Jump to content
Dogomania

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu szczeniaka?


Easy

Recommended Posts

witam!
jestem nową dogomaniaczką i marzy mi się suczka dogo canario. Mam na co szczególnie mam zwrócić uwagę przy wybieraniu szczeniaka, szukam dobrej i sprawdzonej hodowli - możecie coś doradzić?

Link to comment
Share on other sites

W Polsce jest wiele hodowli dogo canario więc naj poszukaj w necie stron hodowli i popatrz jakie psy w tych hodowlach CI przypadną do gustu.
Nie zachwycaj sie pierwszym napotkanym psem. Poświęc troszke czasu na dokładnie obejrzenie psów w róznych hodowlach.
Proponuję też wybrać się na wystwe psów rasowych. 02/07/06 wystawa psów rasowych w Warszawie. Będzie to wystawa międzynarodowa i DC bedzie sedziował sedzia hiszpański -prawdopodobnie dopisze liczba zgłoszonych dogo canario.
Pozdrawiam Ania
Hodowla Bocianowa Sfora
[url]www.dogocanario.com.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. W necie szukam, drążę temat :cool3: Chcę dokonać przemyślanego zakupu. Bardzo chciałabym być w Warszawie ale niestety nie mogę :placz: czy jest jakaś inna wystawa na której pojawia się większa ilość kanarów? może jakaś klubowa?
Mam jeszcze pytanie jak dogo żyję z innymi psami? Mam suczkę akitę, ale ona jest w stałym towarzystwie innego psa i nie dominuje. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

@ Easy

Na stronie ZKwP jest dział wystwy tam znajdziesz wszystkie polskie wystwy jakie odbęda się jeszcze w tym roku. Na kożdej z tych wystaw są zgłoszone jakieś DC. pisałam o wystwie w W-wie ponieważ sedzia bedzie z hiszpani więc pewnie frekwencja psów dopisze.

Przy wyborze szczeniecia odpowiedz sobie na pytanie
1. czy piesek bedzie wystawiany czy nie(jesli tak to wybierz najlepszego powinien pomóc Ci w tym hodowca bo to reklama jego przydomka) jesli nie to możesz wybrać "gorsze" eksterierowo zwierzę ale czasem za miniejsze pieniądze.
2. zwróć uwagę czy rodzice szczeniecia mają RTG stawów w kierunku
dysplazji stawów biodrowych( to cieżka choroba genetyczna,która coraz częściej dotyka molosy)
Szczenięciu można też zrobić rtg ale w nieco póżniejszym wieku. Warto więc nawet poczekać dłuzej z odbiorem maluszka z hodowli ale mieć pewność, że maluszek jest zdrowy.
3. zwróć uwagę jaką opieką i w jakich warunkach szczenię sie wychowuję
(hodowle są różne)
4. dokumenty szczeniecia tzn. metryka,książeczka zdrowia i koniecznie umowa kupna psa.

narzie to tyle.

Zadawaj pytania a my w miare możliwości odpowiemy na nie.
Zawsze mozesz wysłaść do mnie e-mail lub Pw tez zawsze odpowiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='klekotki']@ Easy

Na stronie ZKwP jest dział wystwy tam znajdziesz wszystkie polskie wystwy jakie odbęda się jeszcze w tym roku. Na kożdej z tych wystaw są zgłoszone jakieś DC. pisałam o wystwie w W-wie ponieważ sedzia bedzie z hiszpani więc pewnie frekwencja psów dopisze.

Przy wyborze szczeniecia odpowiedz sobie na pytanie
1. czy piesek bedzie wystawiany czy nie(jesli tak to wybierz najlepszego powinien pomóc Ci w tym hodowca bo to reklama jego przydomka) jesli nie to możesz wybrać "gorsze" eksterierowo zwierzę ale czasem za miniejsze pieniądze.
2. zwróć uwagę czy rodzice szczeniecia mają RTG stawów w kierunku
dysplazji stawów biodrowych( to cieżka choroba genetyczna,która coraz częściej dotyka molosy)
Szczenięciu można też zrobić rtg ale w nieco póżniejszym wieku. Warto więc nawet poczekać dłuzej z odbiorem maluszka z hodowli ale mieć pewność, że maluszek jest zdrowy.
3. zwróć uwagę jaką opieką i w jakich warunkach szczenię sie wychowuję
(hodowle są różne)
4. dokumenty szczeniecia tzn. metryka,książeczka zdrowia i koniecznie umowa kupna psa.

narzie to tyle.

Zadawaj pytania a my w miare możliwości odpowiemy na nie.
Zawsze mozesz wysłaść do mnie e-mail lub Pw tez zawsze odpowiem.[/QUOTE]
witamy, rase tych psów nas ujęła. wraz z mężem kochamy psiaki, czy piesek nadaje sie do domu z maleńkim dzieckiem? i jak zachowuje sie w stosunku do innych piesków w domu??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...