Jump to content
Dogomania

Międzynarodówka WARSZAWA


Ewelinaa

Recommended Posts

uff jakoś dotarłam już do domu puki co najważniejsze wieści z wystawy ( poleciało sporo ocen bdb )

[B]ONE BLACK BOY Karmazynowy Błękit[/B] - [B][COLOR=red]V1 , CWC,CACIB NDPwR, BOB:multi:[/COLOR][/B]
rozp.Int.Ch

[COLOR=black]oczywiście handling w moim wykonaniu ! [/COLOR]

wiecej info jak tylko wypocznę ...

szkoda że nie mogłam zostać na finały by Dexa zaprezentować :(

Link to comment
Share on other sites

a ja mam pytanko :D bo widzę, że z Dogo byli w Wawie i będą się orientować :) moje pytanie dotyczy jak nazywa sie Chart Afgański :D jest on raczej młody cechy charakterystyczne to jest cały biały z czarnym grzbietem :D jak dla mnie niestety nie podchodziłam blisko to ten chart raczej z wiekiem sie wysrebrzy, ten sam chart był też w Krakowie...niestety płci nie zauważyłam...
z góry będę wdzięczna za odpowiedź co to za psiak :) bo ogromnie mi sie już w Krakowie spodobał :)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images23.fotosik.pl/247/c5e7807088712f76.jpg[/IMG][/URL]
Dexter syn Luckyego na wystawie V1,CWC,NDPwR ,CACIB & BOB

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images26.fotosik.pl/248/e9ab6983ecc2da4e.jpg[/IMG][/URL]


[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images26.fotosik.pl/248/a8b147733d15bdbe.jpg[/IMG][/URL]

Dandy,V1,CWC,r.CACIB
Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Monika serdeczne gratulacje dla Dandiego za CWC i Res.CACIB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szkoda ,że nie zabrałaś LUCKIEGO , ale cos mi sie wydaje ,ze sędzia bardziej ocenial kolory niz psy .Ale opinia sędziego jest ostateczna i niepodważalna :)

Z tego co wiem posypały sie oceny bdb .

Tez mialam byc na tej wystawie i w sumie się bardzo cieszę ,że wycofałam Natalkę . Wolę sędziów co nie patrza na kolor tylko na psy :)

Link to comment
Share on other sites

Asia nie jesteś pierwaszą osobą co powiedziała,że szkoda że Luckyego nie zgłosiłam ,ale widocznie tak miało być( różnych rzeczy na tej wystawie sie nasłuchałam,od postronnych osób i od sędziów też).Jego syn zajął miejsce.A Natalkę trzeba było zgłosić,chętnie bym pogawędziła.
Pozdrawiam
Monika

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M.M.']A Natalkę trzeba było zgłosić,chętnie bym pogawędziła.
Pozdrawiam
Monika[/quote]

Monika pogawędzić z Tobą to ja zawsze moge i bez Natalki :)

A akurat finansowo ta wystawa mi nie bardzo pasowała i układ ringów ,bo miałam zamiar jechac z 4 psami i każda sunia na innym ringu. Więc jednak rozsądek wziął górę i wycofałam dziewczynki.Wiesz w mojej okolicy też są wystawy ,tez mozesz podjechac hehehhee.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joanna G'] cos mi sie wydaje ,ze sędzia bardziej ocenial kolory niz psy .Ale opinia sędziego jest ostateczna i niepodważalna :)
Wolę sędziów co nie patrza na kolor tylko na psy :)[/quote]

Kolor ?!?! nie wydaje mi się sędzia nic nie wspomniał gdy mówił otwarcie każdemu wystawcy który pies co ma lepsze bądź gorsze od drugiego o kolorze nie było nic wspomniane !

Moja Ruby bardzo spodobała się sędziemu mając jasny kolor trak więc .... ocene bdb otrzymała nie za kolor.



WYNIKI:

PSY:

kl.młodzieży:
[LEFT][FONT=Arial][SIZE=1]ARAFAT AKACJANA - bdb[/SIZE][/FONT][/LEFT]


kl.pośrednia
[B]ONE BLACK BOY Karmazynowy Błękit - V1 dosk, CWC, NDPwR,CACIB,BOB[/B]

kl.otwarta
[LEFT][FONT=Arial][SIZE=1]POKER Krist-wil - bdb[/SIZE][/FONT][/LEFT]

kl.champ
[LEFT][FONT=Arial][SIZE=1]DANDYS DRASHIR ZIKKURAT - V1 dosk,CWC,r.CACIB[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][SIZE=1][FONT=Arial]SUKI[/FONT][/SIZE]
[SIZE=1][FONT=Arial]kl.pośr[/FONT][/SIZE]
[SIZE=1][FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=1]RUMBA Krist-wil - bdb[/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE]
[SIZE=1][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=1]GLAMOUR GIRL Oshanameh's - nb[/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/SIZE][SIZE=1][FONT=Arial][/LEFT]

[LEFT][SIZE=1][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Arial]kl.otw.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=1][FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=1]JOSEPHINE AT ERSARI Varius Avis - bdb[/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][/LEFT]
[/FONT][/SIZE]
[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ja widziałam kilka razy tego sędziego w ringu i powiem wam że kolor nigdy nie miał dla niego najmniejszego znaczenia inne rzeczy tak a i owszem ale na pewno nie kolor.
Wiem że poza rodzimym krajem mocno pilnuje wzrostu w Czechach i na Słowacji miarka mocno mi się wichrujwe i paramerty wzrokowe ustawiają na własciwym w danym momencie poziomie hi hi hi.

Link to comment
Share on other sites

Karola dzięki wielkie za gratulacje,zapewne wiesz co piszesz,bo Tobie to dopiero można psiaków pozazdrościć.Buziaki dla mojego ulubieńca.

Ewelina dlaczego nie dałas pełnych wyników....???
Iwona to że ktoś ma dłuuugą szyję to nie znaczy że jest przerosniety :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M.M.']
Ewelina dlaczego nie dałas pełnych wyników....???
Iwona to że ktoś ma dłuuugą szyję to nie znaczy że jest przerosniety :)[/quote]
nie bardzo rozumiem do czego pijesz o co ci chodzi z tym przerosnięciem ? i czemu kierujesz to do mnie ? mniemam że do mojej wczesniejszej wypowiedzi ale czemu ? przeciez nic na ten temat nie pisałam tylko wspomiałam że ten sędzia....... poza granicami ..... może tylko zmieniłabym końcówke tej wypowiedzi na :i parametry wzrokowe ustawiają na potrzebnym w danym momencie poziomie.

dzięki za linki do filmów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='k.iwona']
Wiem że poza rodzimym krajem mocno pilnuje wzrostu ...[/quote]
A ty jakbys to zrozumiała?

A tak swoja drogą to niektórych werdyktów zupełnie nie rozumiem.Jak można dać ocenę bdb jeśli psa nie ma możliwości pomacać,a i w ruchu zobaczyć sie nie da,moim zdaniem powinien dać dyska za zachowanie,a nie obniżać ocene.Nie wiem jak Wy,ale dla mnie ocena obniżona=niedoskonałość w budowie.W dodatku był bardzo niekonsekwentny.

Link to comment
Share on other sites

To ja dodam jeszcze przykład z innej wystawy:

2 afgany w jednej klasie sędzia, ocenia je w ruchu, statyce oczywiście nie macając daje jednemu V1 .... (pies wyrywa się i nie chce pokazać nawet zębów) a drugi pięknie prezentujący się dostaje V2. W jaki sposób można ocenić 2 psy nie macając ich i wyznaczyć lokaty ?! a tym bardziej ocenić który z nich jest lepszy !!!!?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelinaa']To ja dodam jeszcze przykład z innej wystawy:

2 afgany w jednej klasie sędzia, ocenia je w ruchu, statyce oczywiście nie macając daje jednemu V1 .... (pies wyrywa się i nie chce pokazać nawet zębów) a drugi pięknie prezentujący się dostaje V2. W jaki sposób można ocenić 2 psy nie macając ich i wyznaczyć lokaty ?! a tym bardziej ocenić który z nich jest lepszy !!!!?????[/quote]


Uwierz ,ze wytrawny sędzia nie musi psa macać ,żeby przyznać mu lokatę V1 , V2 czy ocene bdb .
Co do Twojej wypowiedzi , że " pies wyrywa sie " to myśle ,że każdy pies ma swoje lepsze i gorsze dni i czasem nie ma ochoty się wystawic.

Link to comment
Share on other sites

i tu Joanno mocno się z toba nie zgadzam . Nie widziałam jeszcze WYTRAWNEGO SPECA ! np R. Wagner . M. Levente , i choćby V. Voytek który dałby ocene doskonałą psu bez dokładnego onacania !!!!!!!!! większość WYTRAWNYCH sedziów za brak możliwosci omacania z przyczyn psich ( zazwyczaj robią 3 podejscia do psa) nie ocenia psa czyli daje dyskwalifikacje z odpowiednią notą w karcie oceny.

Dzieki waszym wypowiedziom przyszedł mi do głowy genialy pomysł . W chwili obecnej dzieli sie sędziów na krajowych i miedzynarodowych. Może trzyeba by było dać im możliwiśc uzyskiwania stopnia wedle umiejetności oceny psa . Moja propozycja jest taka :

*Sedzia ringowy - ocenia psa na wystawie w ringu w sposób standardowy omacujac i ogladajac psa w ruchu
** sedzia specjalista pierwszego stopnia - ocenia psa na wystawie bezdotykowo na podstawie doznań wzrokowych
*** Sedzia starszy specjalista - ocenia psa na podstawie fotek i videa przesłanego na meila - certyfikaty wysyła poczta
hihihih

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...