dorosła chi , jednak ile powinna ważyć podczas odbioru od hodowli w wieku 2-3 mies???? oczywiście mniej więcej ile powinna wynosić waga, gdyż boję się iż ktoś może wcisnąć nam niedoświadczonym w tej rasie jakiegoś" mixa", a z tego co się orientowałam warto też przy zakupie zwrócić uwagę na mase ciała pieska. Jak chodzi o ubarwienie sierści to nie jesteśmy wymagający może mieć jakieś przerwanie barwy itp. Tylko na co mam zwrócić jeszcze uwagę przy zakupie chi??Czy ta rasa na kolanka za 700-800 przypuszczalnie jest z góry skazana na jakieś wady itd??? Bo ktoś raz mamie powiedział że za te pieniądze to musi być coś nie tak bo "prawdziwa" chi na kolanka kosztuje od około 1200zł . Mam jeszcze jedno pytanko czy (wysterylizowana) suczka chi "dogada się" bardziej z psem (gdyż mam w domu ok 2 letniego pieska nierasowego:cool1:)czy prędziej samiec z samcem się dogada?Zaznaczam że mój pies uwielbia towarzystwo innych psów, jest bardzo łagodny i tolerancyjny:loveu: np dogaduję się doskonale z naszą kotką , z dwoma suczkami sąsiadów itd.Tyle czy przy rasie chi jest jakaś różnica przy płci która jest bardziej "towarzyska" w stosunku do innych psów??Czytałam , że chi są bardzo towarzystkie i lubią towarzystwo innych psów, tylko pisali też iż nie bardzo lubieją psy większę od nich , a mój Foksik jest dość postawnym dużym psiakiem..i już teraz nie wiem co o tym sądzić. Czekam na odpowiedzi . Pozdrawiam Natalia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='foksikGrodziskWlkp']Witam piszę w imieniu mojej mamy która chciałaby zakupić chi "na kolanka". Osobiście nigdy nie widzieliśmy tego pieska na żywo .Miałabym parę pytań i liczę na odpowiedzi , z góry dziękuje. Znalazłam ostatnio ofertę sprzedaży chi za 700zł która mnie zaniepokoiła , nie wiem dokładnie jak wygląda odpowiednia budowa tej rasy (bo wiem tyle co ze zdjęć i literatury) ale pieski z tej oferty miały dość oklapłe uszka , miały 7 tyg, po rod. rodzicach , odrobaczone, zaszczepione . Czy uszka chi nabierają odpowiedniego wyglądu z wiekiem czy już w wieku 7 tyg powinny mieć takie "sterczące" , a nie takie jak miały te pieski na zdjęciach ???? Wiem, też ile kg powinna ważyć dorosła chi , jednak ile powinna ważyć podczas odbioru od hodowli w wieku 2-3 mies???? oczywiście mniej więcej ile powinna wynosić waga, gdyż boję się iż ktoś może wcisnąć nam niedoświadczonym w tej rasie jakiegoś" mixa", a z tego co się orientowałam warto też przy zakupie zwrócić uwagę na mase ciała pieska. Jak chodzi o ubarwienie sierści to nie jesteśmy wymagający może mieć jakieś przerwanie barwy itp. Tylko na co mam zwrócić jeszcze uwagę przy zakupie chi??Czy ta rasa na kolanka za 700-800 przypuszczalnie jest z góry skazana na jakieś wady itd??? Bo ktoś raz mamie powiedział że za te pieniądze to musi być coś nie tak bo "prawdziwa" chi na kolanka kosztuje od około 1200zł . Mam jeszcze jedno pytanko czy (wysterylizowana) suczka chi "dogada się" bardziej z psem (gdyż mam w domu ok 2 letniego pieska nierasowego:cool1:)czy prędziej samiec z samcem się dogada?Zaznaczam że mój pies uwielbia towarzystwo innych psów, jest bardzo łagodny i tolerancyjny:loveu: np dogaduję się doskonale z naszą kotką , z dwoma suczkami sąsiadów itd.Tyle czy przy rasie chi jest jakaś różnica przy płci która jest bardziej "towarzyska" w stosunku do innych psów??Czytałam , że chi są bardzo towarzystkie i lubią towarzystwo innych psów, tylko pisali też iż nie bardzo lubieją psy większę od nich , a mój Foksik jest dość postawnym dużym psiakiem..i już teraz nie wiem co o tym sądzić. Czekam na odpowiedzi . Pozdrawiam Natalia[/quote]

Witam,

po pierwsze chi będzie chi tylko posiadając rodowód. Te za 700 zł to zazwyczaj kundelki przypominające rasę (nawet nie w typie). Jak ktoś się nie zna to łatwo da się nabrać.

Podzwoń po prawdziwych hodowlach z pytaniem o psa na kolanka. Niektórzy hodowcy godzą się na raty więc lepiej zapłacić troszkę więcej a mieć pewność, że to taki pies jakiego szukamy.;)

_______

Przejrzałam sobie ogłoszenia i mówiąc szczerze 99,9% tych piesków bez papierów to zwykłe kundelki, które za przeproszeniem nawet nie stały obok chi. No a sprzedający to po prostu zwykli oszuści.

Link to comment
Share on other sites

wystarczy spojrzec na cene i sposob pisania - tu mam na mysli okreslenia typu : po rodowodowych rodzicach a nigdzie wzmianki o metryczce maluszka.

ja sama mam chi i wiekszego psa - laski sie dogaduja, jednak to chi dominuje, czasami az za bardzo. kwestia dogadywania sie jednak to kwestia osobnika, kazdy pies jest inny i ma inny charakter.

i tak pisał wyżej Chefrenek hodowcy to naprawde mili ludzie i pare razy spotkałam sie z ratami za pieska ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='foksikGrodziskWlkp']hmmm no właśnie w tym sęk jeżeli ktoś się nie zna na tej rasie to łatwo można się pomylić.. te pieski prawie wszystkie jako małutkie szczeniaki wyglądają tak samo, choć zauważam czasem pewne różnice. Dziękuję za odpowiedz;)[/quote]


Prosze o kontakt , znam hodowle gdzie maja cudownego psiuta chi na kolanka z rodowodem 601877763

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Witam, poszukuję pieska albo suczki chihuahua, płeć jest mi obojętna, ponieważ ma być to przyjaciel na kolanka :) Zależy mi jedynie na tym, aby w wieku dorosłym ważyła do ok. 1,5kg. Szczerze powiem, że bardziej podobają mi się mniejsze i drobniejsze chi. Bardzo proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...