Jump to content
Dogomania

oznaki agresji


AnEcZkA94

Recommended Posts

Moja suczka<pinczer min,> jak lezy np. za kolo lozka a ja chce ja wziasc na rece i zaniesc gdzies do siebie to ona wystawia zeby i warczy.. raz nawet mnie ugryzla dosc porzADNIE.. a takto tylko warczy.. mam tego dosc.. wiadomo ze nic na sile ale chyba nie powinna tak sie zachowywac? co mam robic wtedy ? ona jest strasznie rozpieszczona i weszla nam ze tak powiem na łeb wiec moze dlatego ? z gory dziekuje za odp ;)

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie, ze nie powinna, z ludzkiego punktu widzenia ale... Czy uczylas suczke tego, ze mozna z nia sie bawic, podnosic, glaskac w kazdych warunkach? Wkladac rece do miski podczas jedzenia, zabierac kosc, odwolywac na swoje miejsce...? Pies nie bedzie zachowywal sie tak jak chcesz, jesli nie wlozysz w to odpowiednio duzo pracy. Sam fakt bycia wlascicielem dla psa nie znaczy, ze nie bedzie prezentowal niepozadanych zachowan. Dodatkowo brak konsekwencji i egzekwowania zachowan poglebia dosc szybko problemy.
Na poczatku proponuje, abys nauczyla ją, gdzie jest jej miejsce i tam ją silnie nagradzala, z czasem podkladajac komende na miejsce. Za kazdym razem, gdy sie tam znajdzie, nagradzaj. Po pewnym czasie nagradzasz rzadziej, az do wyeliminowania nagrod. Nie radze takze karcic psa za warczenie, bo jesli ostrzeganie nic nie daje, to jest prawdopodobienstwo, ze suka zaprzestania tej formy komunikacji i od razu bedzie przechodzic do zachowan agresywnych.

Link to comment
Share on other sites

zazwyczaj dzieje sie to "nagle" bo lekcewazymy pewne subtelne sygnaly, ktore pies nam wysyla. A nierespektujac ich, mozemy sobie napytac biedy. Duzo pracy, pozytywnymi metodami, z duza dawka czulosci i smakolykow, a na pewno wyjdziecie na prosta.
Powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...