Jump to content
Dogomania

York- pytania przed kupnem


martyska

Recommended Posts

Witam wszystkich miłośników piesków, a w szczególności piesków o cudowniej rasie czyli yorkomanów.
Jestem na tym forum zupełnie nowa, troszkę na początku czytałam, ale teraz się zarejstrowałam i będę pisać. W czwartek 14.08.2008r. do mojego domku przywita sunia yorkshire terrier. Będzie miała skończone 10tyg. Jest to sunia z rodowodem, ponieważ rasowy=rodowodowy ja to znam.
Najważniejszą sprawą jest to, że muszę się troszkę przygotować do odebrania suni, ponieważ jeszcze nigdy w życiu nie miałam rodowodowego pieska. Dlatego musicie mi pomóc. tzn. nie musicie, ale jeśli zechcecie to będę bardzo wdzięczna. :loveu:
Moje pytania (troszkę ich będzie ale ja chcę dla mojego yoreczka jak najlepiej):
1. O co pytać przy odbiorze szczeniaczka?
2. Co musi mi pani dać wraz z pieskiem? (wiem że książeczkę zdrowia, metryczkę, ale czy coś jeszcze)
3. Sunia będzie z rodowodem, ale chyba najpierw dostaje się tylko metryczkę? Jak potem wyrobić rodowód? Gdzie mam iść i w jakim wieku szczeniaczka? ile mniej więcej będzie kosztowało wyrobienie rodowodu?
4. Czy pani mi pokaże jak się zakleja uszka? Mam ją o to poprosić?
5. Na wystawy robi się yoreczką koki, ale ja nie umiem ich robić, więc co ja mam zrobić?
6. W jakim wieku może piesek zacząć karierę na ringu?
7. Ile mniej więcej kosztuje wystawa? Ile wy płacicie za wystawę całą? Chodzi mi o całe przygotowanie i łącznie ile was to wynosi?
8. Jak się robi papiloty? Czy to też może mi pokazać ta pani od której kupuję?
9. Ja kupuję yorka z hodowli Dorplant czy znacie tą hodowlę? Jest to hodowla owczarków niemieckich i yorków?
10. Gdzie kupuje się szczoteczkę do zębów dla psów i pastę?
11. Co powinnam kupić dla yorka? Proszę powiedzcie mi poniewż te najważniejsze rzeczy już mam ale może o czymś zapomniałam.
12. Postanowiłam karmić mojego yorka Barfem czy to dobry pomysł jak dla yorków? W jakim wieku powinnam go zacząć stosować? Wiem że na początku to co jadła u siebie w domku, ale później z czasem można przejść na żywienie już z własnego planu.

Czekam na odpowiedzi na wszystkie pytania, wiem że ich dużo, na niektóre znam odpowiedź, ale wolę się upewnić. Pozdrawiam i trzymajmy się wszyscy. :p

Jak się wkleja zdjęcia, bo nie mogę?
[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/C:\Documents and Settings\qw\Pulpit\żółwie\york[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='martyska']Witam wszystkich miłośników piesków, a w szczególności piesków o cudowniej rasie czyli yorkomanów.
Jestem na tym forum zupełnie nowa, troszkę na początku czytałam, ale teraz się zarejstrowałam i będę pisać. W czwartek 14.08.2008r. do mojego domku przywita sunia yorkshire terrier. Będzie miała skończone 10tyg. Jest to sunia z rodowodem, ponieważ rasowy=rodowodowy ja to znam.
Najważniejszą sprawą jest to, że muszę się troszkę przygotować do odebrania suni, ponieważ jeszcze nigdy w życiu nie miałam rodowodowego pieska. Dlatego musicie mi pomóc. tzn. nie musicie, ale jeśli zechcecie to będę bardzo wdzięczna. :loveu:
Moje pytania (troszkę ich będzie ale ja chcę dla mojego yoreczka jak najlepiej):
1. O co pytać przy odbiorze szczeniaczka?
2. Co musi mi pani dać wraz z pieskiem? (wiem że książeczkę zdrowia, metryczkę, ale czy coś jeszcze)
3. Sunia będzie z rodowodem, ale chyba najpierw dostaje się tylko metryczkę? Jak potem wyrobić rodowód? Gdzie mam iść i w jakim wieku szczeniaczka? ile mniej więcej będzie kosztowało wyrobienie rodowodu?
4. Czy pani mi pokaże jak się zakleja uszka? Mam ją o to poprosić?
5. Na wystawy robi się yoreczką koki, ale ja nie umiem ich robić, więc co ja mam zrobić?
6. W jakim wieku może piesek zacząć karierę na ringu?
7. Ile mniej więcej kosztuje wystawa? Ile wy płacicie za wystawę całą? Chodzi mi o całe przygotowanie i łącznie ile was to wynosi?
8. Jak się robi papiloty? Czy to też może mi pokazać ta pani od której kupuję?
9. Ja kupuję yorka z hodowli Dorplant czy znacie tą hodowlę? Jest to hodowla owczarków niemieckich i yorków?
10. Gdzie kupuje się szczoteczkę do zębów dla psów i pastę?
11. Co powinnam kupić dla yorka? Proszę powiedzcie mi poniewż te najważniejsze rzeczy już mam ale może o czymś zapomniałam.
12. Postanowiłam karmić mojego yorka Barfem czy to dobry pomysł jak dla yorków? W jakim wieku powinnam go zacząć stosować? Wiem że na początku to co jadła u siebie w domku, ale później z czasem można przejść na żywienie już z własnego planu.

Czekam na odpowiedzi na wszystkie pytania, wiem że ich dużo, na niektóre znam odpowiedź, ale wolę się upewnić. Pozdrawiam i trzymajmy się wszyscy. :p

Jak się wkleja zdjęcia, bo nie mogę?
[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/C:%5CDocuments%20and%20Settings%5Cqw%5CPulpit%5C%C5%BC%C3%B3%C5%82wie%5Cyork[/IMG][/quote]

Ja spróbuję odpowiedzieć Ci na część pytań.

1. Podstawowe informację powinien Ci udzielić hodowca. Myślę że powinny to być informację dotyczące jedzenie ( jaka karma, czy piesek je moczoną czy suchą, ile razy dziennie je piesek), pielęgnacji (podpowie jakich kosmetyków użyć) . Na razie nic innego nie przychodzi mi do głowy jak coś mi wpadnie to napiszę.

2. Różni hodowcy dają różne wyprawki ja jestem jednak zdania że powinnaś dostać jeszcze trochę karmy i info jaka to karma.

3. Od hodowcy dostaniesz metrykę z którą jeśli będziesz chciała wyrobić rodowód udasz się do najbliższego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce lista jest na ich stronie internetowej. Dokładnej ceny Ci nie powiem ale będzie to ponad 100 złotych (wyrobienie rodowodu, wpisowe, składka członkowska, wyrobienie legitymacji, opłata za psa).

4. Jeśli uszy są chlapnięte to możesz poprosić hodowcę o pokazanie jak się klei uszy jeśli stoją to dobrze ale na wszelki wypadek ja poprosiła bym o info dotyczące klejenia uszy.

5. Jak pojedziesz na wystawę to poszukaj osoby która ładnie czesze i poproś aby ci pokazała, może znajdzie się osoba która ci pokaże, za pierwszym razem będzie trudno ci zrobić kitkę ale ćwiczenia czynią mistrza ja też nie umiałam czesać ale teraz już mi to wychodzi choć nie uważam się za mistrza;). Zawsze mówię ze yoreczki koleżanek są lepiej uczesane od mojej:evil_lol:. Jak kiedyś się spotkamy to ja na pewno ci pokażę jak to się robi tylko nie wiem czy będziemy miały okazję;).

6. Zgodnie z regulaminem od 6 miesiąca życia (klasa szczeniąt) oczywiście trzeba do tego czasu ćwiczyć chodzenie na ringówce i stanie w pozycji wystawowej (poproś hodowcę żeby pokazał ci jak ona wygląda).

7. Wystawy kosztują różnie w zależności od rangi. I klasy w której piesek będzie wystawiany (szczenięta są tańsze od innych klas , bo te zazwyczaj kosztują jednakowo) ceny za wystawy i spis wystaw znajdziesz na stronie ZKwP. A to ile kosztuje cała wystawa to ciężko powiedzieć zależy to od różnych czynników niewątpliwie jest to drogie hobby;).

8. Hodowca raczej ci tego przy odbiorze nie pokarze no chyba że na innym psie. Mi moja pierwsza hodowczyni pokazała więc może twoja też to zrobi.

9. Ja nie znam tej hodowli. Jeśli można wiedzieć po jakich rodzicach będzie twoja sunia (może będę kojarzyć psy) to napisz.

10. Ja kupiłam komplet (pasta + szczoteczka) z firmy Petosan ja polecam ten komplet a zwłaszcza szczoteczkę jest świetna.

11. Nie mam pojęcia co masz więc nie będę pisać;).

12. Ja swoja panienki karmie karmą suchą a o tym sposobie karmienia nie będę się wypowiadać bo po prostu się na tym nie znam ;).

Link to comment
Share on other sites

Witam, jestem nową użytkowniczką forum, skłoniła mnie do tego moja chęć posiadania w domu własnego pieska, Yorka. Przypadkowo koleżanka złożyła mi propozycje abym kupiła od niej szczeniaczka Yorka, zgodziłam się ale dzisiaj dowiedziałam się, że jeśli to miniaturka York to, że nie ma takiej rasy :roll: i że te pieski są modyfikowane genetycznie i że zapadają na wiele chorób.
Więc chyba odpuszczę i rozejrzę się za kupnem prawdziwego Yorka, zwłaszcza że Yorki to i tak miniaturki ...

Co sądzicie o tym sprzedawcy

[COLOR=Red][link usunięty][/COLOR]

[FONT=Arial]Akurat lokalizacja mi pasuje, mam tam rodzinkę i będe w weekend, mogłabym obejrzeć .....[/FONT]
[FONT=Arial]Proszę o rady doświadczonych właścicieli [/FONT]

[FONT=Arial]Pozdrawiam[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem ta oferta jest dosyć ciekawa, gdyż pieski mają metryczki wyglądają na zdrowe psiaczki no i ta cena...!
Jednak nie jestem zbytnio przekanana do kupowania piesków na aukcjach (ale to tylko moje zdanie)!
A co do miniaturek to to mówi się się że są bardziej chorowite ale oczywiście są wyjątki zdrowych piesków!
Wybór należy do Ciebie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia78']Moim zdaniem ta oferta jest dosyć ciekawa, gdyż pieski mają metryczki wyglądają na zdrowe psiaczki no i ta cena...!
Jednak nie jestem zbytnio przekanana do kupowania piesków na aukcjach (ale to tylko moje zdanie)!
A co do miniaturek to to mówi się się że są bardziej chorowite ale oczywiście są wyjątki zdrowych piesków!
Wybór należy do Ciebie[/quote]

No właśnie chyba je obejrzę, chciałabym cieszyć się pieskiem dłużej, mam 6 letnie dziecko i chcę podjąć decyzję rozsądnie.
A Ty jakie masz zdanie na temat miniaturek ? Aha niby cena nie jest najważniejsza ale tu byłaby różnica 300 zł. pomiędzy miniaturką bez rodowodu a tym zamieszczonym tu ogłoszeniem :roll:

Dziękuję za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

Skoro ta miniaturka jest bez rodowodu to szczerze odradzam. Ja też nie jestem zbytnio doświadczona (bo swojego Yorczka dostanę dopiero za 2 tyg), to uwież mi że widziałam taką chorą miniaturkę bez rodowodu (moja koleżanka ma), ale tak jak już wcześniej napisałm w twoim przypadku może być inaczej;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz kupić tego yorka pieska bez rodowodu albo z rodowodem to ja ci polecam tego z rodowodem. Ale mam ogłoszenie które jest warte polecenia, ponieważ ta pani ma 2 pieski chyba że już jednego sprzedała, ale może jej został to jest piesek rodowodowy, ale nie wystawowy PET w ogłoszeniu cena jest 1200zł, ale pani ci może zejść nawet do 800-700zł bo z nią rozmawiałam to masz ogłoszenie: [COLOR=Red][link usunięty][/COLOR]
Ewentualnie jeszcze to ogłoszenie jest fajne rodowodowy piesek ale ma 7 mies. [COLOR=Red][link usunięty][/COLOR]
I te też są Pety [COLOR=Red][link usunięty][/COLOR]
Zobacz te wszystkie może znajdziesz coś dla siebie. Może któryś z tych piesków będzie twój.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia78']Skoro ta miniaturka jest bez rodowodu to szczerze odradzam. Ja też nie jestem zbytnio doświadczona (bo swojego Yorczka dostanę dopiero za 2 tyg), to uwież mi że widziałam taką chorą miniaturkę bez rodowodu (moja koleżanka ma), ale tak jak już wcześniej napisałm w twoim przypadku może być inaczej;)[/quote]


Dzięki a Ty swoją w jaki sposób kupujesz, hodowla, znajomi ? i czy ma rodowód? Ja w czwartek wieczorem obejrzę dwa yorki, w tym jeden z rodowodem ale jakoś nie jestem pewna czy to nie Pet :roll:
Jeśli to nie tajemnica ile będzie kosztował Twój psiak ?

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorinka30']Dzięki a Ty swoją w jaki sposób kupujesz, hodowla, znajomi ? i czy ma rodowód? Ja w czwartek wieczorem obejrzę dwa yorki, w tym jeden z rodowodem ale jakoś nie jestem pewna czy to nie Pet :roll:
Jeśli to nie tajemnica ile będzie kosztował Twój psiak ?

Pozdr.[/quote]

Ja swoją Yorczkę kupuję najprawdopodobniej od znajomych, ale jak by coś nie wypaliło to mam jeszcze możliwość wziąść z hodowli. Więc piesek będzie oczywiście z rodowodem, od znajomych kosztuje 1000 zł, a z hodowli 1400 zł.
A u Ciebie będzie piesek czy suczka?:roll:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia78']Ja swoją Yorczkę kupuję najprawdopodobniej od znajomych, ale jak by coś nie wypaliło to mam jeszcze możliwość wziąść z hodowli. Więc piesek będzie oczywiście z rodowodem, od znajomych kosztuje 1000 zł, a z hodowli 1400 zł.
A u Ciebie będzie piesek czy suczka?:roll:

Pozdrawiam[/quote]
A twoich znajomych hodowla jak się nazywa i skąd jest i ta druga?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyska']Jeśli chcesz kupić tego yorka pieska bez rodowodu albo z rodowodem to ja ci polecam tego z rodowodem. Ale mam ogłoszenie które jest warte polecenia, ponieważ ta pani ma 2 pieski chyba że już jednego sprzedała, ale może jej został to jest piesek rodowodowy, ale nie wystawowy PET w ogłoszeniu cena jest 1200zł, ale pani ci może zejść nawet do 800-700zł bo z nią rozmawiałam to masz ogłoszenie: [COLOR=Red][link usunięty][/COLOR]
Ewentualnie jeszcze to ogłoszenie jest fajne rodowodowy piesek ale ma 7 mies. [COLOR=Red][link usunięty][/COLOR]
I te też są Pety [COLOR=Red][link usunięty][/COLOR]
Zobacz te wszystkie może znajdziesz coś dla siebie. Może któryś z tych piesków będzie twój.[/quote]

dorinka30 co myślisz o tych propozycjach które ci nasunęłam?

Link to comment
Share on other sites

Jak odbierałam moją pierwszą suczką Aurę (w wieku 10 tygodni) to uszy już stały (były wcześniej sklejone), a gdy odbierałam Zahirę (w wieku 9,5 tygodnia) to miała sklejone uszy jeszcze gdy po paru dniach rozkleiłam jej to stały pięknie potem musiałam kleić jeszcze raz bo co prawda do końca nie opadły ale nie podobały mi się. Wczoraj rozkleiłam i stoję:multi:. Tak było u mnie;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyska']Jeśli chcesz kupić tego yorka pieska bez rodowodu albo z rodowodem to ja ci polecam tego z rodowodem. Ale mam ogłoszenie które jest warte polecenia, ponieważ ta pani ma 2 pieski chyba że już jednego sprzedała, ale może jej został to jest piesek rodowodowy, ale nie wystawowy PET w ogłoszeniu cena jest 1200zł, ale pani ci może zejść nawet do 800-700zł bo z nią rozmawiałam to masz ogłoszenie: [COLOR=Red][link usunięty][/COLOR]
Ewentualnie jeszcze to ogłoszenie jest fajne rodowodowy piesek ale ma 7 mies. [COLOR=Red][link usunięty][/COLOR]
I te też są Pety [COLOR=Red][link usunięty][/COLOR]
Zobacz te wszystkie może znajdziesz coś dla siebie. Może któryś z tych piesków będzie twój.[/quote]

Dzięki, to Błonie mi bardzo pasuje bo blisko zadzwonię tam i pogadam. A czy wiadomo jaką wadę mają te pieski, skoro to Pety? Chyba powinno się to wiedzieć...

[quote name='martyska']Teraz nie pamiętam, ale ja odbiorę w czwartek to w metryczce będzie wszystko napisane to napisze na forum.

Do jakiego wieku powinny stanąć uszka małej, bo jak widać na avatarku są jeszcze klapnięte?[/quote]

łał wydaje mi się, że coś nie halo, bo uszka powinny stanąć OD RAZU, później już nie staną :cool1: Ja słyszałam takie opinie ale podpytaj bardziej doświadczonych, ja w każdym razie nie brała bym z uszkami niesterczącymi ...
[quote name='gusia78']Ja swoją Yorczkę kupuję najprawdopodobniej od znajomych, ale jak by coś nie wypaliło to mam jeszcze możliwość wziąść z hodowli. Więc piesek będzie oczywiście z rodowodem, od znajomych kosztuje 1000 zł, a z hodowli 1400 zł.
A u Ciebie będzie piesek czy suczka?:roll:

Pozdrawiam[/quote]

Ja chcę pieska, bo z suczka większy problem a rozmanażać Yorków nie zamierzam, po prostu chcę mieć pieska dla siebie :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyska']A twoich znajomych hodowla jak się nazywa i skąd jest i ta druga?[/quote]
Moi znajomi (a włściwie dalecy znajomi mojego taty) mają małą hodowlę pod Wrocławiem i zabij mnie a niewiem jak się nazywa!
A co do hodowli tej drugiej to juz nie aktualne, przed chwilą się wyjaśniło że będzie od tych znajomych!:loveu::multi::multi::multi::multi::multi::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia78']Moi znajomi (a włściwie dalecy znajomi mojego taty) mają małą hodowlę pod Wrocławiem i zabij mnie a niewiem jak się nazywa!
A co do hodowli tej drugiej to juz nie aktualne, przed chwilą się wyjaśniło że będzie od tych znajomych!:loveu::multi::multi::multi::multi::multi::loveu:[/quote]
Aha to super a wstawisz zdjęcia małej i jej rodziców? kiedy odbierasz?

Co do uszek to się nie przejmuję że nie staną, bo pani mi mówiła że już powoli stawają są do połowy klapnięte, chodzi mi tylko o to do jakiego wieku powinny stanąć do 3 mies. czy 6 mies.?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorinka30']Dzięki, to Błonie mi bardzo pasuje bo blisko zadzwonię tam i pogadam. A czy wiadomo jaką wadę mają te pieski, skoro to Pety? Chyba powinno się to wiedzieć...[/QUOTE]

One coś tam miały w wyglądzie, albo coś innego ale nie jestem już pewna możesz zadzwonić i się spytać, a później nam powiedz jaką decyzję podjęłaś

I jak rozmawiałaś z panią?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorinka30']


łał wydaje mi się, że coś nie halo, bo uszka powinny stanąć OD RAZU, później już nie staną :cool1: :multi:[/quote]

absolutnie nieprawda
u mojego stanęły pod koniec 3 miesiąca bez żadnych klejeń, gotowania łapek itd...
oczywiście podgalane być musiały, ale resztę zrobiła sama natura

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danani']absolutnie nieprawda
u mojego stanęły pod koniec 3 miesiąca bez żadnych klejeń, gotowania łapek itd...
oczywiście podgalane być musiały, ale resztę zrobiła sama natura[/quote]


dziękuję ze informację :)

[B]Martyska[/B] dzwoniłam do tej Pani z Błonia, jest ten piesek-sprzeda go za 800, ma rodowód ? Powód takiej ceny?-ponoć rozmiar, że będzie spory, pytam jak spory.....do 3 kg :cool1: Sama nie wiem, ja już nic nie rozumiem idę czytać dalej, myślałam że do 3 kg to norma...Zresztą skąd wiadomo jaki dokaldnie urośnie, to chyba niełatwo przwidzieć, chyba powód jest inny...
Aha i jeszcze jedno ucho nie sterczy ale powinno stanąć ....
Już mam mętlik w głowie :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorinka30']dziękuję ze informację :)

[B]Martyska[/B] dzwoniłam do tej Pani z Błonia, jest ten piesek-sprzeda go za 800, ma rodowód ? Powód takiej ceny?-ponoć rozmiar, że będzie spory, pytam jak spory.....do 3 kg :cool1: Sama nie wiem, ja już nic nie rozumiem idę czytać dalej, myślałam że do 3 kg to norma...Zresztą skąd wiadomo jaki dokaldnie urośnie, to chyba niełatwo przwidzieć, chyba powód jest inny...
Aha i jeszcze jedno ucho nie sterczy ale powinno stanąć ....
Już mam mętlik w głowie :crazyeye:[/quote]
Wiesz co myśle że tego yorka warto kupić, ponieważ będzie miał 3 kg a to nie jest dużo. Może rodzice byli inni, ale podobno jak dorośnie może się wszystko zmienić i może być taki jak np. jakiś wystawowy. Ale chyba jeszcze jedną wadą jest jego wygląd widzisz na jego oczka ma troszkę inne niż inne yorki, ale tak jak pisałam może się wszystko zmienić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyska']Aha to super a wstawisz zdjęcia małej i jej rodziców? kiedy odbierasz?
quote]
Moją Maję( tak dam jej na imię) odbieram dopiero za 2 tygodnie, bo jeszcze troszkę musi zostać z mamusią! Dzisiaj rozmawiałam z tą panią i zamówiłam sobie suczkę (bo ma tylko jedną), a za tydzień jadę ją zobaczyć!:multi::multi: a zdjęcia jak tylko będę miała to dodam

A co myślicie o tym ogłoszeniu:
[COLOR=Red][link usunięty][/COLOR]

proszę o szybką odpowieć!
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...